Bir bisikletçiye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo

arabaci

Üye
Tepki
23
Bu konuyu baştan sona okudum ve şu sonucu çıkardım:
Biz tüm bisiklet severler ve profesyonel bisikletçiler toplanıp kendimize ayrı bir il kurup orada yaşamalı, sadece bisikletle veya yaya olarak girişlere izin vermeliyiz. O zaman bu tür aptalca sözler duymadan, kendimizi uzaydan gelen garip görünüşlü dostlar olarak hissetmeden yaşar gideriz. :)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
@arabaci

guzel bır fıkıre benzıyor ama onlarda ısın tuzu bıberı oluyor bende kasklı gozluklu kusadasında gezınırken adamın bırı tv de yarıslarda gormus herhalde elınde su sısesını uzatıyordu (yarımdı zaten:D)durdum sağol bende var dedim suluğu gösterdim adamdaki tepki şu; ana türkmüş

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@arabaci
evet arkadaslar bende katılıyorum
bazen duymazlıktan gelıyorum napıyım olmuyor sankı baska dünyada yasıyoruz.:D

Daywalker

Daimi Üye
Tepki
172
Ben de gecenlerde Nihat'la birlikte Denizli'de Cankurtaran yokuşunu tırmanıyorum. Üstümüzde tayt-forma, bacaklar tüysüz. Tarlada çalışan bir kadın, bana bakıp söyle dedi :

"Allah cezeni çarpsın!"

Ben ne yaptım sana teyze, diye çok söylendim kendi kendime. Nedense alındım biraz bu lafa.

Eskiden saçlarım uzundu, görenler, "Aa, kıza bak, bisiklet biniyo!" şeklinde tepki veriyorlardı. Sonra yanıma gelip erkek olduğumu gördüklerinde çok şaşırıyorlardı. Pek çok yerde olduğu gibi burada da bayan bisikletçiler epey garipseniyor.

Bazen de yol kenarında oynayan çocuklar ben geçerken "Hello!" diye bağırıyorlar, ben gectikten sonra da çeşitli küfürler sıralıyorlar ki bunları hiç anlayabilmiş değilim. Sanırım biraz da duymayıp olaya tepkisiz kaldığım için oluyor bunlar. Yanımdaki arkadaslardan sonradan ögreniyorum genelde.

Yine gecen günlerde Mavi Bisiklet Denizli'deydi. Bisikletçiler, kısa bir Denizli turunun ardından İncilipınar'daki parkta toplandılar. Meme kanseri hakkında bir sunum yapılırken onlar da ön tarafta poz veriyorlardı. Bu esnada adamın bir arkadan yaklaştı kaplan misali sessizce ve birinin bisikletinin arka lastiğini şöyle bir sıkıp "Vay be, iyiymiş" der gibi uzaklaştı. Biz de arkadan görüp çok gülmüştük.

Bunun haricinde bazen Sevindik civarında çok alkışlayan oluyor ki, işte bu da güzel olan kısmı.

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
* aaa türkmüş bu.....
* şişt....
genelde bunları duyuyorum ve bisikletimi kilitlerken ;
*- çalalım biz şu bisikleti ...(ters bir bakış atıyorum, öyle cıvıklar ki anlayacakları yok..neyseeee çekiyorum yine)....

geçenlerde de bisikletli amcanın biri bana bakarken, üstüme üstüme gelmeye başladı anlayamadım, sonra dengesini kaybedip düşecek gibi oldu ve;
- napıosun kızım ya,dikkat etsene dedi...
ben hem korkmuştum,hem çok şaşkındım ne diyeceğimi şaşırdım..tabii yine yaa sabırr...

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bülent ÖZER

Almanya olunca işin içinde 2.5 olur, öyle deme:D
Cahil inadı bizdeki. Hey Allah'ım baya güldüm şimdi gece gece.

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
@cyclist_43
halkımızın maalesef bilinçsiz olduğuna katılıyorum bazı şeylerde daha doğrusu çoğu şeylerde avrupa ülkelerine göre çok çok gerideyiz tayt ve şort giymek bazı yerlerde utanç duyulacak durumlara getiriyor bizi:rolleyes:

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
bu civarda fazla pro bike görülmediği için ilginç bir bakış geliyor üzerime farklı olduğum için seviniyimmi sinirleniyimmi anlamadım walla daha ne gözle baktıklarını çözmüş deilim bazen hızlı giderken şştt kron diye bağırıyolar amaç ne anlamadım walla

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Geçen sayfada Zuhal çok komik bir olay yazmış kendimi yerlere attım neden;

Zaman 3 hafta evvel gurup bizim yolcu grubu mevki Kartal ışıklardan sonraki ilk 50 mt. Ben bi gaza gelip sprint'e kalktım kırmızı ışıkta kimse yok diye geçtim devam ettim FAKAT;

Arkadan gelen ses;

ARKADAŞIM SAĞA ÇEH BEHLE ORDA BEHLE! (ilk anons)

ARKADAŞIM BEHLE DEDİH!! (ikinci anons)

ben gider tabi durmaz AMA arkadakilerin başına gelenler AYNEN;

Polis; Arkadaşlar çehin bahalım şöle!

