Bir kaç sorum olacak,bakar mısınız ?

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Öncelikle merhaba;

BMX almayı düşünüyorum ( Kısmetse bu yaza kadar parayı toparlarım,öğrencinin hali... ) ilk önceliiğim BMX olması ki bu şartıma göre 3 bisiklet modeli çıktı karşıma (fiyatlara göre )

1-http://www.geotechbikes.com/?_Args=ProductImage,202,OdesisMc,98 Geotech Traction bunun kadrosu pek hoşuma gitmedi
2-http://www.geotechbikes.com/?_Args=ProductImage,203,OdesisMc,99 Geotech Ramble bunun kadrosu vs. hoş duruyor yalnız ramble arasında sanırım jantlar farklı vede frenler bunda sanırım demir...
3-http://www.salcano.com/NO-EVIL.asp Salcano No-Evil en son tercihim budur...

Arkadaşlar bu 3 bisiklet arasında GEotech lerden birini almayı düşünüyorum yalnız bu üç bisikletin hangilerinde pedalı arkaya çevirince geri gitme özelliği var ? ( bunun terimi hakkında cahilim ) ?,birde ben street yapmak istiyorum pegler uygun mudur ? şimdiden teşekkürler

Scudo

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Merhaba, öncelikle hiç bir bmx pedalı geri çevirdiğinde geri gitmez, sen kendini geriye doğru ilerletmek için bir güç uygularsan gidersin. Sadece arka tekerdeki ruble ve cassette dişlisi geriye doğru ilerlediğinde sıkıştığı için sen de pedalı geriye çevirmek zorunda kalırsın...!

( Freecoaster denilen göbek sisteminde pedal geriye dönmez ama yinede single yani içinde bilye ve tırnak sistemi olmayan dişliler sabit oldukları için her iki yönede tekeri hareket ettirebilir )

Street denilen tarz da kullanmak için bu 3 modelin dışında da alternatiflerin var, bence biraz daha incele ama senin için öncelikte parça kalitesi ve hafiflik gelmiyor sadece maddi açıdan en uygun olanı ve renk ise o zaman birini seç ve başla ilerde fikirlerin değişene kadar sürersin...

Muhammet48

Aktif Üye
Tepki
122
Bence bu 3 bmx ' den biri yerine Corratech Tibial 1 veya 2 alabilirsin hem fiyatıda nerdeyse aynı ve cok sağlam bmx ' tir , 12 kg kadar geotech ten ve salcanodan hafif istersen özel mesaj yoluyla alabiliceğin yerleri söyliyebilirim .

• Beğen
Tepkiler: egehan

UmutÇetin

Üye
Tepki
4
Evet arkdaşla beraber(egehanla) bende almayı düşünüyorum

Peki bu bisikletler 14 kgnin üstünde mi ?

edit: corratec tibal 2 450 lira(liseliyiz)

• Beğen

Muhammet48

Aktif Üye
Tepki
122
Geotech te 350 Lira dostum :) arasında 100 Tl fark var ve corratech sorun cıkarıcak bir bmx deil.

• Beğen

UmutÇetin

Üye
Tepki
4
önceden bir bisiklet aldığımız için (mtb) ailem bmx olayına sıcak bakmıyor
harçlıklarımızdan biriktiriyorm parayı o yüzden

• Beğen
Tepki
28
Bu üç üçünden birini almaktansa ikinci el bir Mirraco falan bulabilirsiniz. Sizin için çok daha iyi olur. 450-500 lira arası var bu bisikletler. Ayrıca Hakkı abinin dediği gibi pedalı geri çevirince geri gitme gibi bir şey söz konusu değil. Sanırım izlediğin videolarda geri giderken pedalı çevirmeleri nedeniyle öyle sandın. Ama bisikletini geri geri götürürsen göreceksin ki pedal da geriye dönüyor. Bunun için çevirmelisin sen de sıkışmasın diye. :) Pegler çok önemli değil yani zaten streete ilk başladığında hiç işine yaramayacak onlar. Sonradan da temin edebilirsin. Yine de illa ki bu üç bisikletten biri diyorsan Geotech Rumble derim. Üzerinde bir kaç değişiklikle street yapabilirsin.

