Bir kahramanlık Destanı Nene Hatun: Aziziye 29 Ekimde vizyonda

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  [​IMG]

  Uploaded with ImageShack.us

  Yapım:2010 ~ Türkiye
  Tür:Belgesel, Biyografi, Dram, Savaş, Tarih
  Yönetmen:Avni Kütükoğlu
  Oyuncular:Zeki Alasya, Murat Akkoyunlu, Irmak Ünal, Levent Ülgen, Nuri Alço, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen, Yılmaz Köksal, Eşref Kolçak, Betül Şahin, Murat Soydan, Açelya Elmas, Serdar Gökhan, Gülay Baltacı, Barış Koçak, Mehmet Esen, Akasya Asıltürkmen, Birgül Ulusoy, Ceyda Öztürk, Nazlı Kar, Sebahattin Bayraktutan, Sevcan Akan, Tümay Torun, Volkan Saraçoğlu, Yasemin Sarı
  Senaryo:Avni Kütükoğlu
  Yapımcı:Ali Kaygısız, Tevfik Yapıcı, Veysi Dündar, Sebahattin Kat
  Görüntü Yönetmeni:Aytekin Çakmakçı
  Süre:1 saat 30 dkGösterim
  Tarihi:29 Ekim 2010 (Türkiye)
   
  Niyazi ALTUN bunu beğendi.
 2. Niyazi ALTUN

  Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  4 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  646
  Beğeniler:
  486
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  FİLMİN KONUSU

  Üniversite Kız kayak takımı 2011 Kış olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. İçlerinden bir vardır ki bölgenin kızı olması nedeni ile bu spora oldukça yatkındır ve ondan çok şey beklenmektedir. Suna okuldaki başarısı ve kişisel özellikleri ile de herkesin takdirini toplamaktadır, fakat tam bu sırada büyük bir talihsizlik yakasına yapışır, abisi ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır ve hayattaki her şey altüst olmuştur. Hocası bu problemin üstesinden gelmesi için Suna'ya Nene Hatun'u örnek gösterir. En umutsuz durumda bile mücadeleye daha azimli şekilde devam etmenin hayata tutunmak ve başarıya ulaşmak için en doğru yol olduğunu anlatır.

  NENE HATUN KİMDİR?

  Erzurum'daki Aziziye Tabyası'nın savunulmasında çalışarak adını tarihe yazdıran Nene Hatun, 20 yaşlarında genç bir gelinken, küçük yaştaki oğlunu ve 3 aylık kızını evde bırakarak katılmıştır. 98 sene yaşadığı Erzurum'da 22 Mayıs 1955'de zatürre hastalığından dolayı 98 yaşında vefat etmiştir. Nene Hatun, kurtuluş mücadelesini verdiği Aziziye Tabyası'na defnedilmiştir. Türk Kadınlar Birliği tarafından ölümünden birkaç ay önce yılın annesi seçilmiştir.

  Filmdeki Nene hatun..
  [​IMG]

  Gerçek Nene hatun ..

  [​IMG]
   
  Nedret Günaydın bunu beğendi.