Bıktım şu bisiklete saygısızlıktan

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında S26 tarafından paylaşıldı.

 1. S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Genelleme yapıp da hepsini aynı kefeye koymak istemem. Ama şu belediye otobüsçülernin arasında o kadar terbiyesiz ve saygısız olanları var ki... Bu olay 1 değil 2 değil.

  Yaklaşık 1 km mesafedir arkamda bir otobüs var. 30-35 km hızla ilerliyoruz.

  Yol müsait. Karşı şeritten gelen yok. Ne ortadan, ne de kaldırıma bitişik gidiyorum. Sollamıyor. Belli ki acelesi yok.

  Bulvardan geçtik, caddeden geçtik, sokağa girdik, sokak bitti. Sırada sokağı dikine kesen bir cadde var. Sola döneceğim. Otobüs hala arkamdan geliyor.

  Sağımda geçecek kadar mesafe bırakarak şeridin soluna doğru kaydım. Caddeden hem soldan hem sağdan trafik akıyor. Durdum. Malum; yol hakkı caddedekilerin.
  Cadde dediysem, ahım şahım geniş değil. Soldan araba gelirken o koca otobüs trafiği durdurmadan dönemez ordan.

  Bu arada otobüs sağa dönecek. Soldan 1 araç geliyor, sağdan iki. 3'ü de geçince fırlayıp geçeceğim. Bekliyorum.

  Arkadan uzun uzun korna başladı. Tepem attı. Döndüm otobüse. Elimi kaldırıp "ne var" dedim. Herif bağrınmaya başladı. Yok yolun ortasında ne işim varmış da sağa dönecekmiş gidemiyomuş da... Sanki ben olmasam o gelenleri beklemeyecek. Dedim "geçsene sağdan, sola döneceğim ben". Sığmaz mığmaz birşeyler dedi yine bağrına bağrına. Döndüm önüme. Uzun korna çalıp üstüme sürmeye başladı, aynadan görüyorum. Sürse ne olacak, gidebileceğim sanki. Caddede deminki 3 arabalık hesap dışındaki araçlar var şimdi, tartışmadan dolayı.

  Yol boşaldı çok geçmeden, fırladım çıktım caddeye. Karşıya geçince dedim şunun plaka ve numarasını alayım. Durdum. Dönünce adamın el kol hareketleriyle (küfür mü ediyor napıyor tam anlamadım o ara) bağrındığını gördüm. O arada plakayla numara kaldı tabi. Kaldırdım parmağımı sen görürsün anlamında salladım. Şikayet edeceğim. Eğer yaptırım olursa çok yüksek para cezası kesiyorlarmış. Neyse, o da bana tehdit gibi birşeyler savurdu...

  Sözüm ona plaka ve numarayı alacaktık. Sinirden kaçırdım hepsini.

  Adam "gel şuraya" anlamında işaret yaptı -otobüsün yan hizasını gösteriyor-. Tepem attı iyice. Çevirdim bisikleti gitmeye başladım. Yani inse otobüsten kavga edeceğiz. Sonra ben yaklaşınca yürüdü gitti, durmadı.

  Eve geldim. Nasıl geldim ben de bilmiyorum. Hala da sinirliyim, sakinleşemedim gitti.

  Numarayı ve plakayı alamadım ama güzergahları takip edip hangi numara olduğunu buldum. Yaklaşık 1 km aynı yolda gitmemizin faydası oldu yani. Ve sonrası şikayet etme işlemleriyle sürdü.

  Yolda ben olmasam yine bekleyecekti adam. Sırf öndeki bisiklet diye yapıyor bunu. Ya da bana gıcığı vardı ki niye olsun, tanımam etmem. Mutlaka da defalarca aynı yolda sürüşe denk gelmişizdir kendisiyle. Bundan sonra da kesin geleceğizdir. Yolda bir pislik yapma girişiminde bulunur mu bilmem artık.

  Hala da sinirliyim ama saçma sapan bir şeyden çıktı alt tarafı.


  Belki saçma, belki abartı, belki normal, belki anormal... Neyse artık, olan aynen böyle oldu.

