Bir çift bisikletle, Samsun – Ordu- Giresun - Trabzon – Rize

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim.
    Tebrik ederken ki içtenliğinizi ve çoşkunuzu hissettim içimde.
    Tek bir kısa mesaj bile çok önemli benim için.

2. c.turhan

c.turhan Aktif Üye

Seviye:
    Çok güzel ve anlamlı bir gezi olmuş. Doğaya, insana ve çevreye duyarlı yaklaşımlarınız için ayrıca tebrik ve teşekkür ediyorum. Umarım güzel gezilerinizi, eşinizi de yanınızdan eksik etmeden sürdürürsünüz.

3. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Her ikisi farklı şeyler, keşke tüm otoyolu tamamen deniz üstünden yapabilselerdi, sahil katliamı yapmamış olurlardı.

Bence 3 şerit yol yeterliydi. Bir gidiş bir geliş, bir şeritte geçiş amaçlı kullanılması için. Bunca masraf ve bunca doğa katliamı, geçenler bilirler trafik çok yoğun değil.

Hem bunun yerine koskoca deniz neden boş duruyor, gemi taşımacılı özendirilebilirdi, hızlı gemiler ve feirbotlarla iş yürürdü, illa karayolu olucaksa da bu sahilden değil, içeriden viyadük ve tüneller ile yapılabilirdi,

sınırın hemen öte tarafına yani Batuma geçenler anlatır, orada yollar sahilden değil içeriden yapılmış ve sahiller tamamen up uzun kumsallar şeklinde devam ediyormuş
    doğa bence o yolu alıcak, ki de öylede oluyor,

yazık ne diyelim, halkın parasına...

4. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    nasılsınız hocam Bursada hayat nasıl?? bu günlerde sen aklıma geldin birkaç kez. bizim duraktan geçerken seni hatırladım. hani duraktan almıştımya seni :rolleyes: :)
    hızlı bi geçiş yaptım resimlere göz attım şimdilik ;) ilk resim gerçekten ürkütücü.. birde geceye kalmak varmış işin içinde. evdeki hesap tutmadı galiba :D neyse canım.. atlatmışsınız :)

sevgiler selamlar..

5. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Birisi bana deseydiki karadenizin ulaşım sorununu nasıl çözersin.

1)Öncelikle mevcut yolu iyileştirir, mümkün olan yerlerde 3 şerit ve emniyet şeritleriyle yenileme yapardım.
    2) Ordu-Giresun arasındaki gibi geçişin olanaksız olduğu yerlere tünel açardım.
    3) Deniz taşımacılığına önem verirdim. Denizleri biz bakalım diye yaratmamışlar.
    4) Halen daha ihtiyaç varsa ve ileriki 10 sene için, tamamen deniz üzerinden giden bir otoban planlardım. Örneğin Samsun'dan sonra düzlüğün bittiğ yerden denize girer taa Artvin'e kadar, içerisinde aynı zamanda hızlı tren ulaşımının olacağı bir deniz üstünde otoban yapardım. Hem sahil hattının doğal güzelliğine dokunmam hemde doğayla ileride savaş verme durumunda kalmam tabiki birde Samsun'dan ileriye gidemeyn demiryolu hattını yapmış olurdum. Maksat bir yerden bir yere araba-otobüs-kamyon götürmek değil ki, maksat insan ve meta ticaretini yapmak. Tek sorun sadece dubalara karadenizin hırçın dalgaları bir şey yaparmı, sanmam onunda teknik hesapları yapılarak halledilir eminim.

Paramı yok, yap işlet devret modeli var. Ülkede işsiz mühendis, işçi mi yok, sürüsüne bereket, iş yapmak isteyen firmamı yok, ben bu modeli öğrenciyken memlekete karadenize babamın arabasıyla giderken düşündümde, bu kıt beyinli yöneticiler neden bunun düşünemiyorlar şaşarım.(nerden bulup onları idareci yapıyorsak oda ayrı mesele)

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  6. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bakın inşaat konusunda ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama söyledikleriniz mümkün değil, ayrıca konu karadeniz otoyolu da değil, ataruh'un yaptığı karadeniz gezisidir, bu yüzden bu konu tartışılacak ise ayrı bir konu olarak açılmasını rica ederim.

7. gizer

gizer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel gezi olmuş. Kutlarım. Böyle giderseniz, sonra gezilecek yer kalmayacak, üzüleceksiniz :) . Bu ne hız?

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Teşekkür ederim. Açıkcası aynı geçen iki günüme acıyorum. Her gün farklı bir şey yapmak istiyorum. Keşke imkanlarımız daha fazla olsa hep imkanların sınırında yaşayabilsek.

"Su akar Türk bakar" diye söz var maalesef. Bidiğiniz gibi atasözleri binlerce yılda oluşuyor. Anadoluda tek bir şehir bile kurmadığımızı da düşünürsek.
    Deniz taşımacılığı biraz zor gelişecek. Özel sektöre açsalar yada yabancı sermaeye belki düzelebilir.
    Kabotaj denen fosil halindeki kanunlarında değişmesi lazım. Bir de sanki taşımacılık yapıyormuşuz gibi kutlaması bayramı falan var bu günün. "Kabotaj bayramı " Türk limanları arasında sadece Türk gemileri taşımacılık yapabilir.
    Karşı çıkacaklar, yabancı
    sermaye gelmeden banka faizlerinin , özellikle almanlar ( vadafone ) ve italyanlar ( aria ) gelmeden cep telefonu ücretlerinin ne kadar olduğunu düşlünsünler lütfen.

