bilal akgül fan facebookta açılmıştır

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
veriir bence mantıklı antreman kişiye özeldir.Aynı programla aynı başarıyı elde etmek zor.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Hiç kibirlenmeye gerek yok. Antreman programı o kadar da gizli bir şey değildir, ben veya bir başkası o antreman programını uygulayarak başarı elde edemeyibilir, herkesin bünyesi farklıdır. Bisiklet ise alçakgönüllülük ve paylaşım gerektirir. Arkadaş merak etmiş sornuş, verilen cevap ise uygun değil. Eğer sadece, antreman programı ile şampiyonluk olsaydı, bir çok şampiyonumuz olurdu.

Tepki
24
kötü bişimi var ortada anlamadım forum anlayışına göre,gayet normal bi söz içimden nasıl geldi ise öle konuştum kötü anlamlı bi konuşma değil. Arkadaş öle bi sormuşki fan kulüb varsa herşey olması lazım gibi aman neyse boşver olmuş bi kere hepinize ii günler

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu
Tepki
24
@bisikletcanavari
selam bilalin fanı varmış ama kuran arkadaş ü yerine u yazdığı için yani bilal AKGUL yazdığı için ne kadar yazarsan yaz görünmüo valla o kadar denedim bulamadım bu yeni fan adresi(link)

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Benim bildiğim fan clubta sporcu ile ilgili bütün bilgiler yer alır.O açıdan sordum ama önemli değil.Herkese iyi pedallar.Zaten benimde face book um yok

• Beğen
Tepkiler: sadana ve zekixx

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
ben şahsen bu polimiğe girmem ama bir İNSANDA önce üslup olmalı.
birileri yanlış veya sormaması gerekeni sorabilir ama hiç kimsede eğoist ve ukala bir şekilde o insana bu şekilde cevap vermemeli.neydim ne oldum ne olacam demeli insan önce....

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
@sadana

Efendim olmuş bitmiş üzerine birçok yorum yapılmış zaten, bu kadar abartmaya da gerek yok sanki.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@tanerxc500

@suzunkopru

Hatta bu mesajları yazan arkadaşları da desteklemekle kalmayıp eklemek isterim ki; bir başkasının ismiyle ün, itibar kazanmaya çalışayım hevesi uğruna da birisini ezeyim derken ezilmiş olmanın utancıyla bence kapat o grubu daha iyi.

Bu forumda kimse kimsenin adıyla adam olmadı, itibar görmedi. Daha doğrusu bu sayfada bu tür ucuzca ve basitçe davranışlarla moderatör olmadı.

Bu forumda paylaşım ön plandadır.

Bu forumda hiçbir soru aptalca bulunup aşağılanmamıştır. Aksine bilgi paylaştıkça büyür düşüncesiyle kimse bu sayfada bildiklerini paylaşmaktan çekinilmemiştir bugüne kadar.

Aylardır bu forumdayım, bir kez de olsa tura katılmışlığım olmuştur grupça, altımdaki bisiklete rağmen, kimse altında 5 milyarlık karbon bisikleti(karbon scott + fox maşa + XTR vs..), üzerinde sayısız tedbir maksatlı kuşandığı ekipmanından ötürü üstünlük veya bilgiçlik taslamamıştır.

Bu forumda samimiyeti gördüm, gerçekten de arkadaşlığı gördüm. Senin gibi ukala insanların kibrine kalmadı bu forumda kimsenin işi.

Ki bu forumun o kadar sayılı ağır topları arasından da sanmıyorum bir kişi bile itibar etmez. Şahsen benim de facebook'ta işim olmaz. Boşuna gösteriş maksatlı oyalayıcı bir sayfa olarak görüyorum.(tabi görecelidir, tartışılır orası.)

Şahsen arkadaş da iyi sabretmiş, ama sonunda da güzel cevap vermiş. Hatta örnek alınası en güzel şekliyle. Tebrik ediyorum, ayrıca puan da verdim kendisine. Fazlasıyla helal olsun. Hatta yetinmiyorum arka çıkıyorum kendisine buradan.

"Biliyorum belki vardır diye sordum kusura bakma..." demiş sea84 adlı arkadaş.

Yadırgadım ilkten resmen ama sonunda da helal olsun dedim, yani fazla buldum bu efendiliği. Şahsen bana denmiş olsa ezilirdim bu efendice davranışın karşısında gerçekten.

Ardından da yetmemiş, forumdan da aynı şekilde sağduyulu insanlar çıkıp da cevabını vermiş. Tebrik ediyorum gerçekten.

