Bir garip olay...

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  3.768
  Beğeniler:
  5.539
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Yine bisikletle alakalı olmayan bir konu paylaşmak istedim.

  İlk önce şunu söyleyeyim, uzun süredir Taksim'e gitmiyordum, yaşadığım bu olaydan sonra bir daha hiç gitmemeyi düşünüyorum.

  Eşimle beraber saat 21:00 civarı Taksim'e geldik metro ile. Bir yandan İstiklal'de yürüyoruz, bir yandan da gidip şurada dondurma yiyelim, şuraya oturalım diye konuşuyoruz. Tam Mis Sokak'ı geçtik bir şey oldu. Bir şey oldu diyorum çünkü ne oldu anlamadım... En son kendime geldiğimde Pelin beni kolumdan çekerek, "Edip ne olur buradan gidelim" diye ağlıyordu. Elimi kafama götürdüm, elim kan içinde kaldı.

  Olan şuymuş, biz yürürken tramvay yolu üzerinde iki zibidi duruyormuş. Ellerinde bira şişeleri, Pelin'in dediğine göre duruşları sadece alkollük bir durum değilmiş. Biz yanlarından geçer geçmez, sırtı bize dönük olan zibidi Pelin'in arkasından geçerek elindeki bira şişesini benim arkamdan gelerek kafama vurmuş. (Buraları hayal meyal hatırlıyorum) Kafamda patlayan bira şişesinden sonra adamla boğuşmaya başlamışız. Elindeki kırık bira şişesini tutmuşum adamın, sonra da adama vurup sendelemesine neden olmuşum. O sırada yanındaki diğer zibidi (benim boylarımda, iri bir arkadaşmış) bana doğru başka bir şişe fırlattı (bu sahneyi hatırlıyorum), önümden geçerek yerde parçalandı. Ben bu zibidiye de bir yumruk savurmuşum, o da sendeledikten sonra araya insanlar girmiş (Pelin olayın ilk şokunu atlattıktan sonra etraftaki yüzlerce insandan yardım istemesine rağmen, 2 dakika sonra 2-3 kişi araya girmiş). Sonrasında Pelin beni oradan uzaklaştırdı elim yüzüm kan içinde. Kumbara Kafe'de ilk pansuman yapıldı, hastaneye gittik, 3 dikiş atıldı. Şikayetçi olduk, "Ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz bundan" denildi.

  Ben olayı çok net hatırlamıyorum, çünkü kafamda şişe parçalandıktan sonrası kayıp benim için, bayılmadım ama bilincim kapalıydı.

  Yani şimdi, sebepsiz yere başıma böyle bir şey geldiğine mi yanayım (bana şişeyle vuran adamı olay öncesinde, sırasında veya sonrasında görmedim bile. Pis pis baktım, laf attım, omuz attım desem tamam diyeceğim ama ortada hiçbir şey yok), Pelin'in yaşadığı travmaya mı yanayım, artık Taksim'in İstanbul'un en leş yerlerinden biri olup çıktığına mı yanayım, küpelerimden birinin kaybolduğuna mı yanayım ( :D ) yoksa böyle zibidi insansılarla aynı havayı soluduğuma mı yanayım?

  Yaklaşık 15-16 yıldır alkol kullanırım makul seviyelerde. Bu güne kadar alkol yüzünden ne kendime, ne başkasına zarar verdim. Arkadaş içiyorsanız ağzınızla için, beceremiyorsanız oturun evinizde alkol komasına girin...

  Demem odur ki, bir yerlere çıkarken dikkat etmek lazım. Neyin ne zaman olacağı belli olmuyor. Herhalde artık sokakta da kaskla gezmek zorunda kalacağız...

  Bir de "Özel hastanelerde acile para alınmıyor" yalanına inanmayın, dün akşam İstanbul Cerrahi denilen hastane kapıdan girer girmez, "ücretimiz 550TL" diyerek bizi oradan uzaklaştırdı. Kendilerine de güzel güzel selam söylüyorum buradan :).
   
