Bir gün bana da çarpacaklarını biliyordum...

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@volkan Öz saol volkan.. İşten biraz erken çıkıp soluğu karakolda alıcam...

Bi de böyleleri var... Naapsak boş..

"Merhaba arkadaşlar bügün basımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.
Her zamanki gibi sabah okula gitmek için yola çıktım tıngır tıngır gidiyorum yol gidiş geliş asfalt kalitesi biraz düşük neyse ben en sağdan devam ediyorum karışıdan bir dolmuş geliyor,gelen dolmuşuda bir servis sollamis ters şeritten korna çalarak geliyor neyse farkettim geçebildiğim kadar sağa geçtim ve tepkimi koydum ne yapıyorsun beee diye yüksek sesle bagirdim o an arkama baktım ve servis şoförü geri döndü ve geliyor hic istifimi bozmadim düz devam ediyorum üstüme sürdü ve sağa sıkıştırdı durmak zorunda kaldım ve birşey diyemeden servisten indi bana doğru gelirken şerefsiz vb. Şeklinde hakaret ediyordu bu tip insanlarla konuşarak birşeyler cozemeyecegimi bildiğim için araziye doğru sürmeye başladım arkamdan büyük bir taş salladı neyseki isabet etmedi ve sonra dondu gitti. Servisin içi full doluydu içindekiler ise ilkokulu öğrencilerdi.Can tasiyan bir servis şoförünün bu denli şeyler yapmasına anlam veremiyorum bisikletten soğumaya sebep oluyorlar Ne diyeceğimi bilemiyorum artik ne yazıkki :(" (alıntı)

Scudo

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
Öncelikle geçmiş olsun, ilk etapta önemli olan size ve bisikletinize herhangi birşey olmamış olması.

Olayın şokunu da atlattığınıza göre vakit kaybetmeden şikayetçi olunuz, sakın ilgilenilmez diye düşünmeyiniz. Yaptığınız şikayet başka bir bisikletçinin hayatını bile kurtarabilir..

Benim yakın tarihte benzer bir olay başıma gelmişti, emniyete bildirdim birkaç gün içerisinde cevap geldi:

(link)

Tahminimce bu gibi durumlar şikayet olarak iletilip kayda alındığı takdirde, araç bir denetime takılıp da plaka sorgulaması yapılırsa, ekipler plaka hakkındaki şikayetleri görebiliyorlardır.

Böyle bir durumda polis memuru hiçbir cezai işlem uygulamasa sadece bu şikayeti dile getirse bile bence sürücü üzerinde bir etkisi olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun..

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
2. el satıs grubuna koydum ve paylasımlar basladı sizde orda gruptaysanız paylasın belki gorur de utanır :mad:

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Akşama ben de bisikletli ulaşım platformunun sayfasına koyacağım, ifşa edelim, şikayetler artsın.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Elinizdeki fotoğrafları kaliteli şekilde bastırın iş cd ve flash diske kaydedin, karakola gidip şikayetçi olun. Daha sonra ise bir hareket olmazsa e-devlet şifrenizle bimer üzerinden şu şu tarihte şu plakalı araç sahibinden şikayetçi oldum herhangi bir şey olmadı , bana bir tebligat gelmedi diye şikayette bulunun bimer üzerinden giden her şikayete cevap verilmek zorundalar.

Aile hekimine gidip bir ilaç dahi yazdırsaydınız bileğinizin durumunu da kanıtlamış olurdunuz...

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar bu tur durumlarda 155 i arayin. Yaralanmali kaza diye geciyor. Adli makamlara intikal ediyor. Kivrim kivrim kivrandirirsiniz. Hic bisey olmasa gelip ozur diler. Bagirmak nedir ya. İnsanlik mi kalmamis

cervèlo

Üye
Tepki
75
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun dostum. Valla böyle olaylarda acayip moralim bozuluyor. Aslında bu tipleri n arabalarına sprey boya ile bisiklete saygı göster diye yazı yazmak lazim

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
Guzel ulkemde artik bu davranislar aliskanlik haline geldi. Ankarada yasiyorum, trafikte kullanan arkadaslar lutfen cok dikkatli olsunlar, yaptririm uyari vs. hicbirsey yapilmadigindan bu yaratiklar herseyi yapar. Gecmis olsun, hocam. Servis, dolmus vs suruculerine hic bulasmayin herseyi yaparlar sizde basinizin agrisiyla kalirsiniz.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/22/9b2754916cc08ae339f9632bcc515f5d.jpg

Gereken dualari arkadaslar sosyal medyadan da yapiyorlar :-D

Bazi arkadaşlar hic bisi bilmiyor plakası ni tescilini rengini cartini curtunu nerden buldun diyor bazisi bisikletliyi hatali ama adamin yaptigini terbiyesizlik olarak goruyor :-D saka gibiler basa gelmeden anlasilmaz bazi seyler