Bir günde 305 Km. İstanbul-Sakarya Karaçam-Söğüt (Ertuğrul Gazi)-Eskişehir

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mstf11

Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. Alternatif olarak başka bir yol öneriniz var mı? Söğüt'e gitme amacımız Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etmek. Oraya uğramasak bile yine geceye kalıyoruz ve aynı km yol mesafesi. Yani Söğüt olmasa Bozöyük yolu üzerinden gidilir ama yine tahmini 19:30 sonrasına kalacağız.

Ya da şu alternatif geliyor aklıma Söğütte kalıp ertesi sabah erkenden Eskişehir'e gidip gezilebilir ki en sağlıklısı da bu gözüküyor gibi.
Ama bu seferde Söğütte konaklama yeri olarak nereyi seçebiliriz.

Uygun fiyata Söğütte kalabilieceğimiz otel, Hostel, Pansiyon bulabilirsek bu mantıklı gibi

Son düzenleme:
Scudo

mstf11

Üye
Tepki
15
İsim
Mustafa
Bisiklet
Mosso
@Mur@t_Ok

Bilecik üzerinden Eskişehir'e 2 alternatif var biliyorsunuz. Bozüyük yolu otoban zaten. Söğüt yolu da anlattığım şekilde. Tabi buralara kadar gelmişken ben Söğüt'e uğramanızı ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Bozüyük ana yol üzerinde olduğu için hayatınızın bir bölümünde muhakkak Bozüyük'ten geçersiniz. Hatta belki geçmişsinizdir. Söğüt daha kenarda kaldığı için bence güzel bir deneyim olur. Bir daha ne zaman yolunuz düşer Söğüt'e kim bilir. Gelmişken Söğüt'e öncelik verin bence. Yol olarak Bozüyük tarafı daha düzgün ama Söğüt de bir gezgin için rotayı zenginleştirir. Birkaç tane hesaplı otel var. En azından bakarsınız otellere içinize sinerse kalırsınız. Burayı öğleden sonrasına denk getirmenizi tavsiye ederim. 1 saat yeter Söğüt'e. Öğleden sonra da Eskişehir'e yol alırsınız. Ertesi günün tamamı da Eskişehir'e kalmış olur. Kazasız belasız keyifli yolculuklar.

Ekleme: Ortalama 60 TL kişi başı kahvaltı dahil temiz ideal bir otel fiyatı. 2 veya 3 kişilik odalar. Kalitesi daha düşük ve haliyle daha ucuz oteller de var. (Otel sahibi değilim. Sizin için fiyat öğrendim. :) )

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mstf11

Güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. fiyat kahvaltılı gayet makul. Bakalım alternatif seçeneklere bakıyoruz. Söğüt kesinlikle bu turda olmalı ama erken saatlere denk getirmeye çalışıyoruz. Farklı şekilde rotalar seçenekler çıkartıyoruz. Henüz 1 ay var ama üzerinde bayağı konuşacağız gibi. Teşkilatımızın ortak kararıyla bir yol seçeceğiz.

Seçenek 1. Toplam 304 km. Söğüt Konaklamalı olur büyük olasılıkla
191856

Seçenek 2. Beylikdüzü - Yenikapı 32 km Yalova Eskişehir 197 km. Toplamda 229 Km Sakarya Elendi
191854

Seçenek 3.Beylikdüzü - Yenikapı 32 km Mudanya - Eskişehir 208 km. Toplamda 240 km Sakarya Elendi
191855

Dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: trainspotting35

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
20 mart çarşamba günü bir aksilik olmazsa Eskişehir çıkışlı Bahçelievler yapıyorum , tahminine göre salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 1 yada 2 otobüsü ile çıkıp sabah sabah saatleri 6-7 arası Eskişehire varmış olurum gibi.sonrası oradan bir kahvaltı yaptıktan sonra aşağıdaki rotayı kullanarak dönmeyi düşünüyorum... O gün için tek sıkıntıyı hava durumu verilerine göre sanırım kuzeyden esen rüzgar ile yaşarım gibi,
Bu ara Nisan ayı gibi planladığınız tur için gidiş olarak kullanılacak rotalara alternatif verilerde elde edilebilir, aslında istanbuldan Eskişehir yapıp oradan otobüs ile dönmeyi düşünüyordum fakat gece yola çıkmam gerekeceğinden,bu turda tek olacağımdan, gece havanın sert olacağını bildiğimden(geçen gece 2 de çıktım -4 derece idi ) + yolların durumu ile ilgili bilgim olmadığından, gözüm kesmedi bu sefer..
Topçulardan eskihisar Feribot malum
192070

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet Halkalıdan Gebzeye Tren olması bizim yarayacak. K.Çekmeden trene binerek Gebzeye oradan da sürerek devam.. Beylikdüzü - K.çekmece 30 km ve Gebze Eskişehir 262 km

192069

@bilalfidanboy

Allah Kaza bela vermesin. Deneyimlerini paylaşırsın artık buradan

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada Harita verisindeki 328 km değilde sanırım 300 arası ancak görünür.. Feribot vs gibi etkenlerden dolayı

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet tur zamanı yaklaşırken antrenmanlara devam ediyoruz. Genelde yokuşlu, performanslı, kadanslı gidilebilecek yolları tercih ediyoruz. Karaburun, Ormanlı, Ovayenice... Kesinlikle Avrupa yakasında olanların gitmesi gereken rotalar.