 2. Mustafa Y.

  Mustafa Y. Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Aralık 2013
  Mesajlar:
  193
  Beğeniler:
  286
  Şehir:
  İstanbul Anadolu
  Seviye:
  Geçmiş olsun Edip Bey. Ülke ülke olmaktan çıktı maalesef. "Ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz!" lafa bak. Neresinden tutsan pislik.
   
  Keyif adamı, ozgur908, Elzem ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 3. canayaz0734

  canayaz0734 No Pain -No Gain

  Kayıt:
  3 Nisan 2015
  Mesajlar:
  333
  Beğeniler:
  713
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Can AYAZ
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Hocam çok geçmiş olsun gerçekten çivisi çıkmış insanların bu ne rezillik :( eşinizin de yanınızda olması daha kötü olmuş...Allah daha beterinden korusun...
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 4. pilot

  pilot Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Ocak 2014
  Mesajlar:
  504
  Beğeniler:
  305
  Şehir:
  bolu
  Adı:
  mehmet coşkun uzak
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Geçmiş olsun. Malesef ülkemizde karambole yaşıyoruz. Hergün sokağa çıkarken ailemizle helalleşmek lazım. Ama yok insanın başına evinde otururken de türlü şeyler gelebilir malesef güzel ülkemde.
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 5. Mustafa555

  Mustafa555 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  168
  Beğeniler:
  93
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Abi geçmiş olsun zibidiler her yerde neyseki size daha kotu bişey olmamiş...
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 6. M.Furkan Kurt

  M.Furkan Kurt Forum Demirbaşı

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  2 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  469
  Beğeniler:
  154
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Furkan
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Edip abi çok geçmiş olsun.Ülkenin çivisi çıkmış...
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 7. Çağlar Çağlayan

  Çağlar Çağlayan Cascade

  Kayıt:
  4 Eylül 2009
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  803
  Şehir:
  İzmir - Denizli
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Geçmiş olsun, istanbul kesinlikle artık yaşanmaz hale geldi. Herhalde istanbulda yaşayanların çoğu mecburiyetten oradalar, yoksa hiç mantıklı bir seçim değil. Dedikleri gibi sokak serserilerine maalesef yapacak bir şey yok,adamların yaşama amaçları yok ki, boşa oksijen tüketiyorlar. Bu ülkede adaleti kendin sağlamak gerek ben böyle düşünüyorum, madem kurallara uymuyor kimse, o zaman ben de kendı kurallarımı yazarım.
   
  Budak, Elzem, BetitoXXY ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 8. Hüseyin Külcüoğlu

  Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  29 Haziran 2010
  Mesajlar:
  973
  Beğeniler:
  901
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  Öncelikle geçmiş olsun Edip Bey. Son yaşanan olaylar mağlum, ülke olarak son 14 yıldır geriye doğru gidiyoruz. "Ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz! Artık bunlar normal karşılanmaya başlandı. Bu ülkenin yerle bir olup küllerinden yeniden doğması lazım. Çünkü adalet sistemi çökmüş. Adaletin olmadığı yerde de herkes her şeye cesaret edebilir.
   
  Onur Ali İmren, dodobir ve Edip Dinçer bunu beğendi.
 9. emancipation

  emancipation Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  676
  Seviye:
  geçmiş olsun.


  normalde sokakta yolda vs. alkol almak yasak değil mi?


  sadece bağırıp çağırıp derdini anlatmaya çalışan gariban üniversite öğrencisine geldi mi aslan kesilen polis, bu serseri pislikleri de ne hikmetse hiç görmez bile... işte böyle de berbat bir ülke burası.


  hırsız-tecavüzcü-şerefsizin önde gideni olursan, işte o zaman rahat kafayla yaşarsın bu ülkede. bunlardan değil de işinde gücünde onurunla yaşamaya kalkarsan vay senin haline...
   
