Bir Acemi Daha

hangokce

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Herkese merhabalar,
Birçok kişi benimle aynı dertten muzdarip, benim gibi yardım isteme amaçlı epey bir konu açılmış neredeyse hepsini okudum belli başlı fikirler edindim. Benim derdim ise şöyle; bisiklet sürmeyi oldum olası seviyorum keyif amaçlı hafta sonları dolaşmak için kullanıyorum ama işe gidip gelmek içinde kullanmak istiyorum artık. Güzel bir şehir bisikleti bakıyorum yani.
SALCANO CITY SPORT 60 : (link)
BIANCHI TOURING 613 : (link)
SEDANO 321 :(link)
SCOTT SPORTSTER 60 : (link)
Merida 2012 CrossWay 20-V : (link)
Yukarıdaki bisikletlerin hepsi gerçekten hoşuma giden bisikletler. Bianchi'yi alacaktım, biraz daha araştırayım öyle deyip durdum. Salcano'yu almaya gittim birkaç yere baktım, elinde olan bulamadım :) Yukarıdaki bisikletlerden hangisi daha mantıklı bir seçim olur sizce? Çok özel bir şey istemiyorum bisikletten, dediğim gibi sadece keyfi gezme ve iş ev arası ulaşım şimdilik sadece.
Son olarak da gittiğim bir bisikletçide KTM gördüm fiyatı 1500 TL civarıydı ama çok hoşuma da gitti. Gerçi bisiklette KTM LIFE DUAL yazıyodu ama sitesinde o modeli bulamadım (link) bu modelin beyaz gri renklisiydi.
Sizce yukarıda saydığım 5 modelden birini mi almalıyım, yoksa paraya biraz daha kıyıp KTM yi alsam daha mı iyi olur?

Şimdiden teşekkürler

Scudo
Tepki
7
Bisiklet
Scott
Meraba kardeş şimdi bi şey diyeceğim bende şehir bisikleti aldım.Çok da mutluyum ama sana tavsiyem çok iyi araştır öyle al.Araştırma derken bisiklet seçimi değil de MTB ile şehir bisikleti arasında.Çünkü şehir bisikletinde araziye hiç giremiyosun hemde hiç.Araziye girdiğin an bi bisikletçiye gidip akord ayarı yaptırman lazım oda 15tl felan.Dediğim gibi çok hızlı çok seri oluyolar ama hiç araziye gelmiyo.Ben ne kullanıyorum dersen sedone 321 im var çok mutluyum sadece akord ayarı yaptırdım şimdiye kadar çok hızlı çok seri ama bi çukura bile ben gelmem diyo.Bende iyi diyorum ona göre sürüyorum.Diyeceğim bu kadar he bisikletten fazla anlamıyorum ama sedone 321 bence iyi.Vites sayısı da iyi 24 vites ama şöyle bi sorunu var onuda söyliyeyim çok dik yokuşlara durarak giremiyosun illa bi hızın olacak.Bisikletin çıkmadığından değil yanlış anlama bisiklet seni üzerinden atıyo ama dediğim gibi çok dik yokuşlar.Ama ana yollardaki yokuşlarda felan o kadar rahatki sanki sen çıkmıyosun gibi geliyo.Benden bu kadar umarım kavuşursun bisikletine iyi geceler

• Beğen
Tepkiler: hangokce

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
MErhaba dostum bende hem yarış bisikleti hem dağ bisikleti var.
Daha dün dağ bisikletinin tekerlekleri incelttim rubena yol tekerlekleri taktırdım.15 tl ye tam kapatan çamurluktan aldım
şimdi acil işim olduğunda ve yerler kuruysa saatte 40 km ile yarış bisikletiyle gidiyorum
eğer yerler ıslaksa turlayacaksak 1.5 lik rubena taktığımız ince tekerlekli dağ bisikletiye turluyoruz
dağdan bayırdan ineceksek 2.00 lık tekeri takıp inişi öyle yapıyoruz.

Hepsini yapacak bir bisiklet istiyorsan.Rockrider almanı öneririm iki amartisörlü ve kilitli.Tekerlekleri inceltip, son sürat gidebilirsin. Eski tekerlekleri takıp dağ bayır yapabilirsin.

• Beğen

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Ebubekir SIRAKAYA
Sehir bisikletimle hafif mtb yaris parkurunda camurda sukur yapmistim.baya da sert surmustum.gayette guzeldi performansi(her ne kadar mtb kadar olmasa da) ayrica 3-4 drfa akord yaptirmistim sadece.bence sizin jant setinde bur sey olabilir.cukura bile gelemem diyor demissiniz ama inanin yol bisikleti bile o kadar hassas degil.(cok kisa da olsa orman icinde yol bisikleti surmustum) mtb arkadasin kullanimi icin yanlis tercih olur gezi ve ise gitmek icin en iyisi sehir bisikletidir.eger teknik inisi olan mtb parkurlarinda sert surusler yapacaksaniz o zaman kesinlikle mtb olur ama sizin sartlarinizda kullanici icin sehir bisikleti alin.hic de nazik bir bisiklet olmadigini goreceksiniz.ayrica butcenizi yazarsaniz daha iyi yardimci olunabilir...

