bilgisayar monitörünü tv olarak kullanmak

zeyfer mir

Aktif Üye
Tepki
23
monitörü tv olarak kullanmak için özelliğinin ne olması gerekir, veya bazı parçalar eklenerek bu özellik sağlanabilir mi? bir monitör alacam aynı zamanda tv olarakta kullanabilmek istiyorum (bilgisayara tv kartı tak demeyiniz :))

Scudo

Melih Akdogan

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Geotech
monitor alacağınız yerde bu soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz.Bunun binlerce cevabı olabilir. Receiverınızda hdmi çıkışı varsa monitordede varsa izlersiniz.yada s-video girişi varsa görüntü alırsınız seside harici yollarda 2+1 sistemle kullanabilirsiniz. Aslında bu soruya ynaıt vermke için önce elinizde ki görüntü üreten birimin özelliklerini vermeniz lazım.

orcunkaralar

Aktif Üye
Tepki
29
harici tv kartı alarak bu işi çözersin. böyle bişi ((link))
ben kullanıyorum gayet memnunum. anten veya uydu kablosunu cihaza giriyorsun. cihazdan da monitör'e vga kablo ile bağlantı kuruyorsun. bu kadar. Pc veya 3.cü başka bir cihazı kullanmanıza gerek kalmıyor. Atıl bir monitörünüz varsa öneriririm.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben geçen gün aldım ve suan kullanıyorum. hepsiburadada fujitsu nun 23" modeline bakabılırsın. çok güzel makine şiddetle tavsiye ederim. arkadasların da dediği gibi uydu alıcının hdmı cıkısı olmalı yada monitöre görüntü aktaracak bır cıkısı olmalı. dönüştürücüler var ki onlarda bir recıever parası hıc gerek yok.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
(link). boyle biseyi alip gerektiginde monitor olarak da kullanmaniz mumkun