Bir Fixie macerası..

Yzc61

Üye
Tepki
170
İsim
Muhammet Yazıcı
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar. Bir fixie bisiklet toplamaya çalışıyorum ve bunu sizinle paylaşmak istedim.
IMG_1326.JPG
Kadrom Schauff Alman marka. Borular Columbus Tretubi.
Şuan zımpara yapıyorum boyayı sökmek için. IMG_1415.JPG

IMG_1414.JPGDevamı geliyor..

Şuan tüm parçalar tamam. Artık boyatıp(umarım boya istediğim gibi olur) parçaları birleştirmek kaldı.

Herşey tam istediğim gibi değil ama ilerleyen zamanlarda istediğim hale getireceğim inşallah. IMG_1689.JPG

IMG_1685.JPG

IMG_1686.JPG

IMG_1687.JPG

IMG_1690.JPG

Scudo

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Kolay gelsin diycem ama zaten bitirmek üzeresiniz. Çok güzel olacak, güzel günlerde kullanın:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Yzc61

Üye
Tepki
170
İsim
Muhammet Yazıcı
Bisiklet
Diğer
@Cemil Dada teşekkür ederim fakat zımpara yapmak o kadar zamanımı aldı ki yeni yeni atabildim fotoğrafları:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

cenota

Üye
Tepki
0
İsim
cem noyan
Bisiklet
b'Twin
[emoji4] kolay gelsin Serkan

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
çok hoşuma gidiyor böyle projeler :)

bende de bir bisiklet var eski çelik kadro ve üzerinde 3 kat boya var. çocukluktan kalma direk sprey boyayla boyamıştık eski boyanın üstüne. bunu zımparalama işlemini neyle yapıyorsunuz? en kolay neyle olur direk zımparayla olur mu yoksa illaki boya sökücü alınmalı mı?

Yzc61

Üye
Tepki
170
İsim
Muhammet Yazıcı
Bisiklet
Diğer
@cenota sağolun da Serkan derken:)

@efeozata yani size şöyle diyim bence her yeri boya sökücü ile yapın. Spiralle yaptım ben ana yerleri biraz orijinal yuvarlaklığı bozuldu düzeltene kadar canım çıktı. Ama bence boya sökücü çok efsane birşey aralara filan başka türlü çare yok. Bir boya sökücü bir maket bıçağı herşeyi halleder.

Evet arkadaşlar bugün kadro mu boyacıdan aldım ve çok korkuyordum güzel ve istediğim rengi yapamayacak diye fakat çok memnun kaldım. Montaja hafiften başladım. Yalnız orta göbeğimin dişlilerinin bitik olduğunu takarken(doğrusu takamazken)anladım. Şimdi bir göbek alacağım. Gidon bandı işin bi derici ile konuşacağım. Malum istediğim brooks tarzı sele ve gidon bandı biraz pahalı. Son çare bıraktım o işi. Neyse montajı bitirince onunda resmini atacağım tez zamanda. IMG_1812.JPG

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@Yzc61 sızdırmaz kare milli göbek almanız en iyisi. Shimano gibi markalarda bulabilirsiniz. Diğer eski tip açık göbekler, boşluk ayarı ve pislik yuttuğu için tavsiye etmiyorum.

Hsyn347

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Kolay gelsin.Güzel bişey çıkacağını ummuyorum zaten güzel olacak :) Bende fixie projesi yapmayı düşünüyorum acaba o profilli jant setini nerden aldığınızı ve maliyetini öğrenebilirmiyim.Teşekkürler. Buda benim fixie yapmayı düşündüğüm bisiklet şuan sadece gidon tam :)20170328_070559~2~3.jpg

Yzc61

Üye
Tepki
170
İsim
Muhammet Yazıcı
Bisiklet
Diğer
@Hsyn347 jant setini bi arkadaştan aldım. Ama ebay da göbekler vardı yanılmıyorsam. Profili de aliexpress'ten aldım demişti yanılmıyorsam. Ben 600 e aldım jant set i. Yurtdışından sipariş edince de aşağı yukarı o tarz bi paraya denk geliyor. Teşekkür ederim umarım sizin projenizi de görürüz ☺

@Yetkin sonunda öyle galiba. 115mm (tahmini) kare mil bulmam lazım. Eğer ki bulabilirsem öyle yapacağım olmadı dediğiniz gibi.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.496
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sonu nasıl olacak merakla beklemedeyim..

• Beğen
Tepkiler: Yzc61

Yzc61

Üye
Tepki
170
İsim
Muhammet Yazıcı
Bisiklet
Diğer
Sonunda bütün parçaları dizip ayağa dikebildim. Şuan dışarı çıkamamamın sebebi evdeki pompamı kaybetmiş olmam. Yarın inşallah elime ulaşır da test sürüşünü bir an önce yaparım. Şuan çok şade gözükebilir. Ki öyle gidon bandını sarınca bütün güzelliği ortaya çıkacak diye inanıyorum. Bu bisikleti yaparken bir çok şey öğrendim bir çok insanla tanıştım. Bana fikir de bulunan, yardım eden insanlara çok teşekkürler. Ama artık mutluyum sonunda bitti. Kadıköy'le Maltepe sahil arası görürsünüz umarım beni.
Gidon bandını sarınca da en kısa zamanda fotoğrafını atacağım herkese iyi pedallar

IMG_1868.JPG IMG_1869.JPG IMG_1870.JPG

Denizcagan

Üye
Tepki
27
İsim
Deniz Çağan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elinize sağlık.Çok güzel olmuş fakat aynakol dişlisi biraz küçük kalmamışmı ?:):)

• Beğen

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
Cok guzel gozukuyor, ancak nedense gidon bogazi bir ilginc geldi gozume, biraz daha dar bir acida mi asagi iniyor yoksa bana mi oyle geldi.

• Beğen

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@biozalp eski tip gidon boğazları aşağı meyilli oluyor

• Beğen

Yzc61

Üye
Tepki
170
İsim
Muhammet Yazıcı
Bisiklet
Diğer
@Denizcagan elimde bu vardı ve de 44 çok rahat oluyor.
@biozalp @Yetkin evet eski tipler böyle zaten istediğimde buydu benim daha tam ayar yapmadım gidondu seleydi ondan biraz garip geldi belki.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Yetkin

@Yzc61

hocam biliyorum gooseneck stem diye geciyor da, bu harbi daha da dik gibi geldi egimi, belki de ders calismaktan gozum bozulmustur. Malum 5 gun sonra LYS var :)

edit: Bunu da gordukten sonra benim bisikleti threadless stem'e donusturesim geldi. Bakalim zamni gelsin :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Yzc61
Kardeşim çok güzel olmuş bisiklet emeğine sağlık. Bayağı uzun bir süredir foruma giremiyordum. Böyle güzel bir proje ile karşılaşınca içim açıldı. Eline ve emeğine sağlık. :)

Önceki mesajda arkadasimizin dediği gibi aynakol benim de gözüme ufak göründü. Kaç dişli bu? Benim single'da 48 dişli aynakol var. Sizinki gibi kare göbek aldım. En temizi kare göbek.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SerkanH