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
bütçem en fazla geotech e kadar yettiği için... önce bir BMX e başlıyalım daha sonra ilerledikçe bisikletlerdede değiştirme yapabilirim ( yorumlarınız için teşekkrürler bu arada ) birde bu pedal sistemleri biraz tuhaf :) Erdem bey yorumunuzdan önce Traction almayı düşünüyorduk siz vazgeçirdiniz teşekkürer traction kadro vs. ağır ve şekilsiz... Birde frenlerin ikiside U-Brake yanılmıyorumdur umarım ?

Tepki
6
Geriye Gitmen İçin FreeCoaster taktırmak Zorundasın Buda Arka Göbeğin İçinde Bulunuyor... Ama Şöle Bir Sorun Yaşayabilirsin Türkiyede Bulunan FreeCoasterların Saglamlıgı Tartışılır.... FreeCoaster Pedal Cevirmeden Geri Geri Gitmeni Saglar Ama One Pedal atarken Kucuk Bi Boşluk Olur... Kullandım ama 2 tane Patlattım Artık Arkadaslarında Dedıgı Gibi Geri Pedal Cevirip Hafıf Denge ile 180 attıktaN Sonra Hareketi Bitirebiliyorum...

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
işimi ilerlettikçe o pedal sisteminden taktırabilirim önce bir bunny hoop çekelim sonra diğer hareketleride yaparız :=). erdek e birkaç kere gelmiştik deniz analı denizine girdik ... :D

Tepki
28
@egehan

Frenler U-Brake diye biliyorum. Almadan önce sorarsanız daha iyi olur sizin için. Freacoaster konusuna gelince, o olmadan geri giderken sıkışmaması için pedal çevirmek zorundasınız. Ama o olursa pedal çevirmeden de gidebilirsiniz. Ancak dengenin sağlanması amaçlı çevireceksinizdir zaten. :)

Tepki
6
Erdeğe Gelirseniz Beklerim Street Suruyorum Her Konuda Yardımcı Olabılırım 3.5 4 senedir Bmx le Ugrasıyorum Forumun Eskileri Azda Olsa Tanır :)

psychobmx!

Daimi Üye
Tepki
453
@Berkin Bostan

senin dediğin o sağlamlığı tartışılan freecoster'lar eskidendi berkin:) Yeni street freecoster'lar çok sağlam ve dayanıklı. mil içinden alyan yardımı ile boşluğu yok denecek kadar sıfır seviyeye indirebilmekte mümkün. Bmx'e geri dönmene sevindim. Bıraktığından bu yana Bmx dünyası 360 derece döndü. Bilgilerini tazele:)

Tepki
6
Bildiklerimi Paylaşmak İstedim Muhammet Abi Doğal Olarak Ustunden 2 sene Geçti Biz Zamanımızda Sizlerin Patlattıgı Freecoaster ları İzleyerek Buyuduk yapabılıcek Birşey yok Evet bazı konularda Baya geride kaldım Ama Olsun Tekrardan Sürmek Gibisi Yok :)

• Beğen
Tepkiler: UmutÇetin

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
İnşallah yavaş yavaş parayı toparlamaya çalışıyorum arkadaşlar bizde bir giriş yapalım BMX'e :)

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Sağol dostum evdekiler paramı hacılamazsa alırım :D

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Bisiklet geldiğinde FreeCoaster düşünüyordum ilk başta gerekli midir ? fiyatları biraz pahalı geldide :)

Tepki
28
@egehan

İlerleyen zamanlarda alabilirsin istersen. Benimkinde yok mesela. :)