bilek kırığı sonra bisiklet

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

 1. fulham

  fulham Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Şubat 2006
  Mesajlar:
  522
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  adana
  Adı:
  Mustafa
  Seviye:
  el bileğim kırılmıştı birkaç ay önce. ve hala tam geçmedi. yeni bir bisiklet almak üzereyim.acaba eskisi gibi sürebilecek miyim merak ediyorum. yani bisikletle uçup yere indiğinde bileğe güç indiği anda ne olur merak ediyorum açıkçası.
  eskisi gibi şınav çekemiyorum mesela şimdilik.
   
 2. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  El bileği gibi çok kemikli ve çok fonksiyonlu bir eklem için kırık iyileşmesi anlamında bir aylık süre zaten çok erken sanırım.

  Tam iyileşme bazen yıllar alabiliyor(remodeling süresi). Ancak uzmanına danışarak destekleyici bantlar, antienflammatuar jeller vb. ile ve zorlamadan kullanırsan bu iyileşme sürecini daha da geciktirmemiş olursun.

  Kırığın özelliğini ayrıntılarıyla bilmeme rağmen şu kadarını diyeyim ki: uygun ve iyi bir tedaviyle en az eskisi gibi olmaması için hiç bir sebep yok. Sadece sen çok acele etme.

  Haaaa, bi de şunu diyeyim; umarım eskisi gibi uçup bileğinin üzerine tekrar düşme konusunda ciddi değilsindir. Yoksa yukardaki cevabımın hepsini unut gitsin, sen tek elle kullanmaya alışmaya çalış.(Allah korusun)
   
  bugra_ozer, gugus ve otec bunu beğendi.
 3. #3
  fulham

  fulham Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Şubat 2006
  Mesajlar:
  522
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  adana
  Adı:
  Mustafa
  Seviye:
  alçı açıldıktan 1 hafta sonra masa tenisi oynadım. bir şişlik oluştu birdenbire. çok sert bişey.kemik gibi. doktor tomografi istedi. bir beze oluşmuş nedense. neyse o geçti bir ayda.
  geçen hafta ise ağırlık çalıştım nasıl olsa geçti diye. biraz ağrı başladı bu sefer. sanırım bir süre daha zorlamamam gerekiyor dediğiniz gibi. aman dikkat edin bileğinize.çok zor bir işmiş
   
 4. koray386

  koray386 Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2006
  Mesajlar:
  38
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  kırşehir
  Seviye:
  benim el bileğim 98 yazında kırıldı üstelik de 5 yerinden kırıklardan birisi de tarak kemiğimdeydi tam olarak iyileşmesi yani bisikletle atladığımda acı hissetmemem için nerdeyse 2 yıl geçti şu an iyi sadece bileğimi tam olarak 90 derece yukarı kaldıramıyorum onun dışında tüm fonksiyonlarım sağlam sana tavsiyem bileğini zorlamadan hareket ettirmen mesela yüzmek iyi gelir birde spor salonunda hafif egzersizler yap ama zorlama egzersiz paptıkca güçlenirsin ve normale dönersin
   
 5. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Fulham selam,
  Senin anlattıklarını dinledikçe inan, bahsettiğin bileğin seninki değilde sevmediğinin bir insanın bileğiymiş gibi geliyor :)rolleyes: ). Umarım kırık bilek tekrar nasıl kırılır diye uğraşıyor değilsindir :)D )
  Şaka bir yana:
  Bileğinde, ileriki yıllarda, hareket kısıtlılığı kalsın istemiyorson lütfen zorlamalardan ve yüklenmelerden kaçının. Uzmanından bu konuda birebir bilgi almadan bence en ufak bir ağırlığa bile elinizi değmeyin ve önceki kırığı ameliyatsız geçirdiğinize şükredin.
  Sağlıklı, güzel, bol pedallı günler..
   
 6. #6
  fulham

  fulham Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Şubat 2006
  Mesajlar:
  522
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  adana
  Adı:
  Mustafa
  Seviye:
  Sayın koray386,
  aynen benede o durum vardı.bileğimi 90 derece yukarı kaldıramıyordum. şişlik gibi bir şey oluştu orada. çok iyi bir doktora gitti. ondan birkaç hareket öğrendim. bileği dairesel hareketler çevirerek döndürmek. bunun için nasa nın keşfettiği bir ürün var. yurtdışında fizik tedavilerde kulanılan.o aletten aldım. 60 ytl gibi bir fiyatı var. linkini veriyorum.umarım sizedee iyi gelir ve tamamen iyileştirir. ayrıca çok eğlenceli birşey
  yararlı olduğu spor dalları arasında mountain biking de var..
  http://www.powerballs.com/
   
 7. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.953
  Beğeniler:
  8.832
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  5 sene önce sol ayak tarak kemiğini kırdım. soğuk havalarda hala ağrıyor. çok dikkat etmeniz lazım. bol bol masaj, sıcak tutmak. asla zorlamamak. ağırlık falan çalışmak sağlam bileğinize bile zarar verebilirken diğerini çok kötü etkileyebilir. sabredin biraz geçmiş olsun.
   
 8. bugra_ozer

  bugra_ozer Yeni Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2006
  Mesajlar:
  31
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  benim bileğim üç sene önce bi bisiklet kazasında kırıldı ve alçıya aldılar,çok hareketli bir yapım olduğundan dolayı ,3. hafta yamuk kaynadığı ortaya çıktı ve kolumu tekrar kırıp yine düzelttiler,tekrar 4 hafta bekledim,ve alçı alındıktan 3 hafta sonra eskisi gibi oldu,ve aynı bileğimi top oynarken geçensene yine kırdı ve alçı alındıktan sonra bir - iki hafta fizik tadavi uyguladım( sıcak suyun içinde hareket ettirdim) ve hiç bir sorun kalmadı. yani bu konularda o kadar pipirikli olmaya gerek yok bileğinizi fazla zorlamaz ve doktorunuzun dediklerini dikkate alırsanız korkulacak bir durum olmaz bence esk, durumuna geri dönecektir mutlaka.