Bir Baştan Bir Başa Trakya

u_altay

Üye
Tepki
1
Merhaba dostlar... Uzun bir aradan sonra aranıza somutlaştırdığım Trakya turu fikrimle yeniden katılıyorum. Daha önce uzun bir tura katılma isteğimi, çalışmak zorunda kaldığım için sürekli ertelemek durumunda kaldım. Fırsat buldukça Bandırma içinde ve civar köylere pedallayabildim. Bu kısa turlar bile güzel tecrübeler yaşamamı sağladı. Şu an Sivas' ta öğrenciliğe devam ediyorum. Dönemin sonunda -ki çok da bişey kalmadı- Marmara Adası' na ailemin yanına gideceğim. Burada antrenman niyetine kamplı bir tur yapıp doğrumu yanlışımı, eksiğimi fazlamı görmeye çalışacağım. Ardından esas güzergahın başlangıcına, Tekirdağ-Barbaros' a geçeceğim. Tura çıkma amacım esas olarak antik dönem yerleşimlerini, mimari yapıları vs. fotoğraflayabilmek. Güzergahımı da buna uygun olarak belirlemeye çalıştım. Haziran sonunda ve yalnız çıkacağım bu turu 4 etaba ayırdım. (Birkaç gündür bu güzergahla ilgili bilgi ararken sitenizde rahmetli Süleyman Şatır abimizin paylaştığı, benim için oldukça faydalı olacak bilgiler buldum. Kendisini bu vesileyle anmak istiyorum...) İlk olarak Barbaros-Enez; ikinci etabım Enez-Edirne; üçüncü etabım Edirne-Vize; son olarak dönüş yolu olan Vize-Kıyıköy-Tekirdağ. Bütün bu hatlarda ilçe ve köylerle toplam 104 yerleşim alanını ziyaret etmeyi planlıyorum.
Yaklaşık iki aydır düzenli olarak spor yapıyorum ve fiziken bu tura hazırlanıyorum. 90 civarındaki kilomu 76 ya kadar düşürebildim. Yanıma almam gereken ekipmanları da hemen hemen tamamladım gibi:
-Kask
-Eldiven
-Heybe
-Işıklandırma sistemi
-Sayaç
-Pompa
-İki adet yedek iç lastik
-Yedek Zincir ve zincir anahtarı
-Alyan anahtarı ve yama seti
-Kilit
-İspirto ocağı
-Mat, tulum, çadır ve çeşitli kamp aletleri
-Ekipmanlarıyla birlikte fotoğraf makinesi
-Biber gazı ve bir işe yaramayacağını düşündüğüm, yine de yanımda olmasını istediğim elektronik köpek kovucu, bir de güneş enerjisiyle çalışan şarj aleti.
Bu listeye bir kelebek gidon da eklemeyi düşünüyorum.
Zaman olarak bir plan yapmak istemedim. Beğendiğim bir yerde 3-5 gün konaklayabilirim; ya da tam tersi...
Yukarıda yazdığım gibi hala Sivas' tayım, dönem sonunda önce Bandırma' ya geçeceğim ilk fotoğrafları da Bandırma-Erdek-Marmara Adası yolculuğumda atacağım. Konuyu bir hayli erken açtım ama heyecanımı anlayacağınızı düşünüyorum... Şimdiki bisikletim Bianchi Discovery, benim için oldukça keyifli bir model ancak Salcanonun şu modeli de hoşuma gidiyor: (link)
Şimdilik bu kadar, dostlukla...

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
o model bisiklet daha çok ş.içinde işlerini halletmek amacıyla

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Ekipman listesi tamam gibi duruyor.Gösterdiğiniz bisiklet hakkında konuşmak gerekirse,tura hangi bisikletle çıktığınız önemli değil ancak bir bu iş için tasarlanmış bir tur bisikleti alırsanız daha rahat edersiniz.Alper'in dediği gibi o bisiklet biraz şehir içi kullanımı için tasarlanmış bir bisiklet.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
tekirdağa mı dönüş yapcaksınız yoks tekirdağdan mı geçeceksiniz? müsait olursam size eşlik etmek isterim bir gün :)

u_altay

Üye
Tepki
1
Haklısınız, artık şehir içinden ziyade uzun turlarda kullanmak için bisiklete ihtiyacım olacak. Salcanodan vazgeçeceğim. Zaten şu anki Discovery modelini bir yıldan fazla zamandır kullanıyorum. Jelli sele kullandığım için bu zamana kadar pek sıkıntı yaşamadım, bisikletimden oldukça memnunum. Uygun bir dış lastik değişikliği gerekecek sadece. Uzun yolda da işimi göreceğini düşünüyorum.

Mert Bey, ben de sizinle tanışmak isterim. Tekirdağ' dan geçip tekrar başladığım Barbaros' a varacağım çünkü Marmara Adası feribotları Barbaros' tan kalkıyor. Tekirdağ hakkında yol tarifi alacağım birilerine ihtiyacım olabilir :)

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
siz burada olacağınız vakitleri kesinleştirin bana bir haber edin ;)