Bir gün parçalaycaklar ama bakalım ne zaman

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
köpekte işitme problemi varsa pek işe yaramıyor. yaşlı köpeklerde genelde işitme problemi var. birde kaniş cinsi köpeklerde işe yaramıyor. nedenini bilmiyorum. bizim mahallede çok gürültülü bir tane kaniş var. ona buna ürüyüp duruyor onda denedim köpek hiç tınmadı bende sahibini uyardım köpekte işitme problemi var diye. ona göre kanişlerde işe yaramıyormuş, sahibi köpeğe seslenince onu duyuyor çünkü. öte yandan işitme problemi de olabilir. nasıl insanlar yaşlandıkça tiz sesleri duyamıyor da basları duymakta zorluk yaşamıyorlar dazerin çıkardığı sesde köpekler için tiz ses olabilir.
yaşadığım bir başka olayda ise aynı cins 2 av köpeği ürüyerek üzerimize geldiklerinde yaşlı olanı dazer karşısında hiç tınmazken genç olanı cin çarpmış gibi sıçrayıp kaçtı bizden.

Scudo

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
bazen en iyi çözüm en basit olanıdır :)
http://www.dorsetsoftware.com/media/43391/newspaper.jpg
geyik bir yane dazer işe yarıyor,kaptanvural bizzat denedi işe yaradıgını söyledi bende komşunun köpeklerinde denedim işe yaradı gibi geldi biraz garip davranmaya başladılar.

• Beğen
Tepkiler: burak altınsoy

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
neyse ağustos eylül gibi tura çıkıcam sırf denemek babında alıcam bitane..yaşayıp görmek en iyisi..döndüğümde pedala basıcak iki ayağım varsa hala işe yarıyo demektir..bide kullanırken videoya çekicem ve paylaşıcam..göreceğiz bakalım :)

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
o zaten fix..yedek matara hep var....birkaç önlem alıcam hangisi etkili olursa ondan devammm :)

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Bende yenı bir şey aldım balıkçıların kullandığı olta ucuna takılan 5 cm lık bir çubuk bukunce fosforlu ışık yanıyor köpek gece kovalarken onu kırıp köpeğe atsak köeğin dikkatini dağıtır belkı.Denemek lazım aslında tanesı 50 krş. bukunce 1-2 saa cıvarı parlıyor.

• Beğen

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
zannetmem...köpekleri en çok korkutan şey kendilerininkinden daha yülsek bir ses....yani bağıra bildiğin kadar bağırıcan..o da hmmm bu köpek benden daha güçlüymüş en iyisi saldırmıyım deyip vaz geçicek..bunu tecrübe eden çok...işe yarıyomuş :)

Tepki
46
@Nuri Kongur

av köpekleri sesten korkmazlar alışkın olduklarından haliyle..
aslında av köpekleri insana da saldırmazlar ama sıradışı bir durum sözkonusu olabilir olayın detayında.. mesela azgın bir domuzcu olabilir o zaman garanti edemem:)

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur

Gogitoğlu

Aktif Üye
Tepki
64
bir keresinde 10'a yakın köpek tarafından rampa çıkarken kovalanmıştım. perşembe günü köyüme gideceğim, bu köpeklerden çok tırsıyorum. acaba bisikleti şehirde bırakıp mı devam etsem köye... o zaman da turu tamamlayamamış olurum, yarım kalır bir şeyler...
o köye gitmek istiyorum. matarayla önlem almaya çalışacağım. umarım ısırılmam.

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
yüksek ses çıkaran her hangi bir şey dene bence maçlarda kullanılan havalı kornalar mesela....

Güney Mertkan

Aktif Üye
Tepki
88
benimde başıma bir saldırı geldi . Köpeklerin vücud dillerini ve köpekleri bildiğim için hangi köpeğe nasıl davranacağımı öğrendim.

Daha yeni başıma gelen olayda 6-7 tane sokak köpeği birden otların arasından havlayarak bana doğru koşmaya başladı.O sırada arkadaşım Güney kaç kendini kurtar dedi. Ben öyle yapmadım. Önce köpekleri 1 saniyede süzdüm ve genel auralarını çözdüm :D sonra birden frene basıp durdum ve bisikletten indim. Köpekler bana doğru koşarken bende onlara doğru koşmaya başladım (6-7 köpek) koşarken boğazdan büyük bir hırlama sesi çıkardım. Ve gövde gösterisi güç gösterisi yaptım. Köpekler arkadalarına bakmadan kaçmaya başladırlar . :D ;)

Aman dikkat her köpeğe yapılmaz bu!!! Bunu yapabilmek için köpekten anlamak lazım.

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
bence alışmaya çalışmak lazım doğaya ayak uydurmak için :) Rahman Karataş ı örnek almaya çalısıyorum bu konuda :D adam beş tane çoban köpeğinin arasına gidip oturuyor şaşıyorum cidden sonrada sevmeye çalısıyor : ) hayvanların birden sesi kesılıyor anlamadım gitti :)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Ekmek ;) arkadaşlar memlekete filan her sene gideriz..Tabi doğal olarakta kopeklerın hışmına ugruyoruz...Ben kopeklerı kendımle dost etmek için 1-2 dilim ekmek ve guleryuz kullanıyorum :D 1-2 gun dewam edıldıgınde sonuc guzel :D Tabı bısıklet ustundeyken anıden saldıran bır kopek ıcın ıse yapılcak tek sey onu korkutmak...Mantar tabancası bu iş için ideal ;) Saklanıcak delık arıyorlar :D

• Beğen

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
olacaktır belki bilmiyorum...tanımıyorum o sılahları daha önce hiç kullanmadım. Ama kendi çıkardıklarından daha yüksek bir ses çıkarabilirsen bi şekilde dehşete kapıdıklarını biliyorum..işte bunun zarar vermiycek bir yöntemini bulmak lazım ki..ben daha önce çatapat tabancası dedikleri oyuncak tabancalardan kullanmıştım....faydalı oldu ama her zaman olurmu bilemiyorum.. :)

• Beğen
Tepkiler: T0LGA