  suat akman, Emre O., Elzem ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 10. karaomermustafa

  karaomermustafa Kozan Bisiklet ( KOZBİ) Dedacciai nerissimo

  Kayıt:
  1 Aralık 2014
  Mesajlar:
  162
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  adana
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  geçmiş olsun. güvenlik kameraları mutlaka çekmiştir. peşini bırakmayın, kim olduğu ortaya çıksın cezasını çeksin. "ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz bundan" diyen şahsiyet uğraşmak istemediği için öyle demiştir. kendisinin başına böyle bir olay gelse acaba yine böyle söyler mi? tam memur kafası "abi uğraşma ya bişi çıkmaz, bugün git yarın gel vs. sinir oldum yahu
   
  suat akman, Emre O. ve Edip Dinçer bunu beğendi.
 11. Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  @Edip Dinçer Çok geçmiş olsun. Bu sıkıntı maalesef genel bir durum. Ülke genelinde polis teşkilatı paralel hikayesine darma duman edilmiş ve alakasız birimlerden alakasız yerlere memur kaydırmaları oldu. Ve maalesef emniyet biriminin gündeminde de pek asayiş olayları yok. Bu süreçte kendi çevremde de dikkatimi çeken, uyuşturucu satıcılarında ve çetelerdeki inanılmaz rahatlık.

  Bu zaafiyetten dolayı isteyen istediği gibi davranıyor. Eski dönemlerde dediğiniz noktalarda birisi sesini yükseltse 3 sivil polis başına toplanırdı.

  Kendi yaşadığım bir konu ile konuyu kapatayım. Bisikletle sabah ve akşamları balat tan geçerim. Akşamları balat ta plakalardaki siyah yazıları silinip bembeyaz hale getirilmiş suriye plakalı araçlar dikkatimi çekiyordu. Geçenlerde oraya çok yakın yerde trafik polisi gördüm. Durumu anlattığımda "onlar misafir dedi" ne demek misafir? dediğimde, "onlara bir şey yapamıyoruz dedi. "o zaman beni ezse nasıl bulacaksınız onları" dediğimde ise "sende ezilme" cevabını aldım. Doğal olarak tüm yolda tüm sülalesini yad ettim.

  Yani anlayacağınız ülkede emniyet ve hukuk zafiyete uğradığı zaman, insanlar alkolü değil kıçıyla, başka şekilde de içer, sisteme uyan insanlara her tür zarar gelir. Bir mafya avukatının söylediği bir laf aklıma kazınmıştı; "eğer bir ülkede hukuk yoksa, herkes kendi hukukunu uygular"
   
 12. Fırat Y.

  Fırat Y. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  8 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  926
  Beğeniler:
  1.518
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  geçmiş olsun gerçekten çok ilginç bir olay diyeceğim ama bu ülkede her şeye alıştık malesef
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 13. mzerenoglu

  mzerenoglu 53..

  Kayıt:
  21 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  253
  Beğeniler:
  236
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  mehmet
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Hocam geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

  Taksim gerçekten pislik yuvası oldu artık. Özellikle şu gezi olaylarından sonra ne kadar serseri,işsiz,aylak varsa orda toplanır oldu (siyasetten nefret ederim yanlış anlamayın). 3 yaz önce staj nedeniyle bi ay sabah akşam bulunduğum taksim şuan çok daha farklı
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 14. #14
  Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  3.768
  Beğeniler:
  5.539
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Herkese teşekkür ediyorum geçmiş olsun dilekleri için.
  Saldıran tipler bildiğimiz "hipster" tiplerdi. Öyle tinerci, sokak delikanlısı tipler de değildi.

  Bakalım avukat bir arkadaşıma danışacağım durumu, ben de peşini bırakmak istemiyorum açıkçası.
   
  suat akman bunu beğendi.
 15. BF Okuru

  BF Okuru Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  21.714
  Beğeniler:
  884
  Seviye:
  Geçen sene 22 Nisan Bostanlı sahilde Balıkçı barınağında, arabamızın üstüne biralarımızı koymuşuz yudumluyoruz. Nerden geldiği belli olmayan bir zibidi bana döner bıçağıyla saldırdı 8-10 dk debelendik arabamı haşat etti. Bacağımda ve vücudumda derin olmasa da büyük sıyrıklar oluştu. Adam öldüresiye saldırmıştı eğer bıçağı çok büyük olmasaydı muhtemelen beni öldürmüş olurdu.

