Bisikletçiyi bisikletçiliğinden bezdiren vatandaş manzaraları

Tepki
22
@Kadir Özen

Kesinlikle haklısınız, Bende gülümsüyorum bu tiplere, bir çoğuda sizin kendinize duyduğunuz özgüvenden ve medeni duruşunuzdan duyduğu rahatsızlık ile yapıyor bunları. Kıskançlık yani, ben yapamıyorsam tukaka

Scudo
Tepki
19
İsim
oğuzhan saykın
arkadaslar gecen gun bursa cevre yolundan ıse ıkı arkadas gıdıyoruz yoldan degıl serıdın dısından arıza serıdınden yanı artıs
tın aracı ıle bırı aynen dedıgın gıbı ne gezıyorsunuz varı kornaya bastı camı acıktı dur dedım gel sen cıkar bastı gectı lambalarda kırmızı sımdı gostercem dedım baska yola saptı bazen cıleden cıkıyorum yan kabahat bısıklete mı bınmek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serden Us

bu saatten sonra insanların ne kadar düzeleceğide malum. her insan bizi aynı şekilde karşılamayabilir. bisikleti sadece oyuncak yada bir karne hediyesi olarak beynine kazımış olanların bize saygı göstermesini bekleyemeyiz. biz yinede elimizden geleni ardımıza koymayacağız ama düzelmemekte ısrarcı olan insanlarıda pek fazla zorlamaya gerek yok......

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Birazcık da agresif olmak gerekiyor.
Tamam, halkımız eğitimsiz, cahil. Fakat onlar laf atınca, kurallara uymayınca, biz hiç olmamış gibi devam edersek sorun orada başlar.

Kaç kere kırmızıda geçen arabanın üstüne sürdüm bisikleti. O korna çaldı, ben bağırdım çağırdım.
Aynaya bakmadan yola çıkan adamın yanına gelip "AYNANA BAK" diye bağırdım. Beni takmadığını farkettiğim zaman üstüne sürdüm bisikleti. Sol şeritte benden yavaş giden araba gördüğüm zaman ön farımı aynasına çevirdim, sellektör yaptım. (şöförle bayaa gülmüştük buna :D )

Saygı duymak zorundalar bize. Arabalar, motorlar kadar biz de bir taşıt kullanıyoruz trafikte. Eğer saygı göstermiyorlarsa, saygı göstermelerini sağlamalıyız.

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Herkez kendilerini arabaya adadıkları için şuan toplum cahil kalmış durumda,iş yerine gitmek için 24 25 milyar hatta daha fazla miktar para ödeyip metal motor parçasına para veriyor hatta ve hatta eksozuna vs. modifiye çekip çevredekilere zarar veriyorlar.. ne var ki en fazla 2 milyara bisiklet toplayıp kaskını takıp insanlara örnek olmuyorlar? çünkü onlara bisiklet çocuk geliyor.. ses çıkarıyor mu? hayır Pionerr bas sistemi var mı? hayır. Azıcık önümüze bakıp herkeze örnek olmayı biren birey toplumu olsak şuan amerika ülkesini dahi geçmiştik bence,he arabaya bu kadar ilgi duyuyoruz,duyuyoruzda sonuç ne? KAZA

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
@Tolga Yücel

yanlış anlamaında,sizin profil resmıde güzelmış baya m3 :D :eek:

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
geçenlerde bostancı pendik grubuyla bostancıdan pendiğe geldik ve geri dönüyoruz bostancıya kartal 9 palmiyelerin önünde 3 4 tane gerizekalı güldü bize kahkaha attı resmen bağırarak üstü açık bi arabadan ilerledik 3 4 km sonra salaklar kaza yapmışlardı :) bende onlara güldüm :D

benim kuzenim bisikeltden düştü beyin kanaması geçirdi günlerce yoğun bakımda yattı hayati tehlike geçirdi geç kalınsaydı hastaneye götürülmeseydi evde beyin kanamasından gidecekti belkide neden bizde böyle bi durumu bile bile lades diyelimki? kuzenim ufak yaşta geçirdi o kazayı 7 yaşında falan 7 yaşındaki bi çocuk ne kadar hızlı bisiklet sürebilirki? en fazla 10 km ydi hızı ama başını yere çarptı kimsenin başına böyle bi kaza gelmez inş.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Yarış muhabbetine bizde giren çok. Kırmızıda dururum yandaki arabadan hemen bi pencere açılır "sen yarışçı mısın, altındaki kaç para" gibi sorular yönelir. Hayır tipim hakiki sporcu, altımdaki de giant falan olsa neyse...