(Kafada Hakan vardır durur) Polis tekrar; İn bisikletten aşağa!(bu tam bir soru işareti nasıl yaaa!!!)

Hakan; Neden?? durduk ya!

Polis; in dedih!

Gurubun arkasından ses gelir; Yolda ağaçdan topladıkları bir araba var bizi durdurana kadar gidin onu indirin!

Bu lafın kabağı Halil abiye patlar ve Polis şöyle der; Sen çok konuşuyon ben senin gibi 3 dene evlat büyüttüm!!!

Halil abi; Nasıl yaaa???

Fakat Halil abi 35 yaşında:eek: :eek: :eek:

Bu muhabbet biraz daha uzar ve SÜPER SONNN!!!

Polis;

OLM SİZİ Bİ DAHA BÖLE YAKALAMIYIM İNDİRİRİM LASTİĞİNİZİ der ve gurupta filim kopar kahkaha sesi 200mtreden geldi vallaha atmıyorum siz düşünün:D :D :D :D :D

Yorum sizin!!!

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
hiç stı görmemiş olan bazı vatandaşlar abi bunu vitesi nası değişiyo yaw diyo aortisörüm lock out lı olduğu için bana şöle diyolar abi amortisöründemi vitesi var
tmm ama bu kadar mantıksız bi soruda olmaz yani hiç görmemiş olan biri bence bunun amortisör ayarı olduğunu düşünmesi gerekir heralde bazı ilginç insanlar oluyor işte

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
vallaha benim duyduğum ilk şey : "anaaaaaaaaaa tekerlere bah ne kadar ince":D :D
eğer yanıma gelip diyalog kurarlarsa "abi bundan düşmüyonmu , abi bunun vitesleri nerde , virajlarda bundan düşersin vs.

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
Evin önünden ilk çıkarken sokaktaki çocuklar:

- bizim mahallenin artisti bu... ARTİST ABİ YİNE NEREYE !!!

Yeşilköy sahilinde darkeagle ile mola verdiğimiz anda yanımıza yaklaşan 20 yaşlarındaki iki bayan:

- bi tur binebilir miyiz ? Kıh Kıh Kıh kih kih kih (kıkırdama efekti)

3 Gece önce bandaj almak için uğradığım nöbetçi eczanenin önünde kocaman göbekli bir amca:

- pehhh... bende çok sürdüm bunlardan zamanında.. Ne marka bu ? Kaça aldın ? Nerden geldin sen ? Kimin oğlusun ? baban kim ? Oğlumu tanıyon mu onunda motoru var.. :)

Geçen hafta işe gelirken yolda yanyana durduğumuz scooter motor kullanan bir abimiz:

- nerden geliyorsun ?
- gaziosmanpaşa
- vayyyy beeee... iyiymiş.. kapışalım mı ?

Dün Akşam Bakırköy'e giderken Merterde beni durduran Trafik Zabıtası genç arkadaşlar:

- Nerden geliyon sen ?
- Gaziosmanpaşa
- Nası geldin sürerek mi ? (ben gülmek üzereyim)
- EEeee... Evet.
- Nası sürdün ?
- ....... (sessizlik)
- Hadi git sen... Dikkat et heee. (tam gidiyorken)
- Dur.. Aha.. (yanındaki arkadaşına seslenerek) baksana olum arkasında da lamba falan yanıyor. Pilli mi bu yaw ?
- (ben çüş oluyorum) evet pilli. İyi akşamlar deyip son sürat pedal basarak kaçıyorum :)

Dün akşam Bakırköy dönüşü tramvayda bir abimiz ve yanında çocuğu:

- Bak turist. Konuşsana OLUM!! İngilizcen gelişsin.. Hello falan de. Hadisene len !!

Ayrıca jeton satan gişe görevlisiyle de ilginç bir konuşmamız oldu. Saat 22 civarıydı. Bisikleti göstererek bununla tramvaya binebilir miyim dedim. Görevli de bana biz bunu alamayız ama hadi çok yoğun saat değil bir sefere mahsus al bi jeton daha ikinizde binin :). Bende gözlerinin içine baktıktan sonra bisikletime dönüp hadi oğlum bak seni adamdan saydılar gidelim dedim. :)

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
tabi ki öncelikli söz "HELLO!!!!"
fakat bazıları da var ki insan sinirlerinin sınırlarını zorluyor.
"deli misin sen, oraya gidilir mi, derdin ne, arabaya binsene" gibi söz öbeklerine artık sadece "sana ne" diyorum. büyüklerimizden şimdiye kadar pek tepki almadım ancak özellikle yakın arkadaşlarım bu konuda (cahil demek istemiyorum ama başka bir söz yok) fazlasıyla cahil kalıyorlar. özellikle de kask kullanımı konusunda...