  Şunu anladım ki kalabalık ortamlarda ve gece sakin ortamlarda çok çok temkinli olmak gerekiyor. İnsanlar sapıtmış. Geçmiş olsun.
   
  Kemal Koyunlu ve Edip Dinçer bunu beğendi.
 16. Murat B.

  Murat B. Forum Trolü

  Kayıt:
  23 Eylül 2013
  Mesajlar:
  2.559
  Beğeniler:
  5.949
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Geçmiş olsun. Kapıdan girer girmez ücret talep eden hastaneyi de Sağlık Bakanlığı'na şikayet edebilirsiniz.
   
 17. Cem Kahveci

  Cem Kahveci Carraro Cr Race 052

  Kayıt:
  30 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  66
  Beğeniler:
  155
  Şehir:
  West Midlands
  Adı:
  Cem
  Seviye:
  Edip Bey çok geçmiş olsun yaralanmanız kötü, eşinizin bu vahşete tanık olması belki de daha kötü. Umarım çabucak atlatırsınız. İstanbul yaşanmaz hale geldi kime neye söveceğimi şaşırıyorum artık.
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 18. Birtan Kolburan

  Birtan Kolburan Kıdemli Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  1 Nisan 2014
  Mesajlar:
  379
  Beğeniler:
  244
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Hocam çok geçmiş olsun.Bundan sonra istanbul da hayat evden işe işten eve.Birde bisiklet üzerinde geçecek.
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.
 19. tugrulboraerkil

  tugrulboraerkil Forum Demirbaşı

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  23 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  549
  Beğeniler:
  636
  Şehir:
  Istanbul
  Bisiklet:
  Tern
  Seviye:
  Buyuk gecmis olsun.Allah cezalarini versin insallah.Senelerdir Beşiktaş maclari haricinde Taksim e gitmiyorum,gitmem de zaten.Benim bakmakla mukellef oldugum ve cok sevdigim annem,babam var.Hepimizin sevdikleri var ve kavga etmekten korkmuyoruz fakat sadece sevdiklerimizi kaybetmemek icin beladan uzak durmaya calisiyoruz.
  Bu yuzdendir ki bu kalabalik ve les sehirden ailece Bodrum a tasinmak istiyoruz.
   
  Insansevmem ve Edip Dinçer bunu beğendi.
 20. sinemaperdesi

  sinemaperdesi Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2015
  Mesajlar:
  117
  Beğeniler:
  141
  Şehir:
  ankara
  Adı:
  A. Ay
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Çok büyük geçmiş olsun. Savcılıkta çalışan birisi olarak söyleyeyim, iğreniyorum bazı insanlardan. İşyerindeki arkadaşım her zaman taşınmak istiyorum şu ülkeden derdi, zamanla ona binler defa hak verdiğimi anladım. Malesef suçların caydırıcılığı hiç ama hiç yok, bir miligram bile olsa adli sistemden çok çook memnunum diyene rastlamadım. Dün iki çocuk geldi garipleri gasp etmişler köşeye sıkıştırıp bir güzel paralarını almışlar. Çocukların psikolojileri mahfolmuş. İnşaallah bu toplumun içinde barınan ahlaktan yoksun, vicdanı hayvanlaşmış insanlardan kurtuluruz. Üzücü bir durum Edip bey, inşaallah Allah katında hakkınızı alacaksınız. Büyük saygısızlık, malesef.
   

İlginizi Çekebilir

mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-8-24_11-9-43.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2016-10-26_9-55-33.png
Emre Üçüncüoğlu geçen yılın Aralık ayında 2016 hedefleri başlığıyla bir konu açmıştı. 2016 hedefleri Kışa doğru yaklaştığımız bu günlerde, 2017 hedeflerimizi şimdiden belirleyip, buna göre plan...