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
ankara yaşamkent te oturuyorum. yaş 44 oldu galiba . bisiklete binerken tayt üstüne şort , gözde gözlük, elde eldiven ayaktada spd oluyor. turdan sonra mahallenin tek alışveriş yeri olan markete girip evin ihtiyaçlarını ( fazla olmamak şartı ile daha çok acil olan bişey varsa ) alıyorum. saç baş dağılmış , terli , kısaca bisikletçi olarak . artık yadırgayan yok yada ben hissetmiyorum. özellikle akşamları turluyorsam mahllede yürüyüş yapanlara selam veriyorum. karşılıklı selamlaşmalar başladı. ilk zamanlar çekiniyorlardı kafada kask olan biri yanlarından geçerken. sonuç olarak insanlar yeni gördükleri şeylere tepki veriyor . bir süre sonra alışıyorlar. bu konuda özellikle perşembe akşamı bisikletçileri gibi gurup tur organizasyonları daha etkili oluyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
burdaki birçok arkadaş gibi dediklerinize katılıyorum arabalar ve bisikletler hakkında dedikleriniz doğru da şu avatardaki m3 neyin nesi ? :D

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Erhan Vançin

Ya bana ne demeli... 42 yaşında gençlik aşkım bisiklete döndüm.Tebdili kıyafet siteden bir çıkışım var ki sormayın..sanırsın siteye sirk geldi..:D

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Çınar Daş

1.(Yarış bisiklet ise) Tekerler ne kadar ince ?
2.(Yarış bisikleti ise) Abi kaç yapıyo bu?(Sanki kendi kendine gidiyor)
3.Abi bunu lastikleri dolma mı?(Yok patlıcan)
4.Yarışçı mısın abi sen?
5.İstanbul'da yarış vardı geçen gün ,TRT'de gördük , sen de katılsana ona(Sanki akıl istedik ,sıkıyorsa sen katıl)
6.(Trainer'ın üstünde hotelimizin yan kaldırımında antreman yapıyorum.20-22 yaşlarında bir kız gelmiş) Medeni cesaretinize hayran kaldım . Fotoğrafınızı çekip facebook'a koyabilir miyim?
7.(Trainer'ın üstünde hotelimizin yan kaldırımında antreman yapıyorum. Hıyarın biri gelmiş ) Yolda gitmiyor mu bu? Niye yolda sürmüyorsun (Sana ne)
8.(Trainer'ın üstünde hotelimizin yan kaldırımında antreman yapıyorum) Abi sen yorulmaz mısın?
9.(Popomda tayt var ) Kamyoncular ıslık öttüyor, korna basıyor
10.(Taytımı da giyiyorum . Hem de kırmızı)

msavsa

Üye
Tepki
70
@pınar kacakkiz

Valla forumu buraya kadar okudum ve burada dumura uğradım.

Sevgili "pınar kacakkiz" şaka yaptığını veya en azından öyle olduğunu düşünmek istiyorum.

:boese157: Hala bir kaskın yok ve tayt giymemeyi tartışıyorsun.

Bisiklete ilk başladığım hafta yola paralel bir kanalizasyon kapağına ön tekerim girince tepe üstü yere çakıldım. Cebecideki arkadaşlar getirdiklerinde, kaskımın 2 parça halinde karpuz gibi bölündüğünü, sadece içindeki aparatın parçaları tutmakta olduğunu gördüğümde şoke oldum.

:eek: Ya kask olmasaydı ?

Hemen gidip yeni ve satıcının önerisi doğrultusunda bana göre epey pahalı bir kask aldım. Ama olsun kafa ve karpuz ikileminde kalmaktansa, kafam rahat pedallarım Ankarayı....

Kim ne derse desin umrumda değil, pedal çevirmeyi seviyorsan bu kaskıda takacaksın arkadaş.

Sağlıkla kal...

Murat SAVSA / ANKARA

ufuk şen

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Neler var neler 118 desbellik korna aldım onu bile dinleyen yok, ama sonuna kadar basıyorum onlar bana basıyor ben onlara basıyorum, mücadeleye devam yılmak yok !