Bir Cyclocross doguyor...

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Merhaba

Uzun suredir aklimda olan Cyclocross toplama fikrim gercege donusmeye basladi.
Bir arkadasimla mevcut yol kadromu Focus Mares AX 2.0 kadroyu takas etmemle basladi hersey.
Ardindan mevcutta olan Ultegra arka aktaricima bir de ultegra on aktarici aldim. Aynakol, STI kol derken tamamen Ultegra set oluverdi.
Idarelik R500 jantlari da takinca yavas yavas ortaya cikmaya basladi.
Gidon ve bogazi da Ritchey carbon olarak aldim, yoldalar...

Guzel bir proje oluyor, bakalim. Son halini de buradan paylasacagim, zamanla da cok ust duzey bir CycloCross yapmayi planliyorum.

Su an sele ve gidon bandi eksigim var

http://i41.tinypic.com/2vult8g.jpg

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geriye etaplar kalıyor ora istanbul dışı tavşanlı-boyalıca hattıdır 10-19 eğimler ağır stabilize yol,
istanbulun cyclo cross haritasını çıkarmak lazım düz toprak yollara bakmak lazım tabi ,asfalta geçiş ordan ağır stabilizeye oradan düz toprak yola geçiş bunun için iyi etapları bulmak gerekiyor ,anadolu yakada mevcut yollar benden uzakta ,dudullu-göçbeyli arası yolun 35 km si iyi asfalt geriye kalan 15 km ise stabilize yol ,burada pedal kesmeden basıyoruz 6-7-13 eğimlerde,avrupa yakada yer bulamadım açıkçası bana yakın olarak tabi ,belgrada ayar çekecem ama önce bi keşif yapmak lazım ,benim bisiklet mtb karbon idi ama 28 jant oldu, hibrit olunca düz toprak yollarda gidebildim ve de ağır stabilizede ,evet tavşanlı yolu berbat ağır stabilize, dehşet sarsıntı ama yapılacak bi şey yok hakkını verecek isek cyclo 'un ,
tekirdağa gittim ama dönüşü sakat idi paso asfalt olduğu için ora sadece yol bisikletine uygun sürat istiyorsak tabi,
çekmeköyde keşif yapacağım bir de ümraniye izci kampında burada yollara bakmak lazım ,sessiz sakinlik isteyenler için tabi,
anadolu yakada aydosun altını üstüne getirdim ama çok sert arazi bazı yerlerde cyclo cross lar gider ama sert arazi inişlerinde ne olacak toprak derin yarıklı ve yokuş yukarı durum aynı,
kafa dinlmek ve sürat yapmak için istanbul dışına taşıyoruz artık istanbul içinde zati trafikte sürat olmaz,,

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946599_614178028614775_1082764508_n.jpg

bisiklet mtb den bu hale geldi ,,

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Maşalarımız aynıymıs Kudret abı,sen de benım kadar memnunsundur ınsallah. :)

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi senin onda birin kadar olsak bile hakkini vermis oluruz, pedalina saglik.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Baki KAYAN

o kadar iyi değilim,
benden çok üstünleri var, gençler her zaman beni ezecek bu camiada ,,

@Barış TURAN

valla dostum barış hakikaten iyi,tavşanlı yolu çok ağır stabilize,
evet sarsıntıyı yedim ,ama galba alıştı metabolizma ,
ağır stabilize bana artık zor gelmiyor ,vücut nasırlaştı gide gele ,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Baki Bey aynakolu 2'li mi kullanacaksınız yoksa 3'lü mü? Aynakol-ruble dişli seçimleriniz ne olacak?

Şu Focus Mares serisine bayılıyorum, gerçekten cyclocross tanımına uyuyor duruşuyla. :)

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Aynakol 2 li olacak, 50x34 aynakol aldim, ruble ise henuz belli degil ama zorlayacak bir ruble secmeyecegim.
Full Ultegra oldu, biraz hirpalanacak bu bisiklet :)

SelimDurmak

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
peki ne kadara topladınız toplam fiyat nedir ?

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@SelimDurmak
Bittigi zaman bilgi verecegim hala alamadigim parcalar mevcut..

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
Direkt olarak focus mares 1.0 ax alsaydınız dicem ama bu kadro boyunda türkiyede bir tek bendeki focus var sanırım.Bulamadınız mı yoksa başka bir sebepten ötürü mü. ÇünküFocus mares ax 1.0 da ultegra ve ben de aynakolu 50 34 le ve rubleyi 11 28 le değiştirdim. He bu arada Fulcrum racing 5 cx jantları chain reactiondan sipariş etmiştim gerçekten çok iyi bir jant seti öneririm size de.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Murat Yavuz
Baki Kayan cevap verecektir, ama ben de görüsümü ekleyeyim. Bir cyclocross yarisi görseydiniz bu soruyu sormazdiniz. Dag bisikleti ile yapilan Cx yarisi yaninda hava kalir. Bisikletlerin üzeri yer yer 1-2 kilo camur yüklenir, yine de viteslerin ve frenlerin calismasi gerekir.
Anladigim kadariyla, Türkiye' de cyclocross yaris olmadigindan bu tip zorlamalar olmayacak. Aksi taktirde 50-34 aynakol cylocrossa uymaz.
Su anda bende topluyorum yeni bir cyclocross, aynakol 46-36 hollowtech FSA, frenler cantilever campagnolo Cx, frenkolleri keza Campy olacak. Jantlar biraz zayif, Miche maalesef ! :( Kadro da Kinesis, no name sayilir, ama ileride disk frene gecebilecek sekilde!
Kadro bu!

http://img716.imageshack.us/img716/6974/66vz.jpg

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Gidon bandini zipp service course cx olarak tavsiye ederim, yikanabilir kir tutmaz ve konforlu, lizard skin kadar tutucu

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://img716.imageshack.us/img716/6974/66vz.jpg

tebrikler dostum ,,
kadro hazır cyclo cross doğacak ,,
hayırlı olsun ,
50 -34 bilgisi için çok teşekkür ederim
dostum bunu aklıma yazdım 50 -34 bana uymaz ,evet zati benim kadroya 50 ayna kol büyük kaçar estetik durmaz kötü olur
birazda estetiğe önem veriyorum tabi,şimdi malesef ön aktarıcı yok benim arka boru çok kalın resmen 36 lık bana 36 lık bi adet ön aktaracı lazım ondan sonrası kolay zati,
slx ayna kol 48 diş 3 yaprak 460 lira ,bu bisiklete büyük olmayacak slx 48 ayna kol ,iş ön aktarıcıyı bulabilmekte 34 olmuyor buna ,

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Merhaba
Şu an parçalar tamamlandı, yarın montaj da tamamlanacak
Aslında çok üst düzey olmadı inanın daha yüksek yapmak isterdim yapacağım da :)
Kadro konusunda ise takastan aldığım için açıkçası seçme şansım olmadı :)
50x34 benim tercihim idi, yol bisikletine alışkın olduğumdan daha ufağı bana uymaz diye düşündüm, memnun kalmazsam ufaltacağım
Bu komponenti başlangıç kabul ediyorum ilk olarak da daha uygun bir jant bulacağım

• Beğen