Gelelim Eskişehir turumuza, Plan eğer gerçekleştirebilirsek Beylikdüzünden sürerek K.Çekmeceye oradan Tren ile Gebze ve sonrasında İzmit yolundan Sakarya Karaçam köyünde meşhur Küçük Ev Islama Köfte Nadir Ustamıza 1-1,5 saat mola, sonrasında Söğüt yoluna orada Atamız Ertuğrul Gazi Türbesi ziyareti ve akabinde Eskişehir. Söğüt-Eskişehir yolunu sağolsun forumdan bir arkadaşımız bizlere resimlerle paylaştı yol akşam saatlerinde sıkıntılı olacağı için mümkün mertebe karanlığa kalmadan Söğüt'ten Eskişehir'e ulaşmayı düşünüyoruz inşallah. Söğüt ESkişehir arası rotada gözükeceği üzere son 50 km yolunda yol dikleşiyor hayırlısı artık..

(Gebze-Sakarya Karaçam-Söğüt-Eskişehir Rotası) (link)

194623

Son düzenleme:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mur@t_Ok

Selamlar bir kaç yıl önce böyle bir tur gerçekleştirmiştim. Aşağıdaki linkte bu tura ait tecrübelerimi aktardığım yazı var. Hangi rotayı kullandım, yolda neler yaşadım, yol durumu vs.vs.

Özellikle merak ettiğin Bilecik-Söğüt-Eskişehir rotası ilede yardımcı olacağını düşündüğüm fotoğraflar var.

Aynı rotayı bende tekrar yapmayı planlıyorum kısmet olursa.

(link)

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mtb_rider
Güzel paylaşım için teşekkür ederim biz yol bisikletleriyle gideceğimiz için, ve hedef 1 gün zaman kisitlamasiyla o kadar köy içlerine giremeyiz. Sogute kadar yollarda sıkıntı yok zaten söğüt sonrası soğuk asfalt dahil dar yollar var yokuş ise en azından benim için problem değil çünkü tırmanışı seviyorum

Serd

Üye
Tepki
1
İsim
serdar çelikarslan
Bisiklet
b'Twin
selamlar,
adapazari- istanbul turu yapacagim
spontane bir karar oldu ve tekim
guncel bilgilere acigim (rota, olasi aksilikler vs) :))
not/ bu mesafede ilk turum olacak. 70-80 uzerine cikmisligim yok. kendim disi etkenler problem yaratmazsa gozum kesiyor diyebilirim.
tesekkurler.
saygılar

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serd Adapazarından yola çıkıp İstanbul turu yapacam derken anadolu yakası Kadıköy son durak olarak baz alınırsa, d100 üzerinden yani Eşme-izmit-körfez-hereke-dilovası - Gebze - Pendik üzerinden 140 km yapacaksınız diğer yandan Karamürsel Gölcük topçular üzerinden(ki) burayı tavsiye ederim hemen hemen yine aynı mesafeyi katedeceksiniz
D100 üzerinden giderseniz Herekeye girmeden 3 km öncesinden Dilovası rampası bitişine kadar yol kalitesi biraz bozuk emniyet şeridi çok zayıf üstelik yoğun bir trafik içinde gideceksiniz bu güzergahta kondisyonunuzu bilmediğimden 70 80 km tur yapmış biri olarak dilovası çıkışı sizi zorlar gerisi 3 aşağı beş yukarı düz diyebiliriz(iniş çıkışlar var fakat öyle aham şaham değil)
Yalova yolunu kullanmanız isabetli bir karar olur, trafik bakımından İzmir Bursa bağlantılı karayolu olduğundan diğer yoldan farkı yok fakat gayet düzgün bir yol ve emniyet şeridi var diyebilirim.. Topçulardan binip eskihisar feribottan indikten sonra dilovasına benzer ama daha düşük bir eğimli bir rampa ile gebzeye çıkar ordan yine d100 üzerinden isteseniz tuzladan sonra sahil yolu hattını kullanıp Kadıköy varmış olursunuz.... Tekerinize taş değmesin. Kazasız belasız turlar...