Çok iyiyim Yasin cim.
    Teşekkür ederim. Seninle bir iki kere dolaşma imkanımız olsa da hepsi çok güzeldi. Toplam 3 kere sanırım.
    Eskişehir e gittiğimde, uzaktan gece vakti yaptığın yardımları da unutamam.
    "Geceye kalmak" dediğin yerde şaka mı yaptın anlayamadım. Tünelden bahsediyorsun sanırım.
    Atlattık evet şimdi yeni belalar arıyoruz kendimize, hindistan mısır gibi büyük belalar :) :)

Kesinlikle evet. Evet .Evet.
    Bu ara bu işle çok uğraşan bir avukat kardeşimizi de vurmuşlardı bu sebeple.

Harika dileğiniz için teşekkür ederim.
    Duyarlılık acı ve keder getiriyor genelde ama artık beynimizin işleyiş biçimini " paradigmasını" değiştiremeyeceğiz tabi ki.
    Maalesef bizim gibi ( siz , ben , hepimiz ) düşünmeyenlerinde düşünme biçimlerini değiştiremeyeceğiz.

9. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet Soner hocam iki keremi üç keremi dolaşmıştık bende hatırlayamadım. güzeldi de mazide kaldı artık böyle görüşüyoruz.
    her zaman yardım etmek isterim. tabiiki imkanlar dahilinde.
    yaa resimlere bakınca gece sandım :eek: şaka değil. neyse.. oldu bi kere :)
    hindistan, mısır :eek: kolay gelsin :cool:

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir iki kere de gezsek seninle, paralel bir algılama biçimine sahip olduğumuzu anlamamıza yetmişti bu. Keşke daha çok dolaşabilseydik. Boğaz içi üniversitesinde daha ne fotoğraflar çekerdik seninle. :) :)

Hindistan , mısır, evet gerçekten kolay gelsin bize. :)

11. redeagle34

redeagle34 Üye

Seviye:
    baba müthişsin vallla,tebrikler vallla

12. redeagle34

redeagle34 Üye

Seviye:
    inşallh sizlerle bursayı bisikletle gezme fırsatımız olur.

13. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    konuyu dağıtıyorum ama bursada sizlerle pedallamaktan büyük keyif alırız...

14. vefa

vefa Yeni Üye

komple spor komple cografya aski komple ozgurluk.daha ne yazilabilirki

Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Estağfurullah.
    Hindistana bir gideyim "guru" olacağım daha: :)

Teşekkür ederim.
    Ne yazılabilir bilmiyorum , ama çok şey yapılabilir. :)

16. kemalkocak1

kemalkocak1 Yeni Üye

Çok güzel, iyi planlanmış ve cesaretli bir gezi. Oraları bilmeyen insanlar açısından da bilgi verici. Teşekkürler..

17. vefa

vefa Yeni Üye

kiyi boyunca yapmis oldugunuz geziden hem zevk almanizi hemde korunmus bir cevre hatiralari ile ayrilmanizi isterdim bolgemizden.ama yazdiginiz gibi malesef yesil karadenizimiz saglam dise yapilmis dolgu gibi artik gozumuzun onunde.yol elbette lazimdi .canlar elbette cok kiymetli idi .o yllarda cok canlar gitti.cok cefalar cekildi seyehat adi altinda.ama yinede cook gec kalinmis bir hizmet adina acelecilikle zamanlarin hukumetleri birilerinin ceplerini doldurdu.yol bir ust sira daglardan gidebilirdi.kolayina kacildi sonuc boyle oldu.sucu olanlar huzuru mahsere kadar huzur bulmasin.mahserde zaten sonuc malum.daha mutlu ve saglikli geziler.

18. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    İşte doğru bir evlilik örneği. Bu mudur? Budur.

19. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel bir gezi çıkarmışsınız. umarım benim cocuk buyudugunde ailece sizin yaptıgınız gibi bir gezi cıkarabiliriz.
    harikasınız.
    kapadokya dan sevgiler.

20. endy

endy Kıdemli Üye

Seviye:
    gezıı super olms yaa abı hayran kaldım cesaretınıze tebrikler :):)
    paylasm ıcın tesekurler

İlginizi Çekebilir

mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-12-15_15-4-44.png
Hatırlarsınız, geçen yılın Aralık ayında Recovery nabızdan bahsetmiştim (*). Kısaca hatırlamak gerekirse; bir intervalin sonunda pedala basmayı bıraktığımızda nabzımızın ne kadar hızlı düştüğüyle...
IMG20150818130625.jpg
şikayetimden ayrı olarak ortaya çıkan bi zımbırtı. benim rahatsızlığım sağ omzumda oluşan ağrıydı. rahatsızlığımın değişik bi ismi vardı da unuttum. baya değişik bişeydi doktor söylediği gibi...