Bir Giant XTC Hybrid hikayesi...

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında gascon tarafından paylaşıldı.

1. gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu XTC'yi toplamadan onceki bisikletim. Bir sene kullandim ve XTC toplanirken parca konusunda oldukca yardimi oldu. Gorevi tamamlandiktan sonra satildi :) (2004 Norco Wolverine)

Bu 2005'in basinda, bisikletin ilk kullanilabilir hali. yeni parcalar: kadro, raceface evolve aynakol, xt 760 vites takimi, raceface next karbon gidon. agirlik 14 kilo civarindaydi.

Daha sonra Mavic crossmax enduro, python lastikler, ve BB7 frenleri aldim. Agirlik 13 kg

Ritchey wcs bogaz, Skareb amortisor, Titec carbon sele borusu, ve Selle Itaila SLR sele'yi aldikan sonra... 12 kg'in altinda

Daha sonra dura ace 12-27 kaset aldim ve slr seleyi sattim.

ve SRAM'e gecis... Xt'leri sattim ve SRAM parcalari aldim. agirlik yaklasik 11 kg

SLR XC gel flow sele ve Race face deus aynakol aldiktan sonra... agirlik 10.5 kilo

Burada Magura Marta frenler yeni, ve birkac kucuk yenilik daha yapildi. Bisiklet ilk defa 10 kilo sinirina ulasmisti :)

Thomson masterpiece sele borusu, bar endler ve hafif lastikler ile agirlik burada 9.5 kg civarinda

Bu 2006 sonlari ve bisikletin dagitilmadan onceki en son hali. agirlik 9430 gram

Bisiklet dagildi desem de XTC'nin hikayesi henuz bitmedi :). Bu yaz durumum musait oldukca tekrar toplamaya basliyorum. Yalniz bu sefer oldukca ucuz parcalar olacak uzerinde.

Şahin Bulut, umutkahraman ve herbil bunu beğendi.
  2. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    son hali baya güzelmiş bisikletin güle güle kazasız belasız kullan.R7 nin agırlıgı kaç kğ ?

3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    bisiklet cok guzel olmus gule ge kullan ... ben su tek kapılı spor arabanın markasını merak ettim önünde cekmişsiniz ya resmi :) gri renkli olan cok degişik bişey gibi duruyor :D

4. tansu berkay

tansu berkay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    çok güzel bir bisiklet olmuş güle güle kullan benim merak ettiğim 14 kilodan
    9.430 a düştüğündeki sürüş farkları nasıldı biraz anlatabilirsen bu yolda yürüyenleri neler beklediğini öğrenmiş oluruz........

5. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok süper bisiklet olmuş.çok da hafif.güle güle kullan

6. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    valla çok güzel bir hikayesi varmış benim çok hoşuma gitti .sürekli hafifletmişsin umaraım bundan sonra daha iyilerine sahip olursun

gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Tesekkurler arkadaslar :)

Nuri, R7'nin agirligi 1467 gramdi :)

Bisikletci, arkadaki araba 83 model Datsun 280 ZX turbo. Kanada'da yasarken kullandigim arabaydi. Bu arada onundeki bisikletin degeri arabadan yaklasik 5 kat daha fazlaydi :D

tns, eger 14 kilodan bir anda 9,5 kiloya dusurebilseydim inanilmaz bir fark olacagindan eminim fakat bisikletin ilk ve son hali arasinda tam 2 sene zaman farki var ve her parca degisimden sonra 200-300 gramlik farklar oluyordu. Bu yuzden acikcasi zaman icinde cok buyuk farklar hissetmedim. Hem benim surus kapasitem degisiyordu, hem de bisiklet kucuk farkarla hafifliyordu, yani dolu-bos sise arasinda ne kadar fark oluyorsa, degisikler de ayni benzerlikte oluyordu. En buyuk farki ise crossmax'leri aldiktan sonra hissettim. O degisiklikle bisiklet yaklasik 1 kilo verdi, ve bunun akselerasyon, ve tirmanmadaki etkisi cok buyuk oldu. Onun disinda yaptigim diger butun degisikliler surus kalitesini hissedilir derecede yukseltti (sorunsuz vitesler, guclu frenler gibi).

Herkese tekrar tesekkurler :)

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

Ciddi keyif aldığım bir hikayeydi :). Değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğunu tekrar hatırlattınız...
    Keyifli anlatım için de ayrıca teşekkür ederim ;).
    "Coming soon..." şeklinde bir son var, yeni halini merakla bekliyorum :).

gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Tesekkurler Halil, okurken keyif almana sevindim :)

Yeni hali su anki planima gore antreman/gezi amacli olacak. Alt-otra seviyede, kalitesi cok dusuk olmayan parcalarla toplamayi dusnuyorum. Agirligi tahminimce 12 kilo civarinda olabilir. Bakalim, ben de merak ediyorum ;)

10. L.Yağiz

L.Yağiz Kıdemli Üye

Seviye:
    vay erhan abı vay....

Hemen hemen bu hıkayeyı bende bılıyorum,fox, r7, skabreb masalar sımdı hepsı baskaları tarafından kullanılıyor... yenı bısıkletını merakla beklıyorum

İnanıyorum alacagın o yenı bısıklet bıle yavas yavas kendını bulacaktır senınle...

gascon

gascon Kıdemli Üye

Seviye:
    Tesekkurler Lokman. Fox masa bende bu arada ;)

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Çok güzelmiş son hali keşke dağıtmasaydınız diyecem ama artık çok geç...
    Umarım yeni bisikletinizde en az bunun kadar güzel olur...

13. L.Yağiz

L.Yağiz Kıdemli Üye

Seviye:
    fox masa ıcın senı bı rahatsız edıyım ya.. oda durmasın sende:)

14. dümenci

dümenci Kıdemli Üye

Seviye:

15. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yeni bisikletin parcalari cok yuksek seviye olmasa bile kadro yeter,gercekten cok guzel bir kadro,hersey yakisir bence:DSimdiden iyi gunlerde kullanin diyeyim.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
1430320894945-vt4jk72hwooj-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...