Yalakalık etmeyi sevmem, beni bilen bilir burada; samimiyetle anlatıyorum.
Ben de sırf merak ettiğim bir bisiklet markası için nefret ede ede bu foruma üye oldum, hayatımda ilk kez bir foruma üye oldum çünkü. Üye olmaya gerek kalmadan öğrenmek istediğimi öğrenip çıkmanın derdindeyken mecburi girdim, iyi ki de girmişim diyorum.
Bisiklet alana kadar 1.5 ayımı burada bilgi toplamakla geçirdim, yetmedi edindiğim tecrübemi de o an olduğu gibi aktardım.Bilmem gerekeni öğrendim yeterince, yetmedi bisikletimi alır almaz burada yayınladım, hatta özel mesajlarla bana fikir danışanlar oldu, benim özellikle modifiye etmem için de danıştığım bir sürü insan oldu, hepsi de üşenmeden de yardım etmiştir, yetmedi bu foruma girip de başka resimlerimi forumlarda paylaşıp bisikletimi tartışanlar bile oldu gurur duydum, yetmedi istanbulda gezerken daha yüzümü bile görmeyip de bisikletime bakarak beni yolda tanıyanlar bile oldu.

o günlerden beri hala görüştüğüm samimi insanlar gördüm, hatta burnumun dibindeki mahallede oturup da koskoca forumda etkinlikler düzenleyen, bir etkinliğinde 10larca insanı da beraberinde maceralara götüren mert kaptan'ı keşfettim.

Bunca heves dolu güzelliğin arasında açılan bir başlık var, bahsi geçen bilal'in kim olduğunu da yeni öğrendim az çok, okudum başka sayfalardan hatta gurur duyulası başarıları da var anladım o kadarını da; kısaca hevesle sorulan bir soruya da böylesi gıcık edici, hatta sinir krizine sokarcasına öfkelendiren bir tersleme örneği görünce bu başlıktan tiksindim resmen.

Valla bir de şunu çok iyi biliyorum, hatta bir anıyla süsleyeyim; 23 yaşındayım henüz bisiklete de yeni başladığım dönemler, katıldığım grup içerisinde de her tür bisikletle insan gelmiş tura. O kadar gencin arasında bir amca vardı, kırmızı 10 senelik bianchi bisikletiyle 20km kadar uzaktan gelmiş, hatta forumda resimleri de var forumun eskileri iyi bilir; istanbul'da kadıköy'den çamlıcaya giden yolu giden bilir, sırf yokuş yukarı. O yokuşu o amca o altındaki milletin yerden yere vurduğu bianchi marka 10 yıllık (aspid modelini andıran bi model) bisikletiyle beni nasıl harcadığını hatırlıyorum. Kafadan 55yaşında bu amca. Ben 1 aydır kullanmaya başlamıştım o zamanlar.

Ki istanbuldan çatalcaya-kırklareli kadar upuzun 110km yolu gidebildiğine dair yazı okudum burada, yani şunu biliyorum da; insanların görünüşü %10udur.

Bu amcada o görünen %10a aldanıp da benim gibi hüsrana uğrayabilecek kaç kişi vardır sayamazsınız burada. Demek istediğim şu; çok uzattım lafı ama, kimse altındaki bisikletiyle, ya da kimi tanıdığıyla adam olmadı kısaca. Bir başkasının ismiyle de itibar görmedi oradayken de. Yıl içerisinde 10.000km'ye yakın yol deviren bir arkadaşımdan da bir kere olsun ukalalık görmedim ne burada ne de başka bir yerde.

Neticede burada insanlar pedal dostudur. Bu dostluğu da aracı kullanarak insanlar birbirlerine bu güzel sporun da ahlakını da, etiğini de aşılamaktadır birbiriyle bilgi paylaşımında bulunarak. Bunun en güzel örneği de kask takmadan bisiklete binilmemesidir,turlarda özellikle kask takılması da şart koşulduğu için teşvik edilmektedir insanlar kask takmaya, ki şahsen bu foruma söylene söylene girmiştim hatırlatırım, kasksız yola çıkmak çıplak dolaşmak gibi geliyor bana şimdi. Bana bu forum bunu aşılamışsa, hiç tanımadığım insanların arasında 15 yıllık dostlarımmış gibi samimiyet ve ilgiyle karşılanıp tura katılabilmişsem zamanında, bunu buradaki iyi niyetle paylaşmaktan çekinmeyen dostlarımın paylaşımına borçluyum.
Hele ki kimsenin kimseyi rencide etmeye, hatta hevesini kırmaya hakkı da yoktur.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar (link) adresindeki fan club, Bilal üzerinde tartışmasız en çok emeği bulunanlardan biri olan Gürol Çaydaş tarafından kurulmuştur.

Bunun yanında; ben bu kadar senelik arkadaşıyım, Bilal'i internet başında, internet muhabbeti yaparken gördüm dersem yalan olur.

Tabi bu arada en merak ettiğim şey; -Gürol Abinin açtığı hariç- böyle bir girişimin niye olduğu?

Genç arkadaşlara diyeceğim; kendilerine örnek seçmeyi bıraksınlar, örnek olmaya baksınlar.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.