Bilgisayarımda Yaşadığım Açılmama Problemi ,Anlayanlar Bir El Atsın <=/

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Merhabalar. Öncelikle konuyla ilgili baya bakındım birşeyler buldum ama olmadı son çare buradan çıkar ümidindeyim. Hiçbir sıkıntım yokken laptopun hddsini değiştirmek zorunda kaldım maalesef. SATA2 idi,SATA3 aldım ve taktım. Biosta vs görünüyor sıkıntı yok ama her zaman olmamakla beraber windows penceresi gelmeden siyah ekranda sol üst köşede "_" ile karşılaşıyorum,yanıp sönüyor ve sisteme girmiyor. tekrar başlattığımda bazen giriyor bazen böyle kalıyor. HDD'yi garantiye gönderdim yenisi geldi ancak hala aynı şey devam ediyor. Wİndows 8.1 vardı 7 yükledim sorun devam etmekte. ramlerde sıkıntı yok sağlam duruyorlar yerlerinde.windows 8.1 onarma yaptım sıkntısız açılıyor ama bilgisayar kapandığında aynen tekrarlıyor. Farklı SATA1 hdd ile denediğimde sıkıntı bu kadar yoğun olmadı ,hatta olmadı sanırım. ilk seferde hadi HDD sıkıntılı dedim ama değişimden geldi yeniside gene aynı şey, bilemedim. Bu sıkntıyı yaşayan atlatabilen,çözüm önerileri olanlar var mıdır? bilgisayar packardbell ,yeni aldığım hdd ise wd 750gb sata3

Scudo

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,
Öncelikle üreticinin model ile ilgili sayfasına bir bakınız ve varsa biosunuzu güncel bios ile güncelleyin.
Sonrasında biosunuza bakın ve uefi mod desteği var ise kurulumlarınızı uefi modda yapınız. Uefi modda yaptığınız kurulum sonrası sisteminizde bu tarzda boot sorunu kolay kolay yaşamaz ve hem boot süreniz kısalır hemde ciddi performans/stabilite yakalamış olursunuz.

Kolay gelsin.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
o sol üstte yanıp sönen imlecin geçmemesinin bir kaç nedeni var.
birtanesi overclock.
bir tanesi ram
bir diğeri siz yeni hdd yi takınca first boot device dvdrom veya usb memory olmuştur ama onda az bekler.

ben de de olurdu bazı yıllar .

(link)

(link)

buradan çözümleri okuyabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@Ömer Fatin
bios güncellemesini nasıl yapacağımı bilmiyorum daha öncede okudum ama yapamadım. Packardbell easynote tj75 modele mümkün mü değil mi vs bilmiyorum aydınlatabilirseniz sevinirim
Edit: tekrar bakıyorum,mesajınızı yanlış anlamışım,olmadı özelden devam ederim:in:

birde denemediğim pek az şey kaldı gibi kapatıp açmayla da maalesef olmuyor bu sefer:) herkese teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar Ekrem bey,

Bilgisayarınız tam modeli Packardbell Easy Note EN TJ75.

Desteklediği işletim sistemi Windows 7, çıkan en son bios sürümü 12-10-2010 tarihli ve tahminim en son bios yüklüdür.
Yani güncel bir donanım taktığınızda bu tür sorunlar ile karşılaşmanız olası. Bios güncellemenin tek sebebi yeni çıkan donanımları sistemin tanımasını sağlamaktır.
Yanlış anlaşılmak istemem, Windows 8.1 de kurarsınız SATAIII HDD'de takarsınız, uyum gereği SATAII gibi çalışır, bunlarda sorun yok fakat. Donanımlarınız uyum sağlamıyorsa yapacak pek fazla bir şey kalmıyor.

Şukadarını söyliyim, kullandığınız işletim sisteminin orjinal kaynaktan temin edildiğine emin olun 7,8,8,1 farketmez vs.
Pili söküp prizden devam edin, yeniden başlatın, bios'a girin, bios'u sıfırlayıp kaydedip çıkın, tekrar bios'a girin, boot menüsünden hdd'yi ilk sıraya alın.
Bilgisayarınızın sorununu çözücem fakat, Buradan yazarak olacak bir şey olmadığından doğalayı, bir teknik servisin bakması gerekiyor.

NOT: Teknik bilginiz yok ise kesinlikle kurcalamayın, teknik servis elemanın işini zorlaştırmayın lütfen :)

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@BF Okuru

çok teşekkür ederim, özelden devam edeceğim izninizle konu sünmesin:)