Bir gün bana da çarpacaklarını biliyordum...

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@z. usta
Ovv beyler, bilgiye bak, demek ki kaçmanın gereği yokmuş, bak nasıl da ifşa ederler adamı ev adresine, ev telefonuna kadar.

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun kardeşim.
Beklerdik ki,
Hemen yanıma koştu, iyi olup olmadığımı sordu. İyiyim dedim. Hemen kalkmamamı söyledi ve koşup arabasından su getirdi. O kadar özür diledi ki neredeyse ben utandım. Ne olur ne olmaz bir hastaneye gidelim kontrol için diye ısrar etti. Teşekkür ederim iyiyim diye tekrarladım. O halde bisikletine bakalım umarım o da iyidir dedi. Bir problem olmadığını görünce sizi gideceğiniz yere götüreceğim kendimi nasıl affettiririm bilemiyorum dedi. Ben de önemli değil siz bu kadar ilgilendiniz ya bu bile yeter dedim. Bana telefon numarasını verdi. Ne olur ne olmaz beni küçük bir sorun olsa dahi arayın lütfen dedi. Oradan ayrılırken üzüntüsü hala yüzünden okunuyordu...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özden Özdemir
Keşke. Hala böyle insanlar var mı acaba. İnsan özlüyor

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Cıkaracaksın sele borusunu''Hem suçlu hem güçlü,sen ne konuşuyorsun ulan hamşo'' diyip iki üstüne yürüyeceksin patates ..car hayvan artığı.Sabah sabah tansiyonumu fırlattı.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Kuzey Ege bu devirde hiç bir şey saklanmıyor.. ilgilenenlere çok teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun, böyle kendini bilmez herifler için üşenmeden gidin gerekeni yapın. Hem suçlu, hem güçlü. Hey Allah' ım... Sabır...

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun. Trafik de böyle magandalarla sürekli uğraş veriyoruz maalesef, kendinize dikkat edin.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

SerhatAtan

Aktif Üye
Tepki
289
Bisiklet
Dahon
Geçmiş olsun.

Plakasını almışsınız. İnternette hazır formatta savcılığa suç duyurusu dilekçeleri var. O dilekçelerden indirip kısa bir şekilde olayı anlatıp, dilekçe ekine de nüfus cüzdanı fotokopisi ve eğer hastaneden sağlık raporu aldıysanız onu da ekleyin. Hatta eğer polisi çağırıp tutanak tutturdu iseniz onu da ekleyin ve suç duyurusunda bulunun.

En azından savcılığa çağrılacaktır ve ifadesi alınacaktır.

Eğer ki bisikletinizde maddi bir zarar oluştu ise dava açmanızı da öneririm. Karşı tarafın trafik sigortasından ya da varsa kaskosundan zararınızı karşılarsınız sonunda.

Birşey olmaz demeyin. Birşeyler anca üsteledikçe oluyor bu memlekette. Bir avukat olarak yazıyorum bunu.

Tekrardan geçmiş olsun.

urkmez39

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Benzer bir kazayı bende yaşadım ay başında. Ve kişiden şikayetçi oldum, aynı zamanda ambulans ve polis çağırdım. Tedavilerim sonuçlanana kadar araç şöförünü polis merkezinde alıkoydular. Sizde ifadenizde şikayetçiyim ve uzlaşmak istiyorum şeklinde beyanda bulunursunuz. Bundan sonrası otomatik mahkemelerde görülür siz maddi ve manevi kayıplarınızı belirlersiniz ve kazanırsınız (Benim kazamda şöförün 3 hatası mevcuttu. Hatalı şerit ihlali, sinyal vermeme ve dönülmez kavşaktan U dönüşü yapmak.) Benim yaptığım kaza da araç şöförü gayet iyi niyetli birisiydi, buna rağmen şikayetçi olduğumu ifademde belirttim. Tüm masraflarımı (bisikletimin ön jant değişimi ve telefonumun kırılmasını) karşılayacak (telefonu kendisi servisine götürdü ve kısmetse bu akşam alacağım). Tüm sorunlar hallolması aşamasında şöför hakkında 3 aşağı 5 yukarı bir tanışma durumunuz oluyor. Buna göre de savunmanızı şekillendirirsiniz.

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
Gelmiş geçmiş olsun kardeşim. En kötü kazan bu olsun. Trafikte öküz çok, motorsuz araç ya istediği gibi davransın.

• Beğen

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
Forumda küfür hakaret yasak sanıyorum, yoksa kendisine bit yavrusunun karşığı olan kelimeyi kullanarak hakaret etmekten imtina etmezdim.
Ters yönde geliyor, bağırıp çağırıyor bir de andavallı, terbiyesiz, görgüsüz.

Velev ki hata karşı tarafta olsun asgarisinden terbiye almış bir insan evladı bu şekilde davranmaz.
Bu durumda ters yönden gelerek kabahatin tamamını üstlenmiş oluyor.
Haddim değil ama zararı umursamasanız, acınız geçmiş olsa bile dava açmanız tüm bisikletçiler açısından önemli bence.
Tehdit filan etmeye kalkarsa lütfen foruma yazın, o konuda yalnız değilsiniz...

Geçmiş olsun...

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
böylesini sele borusuyla dövecen (forumdaki ender hoşuma giden fikirlerden). Çok geçmiş olsun.

• Beğen

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
Bu arada, motosiklet kullananlar bilecektir, ters yön, sabaha karşı, şu bu demeyin.
Her an bir yerden bir şey çıkacakmış gibi sürekli 360 dereceyi kontrol edin.
Tepeden bile bir şey düşebilir...

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Kuzey Ege abi şu işi havalar düzelince bir adminden rica edelim tüm üyelere toplu mesajatsınlar bf üzerinden yer saat belirlensin kendimizi gösterelim artık bisikletlilerin var olduğunu öğrensin bu *** ler

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
Gelmiş geçmiş olsun.. İnsanın olduğu yerde hatada olur kazada ama olaydan sonra yaşananların izahı yok ! Allah beterinden korusun

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu
Bu tarz bir pronemiz var zaten. Admin arkadaslardan biriyle bu konuyu gorusuyoruz. Havalarin duzelmesini pek beklemeyecegiz.

• Beğen