Bir Gönüllü Gözünden Bicycle Film Festival

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
https://pbs.twimg.com/media/A2rV4txCUAAsYk_.jpg

1. Gün

Özet olarak geçiyorum. Hollanda Konsolosluğundaki resepsiyon yemeğinde bisiklet ile ilgili bir çok kişi katılım gösterdi. Ortam ve muhabbetler cidden güzeldi.

311artworks'deki sergi içinse mükemmel ötesi diyebilirim. Sergiyi gezen sergi sonunda birasını kapıp kendini sokağa attı, parmakla sayılacak derecede olan bisikletçiler ufak gösteriler sergiledi vs. tam bir sokak eğlencesiydi ama gerçekten bisikletli katılımı konusunda büyük hayal kırıklığına uğradım sırf fotoğrafları görmek için gelen bisikletle alakasız insanlar bisikletlilerden daha çoktu diyebilirim. İnsanlar madem bisiklet için birşeyler yapılmasını istiyorlar e bir zahmet bu tarz etkinliklere katılsınlar yani. Sadece bekleyerek bir şeyler olmaz. Yöneticilerin, halkın dikkatini çekmek lazım ve bu tarz organizasyonlar da bu konuda en büyük yardımcılarımız bu yüzden, yarın(Cuma) ve diğer günlerdeki etkinliklere aktif katılımınızla çok güzel şeyler yapabiliriz. Ben biraz yoğundum ama gene de mükemmeldi. Katılan arkadaşlar da görüşlerini, yorumlarını yazarlarsa memnun kalırım.

Program ve ayrıntılı bilgi için:
(link)

• Beğen
Tepkiler: ömer korkmaz
Scudo

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Katılan arkdaşlar objektiflerinden kareleri paylaşırsa eğer mutlu oluruz :)

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
bu akşam için biletixten bilet almaya çalışıyorum ama daha sonra tekrar deneyiniz diyor

bisiklet ve biletix. yanyana gelmesi bile beni ziyadesiyle sinirlendiriyor. neyse dünyanın parasını kazanıyor bu biletix hizmete gelince rezalet. yeter be birisi bunların tekelini kırsın artık...:boese157::boese157:

doğrudan atlasak bisiklete gelsek bu akşam kapıda bilet bulabilir miyiz dersiniz??

Tepki
21
ben yarın büyük ada turuna katılmayı planlıyorum... bakalım nasıl geçecek!

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
BFF Özetler
1. Gün (13 Eylül - Perşembe) İlk gönderi de açıkladım.

2. Gün (14 Eylül - Cuma)

Hollanda Konsolosluğunun içindeki kilisede gala gösterimi yapıldı. Filmler izlendikten sonra Lokal Tünel'deki açılış partisi muazzamdı. Tünel meydanını kapattık diyebilirim. BMX'ciler şovlarını yaptı.

3. Gün (15 Eylül - Cumartesi)

Saat 13:00'da Bisiklet yolları ile ilgili Aydan Çelik, Mr. Hugo van der Steenhoven, Kevser Üstündağ'ın yaptığı sunumlarla güzel bir panel gerçekleşti.
Saat 16:00'da Beyoğlu Cine Majestic'de günün ilk filmleri gösterimdeydi daha sonra 18:00 ve 20:00 seanslarıyla gösterimler devam etti. Özellikle 20:00 seansındaki Line of Sight filmi bütün katılanlar üzerinde değişik bir etki bıraktı.

Saat 23:00'da garajistanbul'da "Simone Pace & Amedeo Pace" ve Roofeeo canlı performanslarıyla başlayan after party yapıldı. Güzel ve kalabalık bir geceydi.

4. Gün (Son gün 16 Eylül-Pazar) Büyükada

Etkinliğe, Harem'den katıldığım için Avrupa Yakası'nda gerçekleşenler hakkında bir bilgim yok ama Bicycle Film Festival ekibi/gönüllüleri tarafından Sarıyer, Bebek, Beşiktaş, Avcılar, Bakırköy'den toplanan bisikletçiler Sirkeci'ye geldi, Sirkeci'den de arabalı vapurla Harem'e geçildi. Kadıköy ve Caddebostan noktalarında BFF gönülleri eşliğindeki bisikletçilerle grup en kalabalık haline ulaştı ve Maltepe'den çıkarma gemisi ile Büyükada'ya geçildi. Büyükada'da medya motorsikletleri ve polis eskortuyla turumuzu yaptıktan sonra Aya Nikola plajına geçiş yaptık. Bisikletçiler bedava bira ile şeyzlonglarda dinlenmeye çekildi ve hava kararınca, açık havada, dev perdede film gösterimleri başladı.

Bir süre sonra yağmur ve fırtına başladı ve film gösterimlerini yarıda kesmek zorunda kaldık geriye kalan 2-3 filmi de seneye izleyeceğiz diye umuyoruz. :) Gemiden indiğmiz noktaya doğru ilerlemeye başladık kaygan yolda bir kaç arkadaş düşüşler yaşadı ama ciddi bir sorun olmadı. Avrupa yakasına gideceklerin büyük bir kısmı direk vapur iskelesine diğerleri de geldiğimiz çıkarma gemisine doğru yol aldı. Fırtına iyice sertleşmeye başlamıştı ve gemi yeterince kalabalık değildi ve biz gönüllü ekibi olarak adanın merkezinde gemiyi bulamayan insanlar var mı diye bakmaya çıktık, geri döndüğümüzde gemi kalkmıştı ve hepimiz bir şoka uğradık. Geminin içinde bisikleti olan ve kendisi karada olan insanlarda vardı ancak gemidekiler bizi yarı yolda bırakmadı ve yaklaşık 20 dk içinde tekrar gemi zor şartlarda yanaştı ve herkes gemiye binmiş oldu. Maltepe'ye doğru ilerlerken fırtına durulmaya başladı ve gemiden indiğimizde fırtınadan eser yoktu. Turda emeği olan ancak turu aşırı sahiplendiğini düşündüğüm Bisikletliler Derneği üyelerinden bazıları vapura yetişmek için insanları bırakmasına rağmen Bicycle Film Festival ekibi olarak sahil yolu üzerinden Üsküdar'a kadar bisikletlilere eşlik ettik.

Her anlamıyla mükemmel bir festivaldi son 4 günümü mükemmel şekilde geçirdim ve bugün kendimi büyük bir boşlukta hissettim. Etkinliklere katılan herkese sonsuz teşekkürler.