Tepki
7
Bisiklet
Scott
Tabiki bencede şehir bisikleti iyi gelir ama ben sadece bunlarada hazırlıklı olması gerektiğini söyledim

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

hangokce

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@fatihaydın
Bütçeyi 700-800 olarak düşünüyorum ancak bariz farkları varsa 1000 liraya da çıkarım rahat. alacağım bisikleti uzun süreli sürmeyi düşündüğüm biraz daha artabilirim ancak gerçekten parasını hak etmesini isterim. sürüş keydi, dayanıklılık gibi. Zira beni her ne kadar zorlayacak da olsa içime sindikten sonra 1500 lirayı da gözden çıkarırırım şöyle güzel bir bisiklete. Bahsettiğim KTM yi de almak istemedim değil, sadece işi bilen kişilerden yardım almak istedim Atıyorum salcona ile arasında uçurum mu var, fiyat iki kat artıyor?
bu reklamdaki en son çıkan amca gibiyim bana vitesler deore vs sayıyorlar öyle bakıyorum, anlamıyorum ki açıkcası.
hergün yapacağım yolun 2 km kadarı arnavut kaldırımı bu arada bahsettiğiniz akort olayı da dikkatimi çekti şimdi.
İşin özü arkadaş sana şu bisiklet yeter şuanda tükselme öyle direk. ya da 700 vereceğine 1000 ver 1200 ver ama gerçekten parasını hak eden, çok daha fazla keyif alacağın , az sorun yaşayacağın şu bisikleti al gibisinden bir akıla ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevineceğim

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Akord olayını kesinlikle kafaya takmayın. Benim de daha önce sabit maşalı şehir bisikletimle bir karış çamura girmişliğim, portakal büyüklüğünde taşlar serili olan patikalarda sürmüşlüğüm var. Dağ bisikleti gibi keyifli olmuyor ama gene de gidebiliyor. Ve keyif alabiliyorsunuz. Aşağıdaki mesajı başka bir arkadaşa öneri olsun diye yazmıştım. Sizin de işinize yarayabileceğini düşünüyorum.
Ben ilk bisikletimi alıyor olsam bütçeme göre (link) ya da (link) alırdım. Bana göre gerçekten araziye girmiyorsanız amortisör, disk fren, dağ bisikleti vs gereksiz. İhtiyaç duyarsanız bir suluk, km saati, bagaj, sepet, çamurluk vs takarsınız.
Araziden kastım bu:
http://www.masaustu-resimleri.com/d/3036-2/Patika+Yol.jpg
Piyasada güzel, daha hafif bisikletler de var. Ancak bu işi gerçekten sevip sevmeyeceğinizi ve ne tarz sürüşlerden hoşlanacağınızı bilmiyorsunuz henüz. Bu iki bisikletten birini alıp kullanmaya başlayın. Zamanla kendinizi ve isteklerinizi keşfedersiniz. Yeri gelir araziye de girersiniz. (Ben sedona 321ile kayalıklara da bir karış çamura da girdim.) Kaldırımda da sürersiniz. Yeterli tecrübeyi edinene kadar bu böyle gider.
Baktınız bisiklet işi sizi sarmadı. Aylardır bir kenarda yatıyor. Bu modeller sizin gibi yeni başlayanlar tarafından sıklıkla tercih edildiği için ikinci el olarak satmakta zorlanmazsınız.
Ya da zehir vücuda yayılır ve ne tarz bir bisiklet almak istediğinize karar verir uygun fiyatlar kovalamaya başlarsınız.
Belki bir dağ bisikleti:
https://www.deltabisiklet.com/Pub/images/4660_3178_l.jpg
Belki bir yol bisikleti:
http://cfs8.tistory.com/image/13/tistory/2008/07/20/15/34/4882dc7eae53e
Belki bir tur bisikleti:
http://bikejournal.com/images/rydabykReady%20to%20go3.jpg
Kalbinizdeki bisikleti bulduğunuzda yine ilk bisikletinizi kolayca satabilir. Gereken parayı tamamlayabilirsiniz.

• Beğen

hangokce

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Koray Uzun

senin bu mesajını okuduktan sonra zaten salcano almak için gittim direk bisikletçiye dostum, şansa elinde yoktu bende biraz daha bakındım biraz daha araştırma yapayım dedim. malum 700 lira da olsa asgari ücrete eşdeğer bir ücret neredeyse, o yüzden parasını haketmesini istiyorum en başta. ve sanırım salcano ya da sedano'dan da birini lacağım artık bu haftasonu, ktm'yi öven de çıkmamışken hiç :)

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Mutlaka pazarlık yapın. Yeni sezon bisikletlerde en az %10 indirim alabilirsiniz. Keyifli sürüşler.

• Beğen

hangokce

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Tekrar merhabalar ve cevaplar için teşekkürler.

şehrimdeki bisikletçilerin neredeyse hepsini gezdim geçtiğimiz hafta :) çok güzel gerçekten hoşuma giden birçok çeşit oldu ancak, gerek ihtiyaçlarım gerekse mali bütçe neticesinde

Kron TOURER 21 V-Fren : (link)
Sedona 301 : (link)

önümüzdeki hafta maaş yatınca birini almaya karar verdim. ikisi de gerçekten hoşuma gitti, şekil olarak benim için ikisi de fark etmez. ancak kadro ve donanım vs. olarak hangisi bir nebze de olsa mantıklı olur acaba?

hangokce

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@hangokce

sorularım sıktı sanırım cevap olmamış :)
her neyse sonunda 2012 scott sportster 50 bisikletimi aldım :)
formun çok faydası oldu bana hepinize teşekkür ediyorum. çok içime sinen bir bisiklet oldu, bu siteye bakınmasaydım hayatta bu tercihi yapamazdım :)

Tepki
3
Bisiklet
Merida
İst. anadolu yakasında 1000tl ye kadar sehir bisikleti alabilecegim yer tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
Tsk.
Birde bisiklet tavsiyesi tabiki :)