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Akşam hava kararmış eve dönerken önüme çıkan iki kızdan biri sırıtarak:
-Biz bunlara uzaylı diyoruz. (bir de çekilmiyorlar uzaylıyız ya üzerlerinden
uçarak geçicez sanki.)
İçimden: uzaylılar kaçırsın seni.

Normal hızda yokuş çıkarken çocuğun teki ayakta zorlayarak geçip:
-Abi kask takmakla olmuo bak ahanda böyle sollarlar,
Birincisi kaskın amacı nedir? İkincisi zaten rampanın yarısında kesildi eleman,
ben oturarak devam ederken soluklanıyodu, sonrada kayboldu arkamdan
zaten :) .

Aya Yorgi'ye tırmanırken bir teyze:
-Ah ah oğlum sıcak hava terlemişsin zaten in bisikletten iterek çık evladım.
-Sağol teyze iyiyiz böyle.
Herkes bu teyze kadar iyi niyetli olmuyor yinede.

Bir arkadaşın kıyaslamasına bitmiştim:
-Abi o kadar para verilir mi scooter alırdım ben o paraya;
lan nerdeyse bir senelik sigara param.
Yanıtım:
-Veya şu senin cep telefonundan alabilirdim mesela dimi?
(Her zaman açıklama yapmak zaman kaybı geçiştirin siz mutlu onlar mutlu :) )

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@Frontalier

YARILDIM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM WUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA:D :D :D

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
@Frontalier

Yaşamış olduğun bu olaya çok güldüm :D :D :D paylaşımın için teşekkürler.

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Aslına bakarsanız o kadar çok olay var ki...
Bizler bir dergi çıkarırsak eğer Türkiyenin sayılı mizah dergilerinin arasında yer alacağımızdan şüphem yok:D :D
Ama bizim insanlara karşı alçakgönüllü tepkilerimiz ve yollarda oluşumuz bir çokları için büyük bir örnek olmakta. Birçoğuda gıpte ile bakmakta ve onlar ilk fırsatta bir bisiklet edinecekler...

** Avanos - Göreme arası bisiklet yolunda (burayı görenler bilir) sabah Göremeye giderken, bana doğru içi turist dolu bir otobüsün geldiğini gördüm. Benim kullanmış olduğum bisiklet yolundan üstrüme dogru geliyordu! Birazdan kendi şeridine geçer diye düşündüm ama nafile, adam hızını azaltmadan geliyor:eek:
Ani bir fren yapıp bisikleti yola yatırdım ve kenara çekildim. 40-45 yaşlarındaki sözümona tecrübeli şoför bisikletimi ezmedi ama durup bana bağırmaya başladı (küfür etmeye başladı!) ben daha konuşmaya başlamadan rehbere içerdeki turistler tepki gösterdi ve rehber gittiğim yolun bisiklet yolu olduğu konusunda adamı zor ikna etti.
Bu olay çok zoruma gitmişti**

** Buna da sık rastlarım; yol ile bir olmuş ter içinde hedefimize ulaşma gayreti içinde iken yorgunluktan hafif başımız öne eğik seyir halinde iken yanımda geçen kamyonun beni havalı korna ile selamlaması :boese157: pekte hoş olmuyor!!! bir keresinde fena şekilde dengemi kaybetmiştim**

** eminimki çoğunuz rastlamıştır; aslında amaçları size yardım etmektir, genelde pikap ve kamyon olur: ''de hadi at şu bisikleti arkaya seni götüreyim, bu sıcakta ( soğukta ) bisiklet sürülürmü hiç **

** Yazacağım şu tiplerde genelde Kapadokyaya yeni gelen ve altlarında son model arabaların olduğu tipler!!! Bisikletliyi yaklaşık 100 m den görürler ve bu bisikletliyi nasıl taciz ederim diye düşünürler ve hız denemesi yapmaya başlarlar yanınızdan nerdeyse size sürtecek derecede geçerler ve penceren başını çıkaran bir maganda ( sadece erkek algılanmasın, bayan maganda da var! )
şöyle bağırırlar: " Anca giiiiideerrrsiiiiii " "yüüüürrrrüüüü" " he he he "

Ama güzel olan tarafı bisiklet kullananların bir birine göstermiş olduğu saygı ve sevgi. Bisiklet üzerinde iken hiç tanımadığım ve yüzünü belki bir daha göremeyeceğim bir çok insandan selam alırım ve selam veririm. Bu güzel bir duygu. Başka sporlarda bu yok.

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
kaç para bu icat
ön kaldırsana
kaç vites gibi sorular sureklı sorulan sorulardan