bir kaza haberi de benden, bizzat içinden haber :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
merhaba forumdekler,

bisikletim işyerinde duruyor, gün içerisinde de fırsat buldukça ufak antrenman niyetine turlar yapıyorum. bugün de aynı şekilde saat 18 gibi bir boşluk oluşturup bisiklet ile çıktım. istanbulun boşluğundan fırsat son iki sürüşte kasksız çıkmıştım, bugün çıkarken içimden bir ses millet döndü kask giy dedi ve iyi ki giymişim.

önümdeki jipin sağ arka teker izinde normal seyrederken, önümdeki jip önü de açıkken birden panik frenle durdu; ben duramadım ve sağda kaldırım payı da kısa olduğu için kaçamadım. sonuç:

sol elim, dirseğim, bisepsim, omzum ve kafamı arabaya; sağ diz ve baldırımı bisiklete çarptım.
bisikleti hemen yol kenarına aldım, araç sürücüsü kadıncağız zaten durmuştu. korktu haliyle. yanıma geldi. ben önce kendimi sonra bisikleti kontrol ettim. haliyle ufak ağrılar vardı ama kırık çıkık yoktu (çok şükür)

bisikleti direk vurmadığım ve ön teker tamponu yanlamasına sıyırttığı için akort vs hiçbir sorun yoktu. sadece sol sti vites kolu hafif içeri kaydı, direksiyon da 15 derece kaydı. o kadar.

kısacası çok şükür bisiklette de bende de bişey yok. allah korudu

şimdi analizini yaptığımda evet iyi ki teker izinden gitmişim. yanlış yaptığım şey ise takip mesafesini korumamak.

siz siz olun kask takın. takip mesafesine uyun. özellikle öndekinin frenleme anında lane spliting (şerit ortalama) yaparak kaçma imkanınız yoksa.

herkese iyi pedallar kazasız sürüşler dilerim.

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@halil ibrahim duran
Öncelikle geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun. Teker izinden gitmenin avantajı nedir acaba?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çok geçmiş olsun. Buna da şükür. Tekrarlanmaması dileğiyle.. :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@SerkanH

sağolasın abi, bilmukabil.

@alifurkan390
teşekkür ederim.

teker izinden gitmenin avantajları:

- arabalar çukurları veye ufak engelleri tekere denk getirmez, böylelikle siz de korunmuş olursunuz.
-kimi araçlar yağ, klima suyu gibi şeyler akıtır yola, Bunlar da şeridin tam ortasında olur. Panik fren anında kayıp düşebilirsiniz. Teker izi temizdir iyi tutunma sağlar
- arabayı ortalamadığınız için ani bir durumda kaçmak kolay olur. (bende kolay olmadı)

Not: motosiklet olsanız sağ veya sol teker fark etmez ama bisiklette sağ teker izini tercih edin. Tehlike anında daha hızlı akan bir sol şeride dalmak pek akıllıca bir tercih olmayabilir

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış...;);)

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız.

Ülkemizin Hollanda olmadığını unutmayıp, özellikle trafik sürüşlerinde kaskı ihmal etmemek gerek.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Pelircer
Çok şükür, teşekkürler

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
gecmis olsun. aynisi benim başıma geldi ama ucuz atlattim. e-5 üzerinde giderken itiraf etmek gerekirse bir arabanin içindeki hatun kişi beni işaret ederken ona doğru bakakaldim. :D kafamı öne çevirince frenlemek için artık çok geçti ben de ani bir manevra ile siyirip geçtim. eğer arabanın orta hizasında olsam diger seritteki aracin altina girmemek için manevra yapmayıp carpmayi secerdim.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun ,tekrarı olmasın inşallah..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçmiş olsun ben de bugün 30 dk da bir sürü yanlama meraklısı kartal , yolların tanrısı ön tarafta 3 kişinin oturduğu kamyonet , İngiltere'nin AB den ayrıldığı duyup küresel iktisat analizi yaparken emniyet şeridini takmayan abilerimize denk geldim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kaskreis
Olmaz inşallah, teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/4919a265a316a3b37c1435b1d4c4d5ed.jpg

Bu arada günün özeti,

Kaza en başlarda olmuştu. Kalanında kendi sürelerimi iyileştirdim.
Mesela marmara forumdan sahile inen aksu caddesinde seni yakaladım @Edip Dinçer :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yusuf Ziya Aktaş
Teşekkür ederim, amin
Başta sorulmuştu, detaylı açıkladım. Özetle, Sağ tekerinin gittiği çizgiyi takip ediyorsunuz

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Aynen bende mesafeyı korumadıgım ıcın 2 kere arkadan caprtım arabalara :(