  Sorulara geçersek:
  (1-2: klasik, 3: psikolojik-sağlık, 4: öylesine, 5: önemli)

  1- Siz olsanız napardınız?
  2- Bundan sonra ne yapsam iyi olur? Denk getirip döveyim mi :p ya da düzgünce konuşup tatlıya mı bağlamaya çalışayım? Yoksa oralı olmayım mı?
  3- Ben nasıl sakinleşeceğim (kafaya anormal derecede takıyorum bazen) -ilaç milaç kesinlikle kullanmam, onu geçelim-? :)
  4- Şikayetin kısa ve uzun vadede sonuç verme olasılığı ne düzeydedir?
  5- Yanlış bildiğim bir şey mi var trafik kanunları hakkında? Ben öncelikle, arkadan gelen araç sağa da dönse, ona mı yol vermeliyim?
   
 2. Aziz Özkan

  Aziz Özkan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Mart 2010
  Mesajlar:
  793
  Beğeniler:
  509
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  bu saygısızlık konusu malesef her bisikletle çıktıgımızda bizim peşimize takılıyor sanki. bir günüm kavgasız geçse huzur bulacagım valla. daha insanların ogrenecegi çok şey var ne yazıkki.

  neyse konuya dönersek bu olayın neredeyse bire bir aynısı başıma geldi. sadece otobus yerinde minibüs vardı. sizin yaptıgınız gibi kavşakta sola dönecegim için sola yanaştım ama sag taraf komple boş otobus bile rahatlıkla geçer. minibüsçü kardeş de en solda benim gibi, yapması gereken direksiyonu hafif saga kırıp geçmek başka bir şey değil. arkamdan korna çalmalar , el kol hareketleri bagırınmalar falan. dönüp arkamı bi baktım sadece sonra trafigin benim geçişime uygun hale gelmesini bekledim. o arkada yedi bitirdi kendini. hiç umursamadım. ne yapacak ki inse ne olur kimseden korkmam eger haklıysam. sonuc olarak ben geçip gidene kadar eleman arkamdan bagırdı durdu ve olay kapandı.

  bence bundan sonra boyle insanları hiç umursamayın keyfinize bakın derim. döveyim deseniz hangi birini dövüceksiniz hepsinin agzını burnunu dagıtmak lazım hepsi terbiyesiz görgüsüz insan
   
  Orhan Yıldırım, Doğu Biçer ve S26 bunu beğendi.
 3. #3
  S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Aslında haklısınız. Karşılık bile vermemek lazım. Ama bazen tutamıyor insan kendini.
   
  Aziz Özkan bunu beğendi.
 4. Berk_D

  Berk_D Kıdemli Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2010
  Mesajlar:
  221
  Beğeniler:
  135
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Çok ilginç durumlar var gerçekten. Mesela trafik sıkışık oluyor zaten araçlar 20-30 km hızla gidiyor sende onların arasında aynı hızda gidiyorsun trafiğin normal akışı bu genede seni geçmeye çalışıyorlar. Gerçekten şaşıyorum böyle durumlara. Trafikte sürmeye başladım başlayalı küfürbaz oldum. Ne diyeyim herkese Allah sabır versin dostlar. :)
   
 5. Bora

  Bora N/A

  Kayıt:
  24 Ocak 2005
  Mesajlar:
  937
  Beğeniler:
  1.491
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Gecmis olsun, olagan seyler bunlar..
  Uzerinde cok durmamak lazim:in:
   
  S26 bunu beğendi.
 6. M.Burak KARADAĞ

  M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  22 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.696
  Beğeniler:
  2.048
  Şehir:
  İstanbul, tatil dönemlerinde Ankara
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Döveceksen en başta Döveceksin

  Normalde çok daha Uzun bir yazı yazdım ama telefondan girdiğim için internete sıkıntı oldu sanırım özür dilerim :) kamera varsa olay yerinde tanıkta olur daha kesin sonuç alırsın yoksa hiç gidip şikayetçi olma boşver :)
   
  S26 bunu beğendi.
 7. a.rezak inal

  a.rezak inal Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2011
  Mesajlar:
  99
  Beğeniler:
  43
  Şehir:
  balıkesir-ankara
  Seviye:
  bu tür anlayışsız insan her yerde mevcut maalesef.ben daha tenha yolları seçmeye çalışıyorum fakat işlek caddelere de illaki girmek gerekiyor.bu arkadaşlar yolları babaları yaptıkları için sizi çok görürler yolda.size benim taktiğimi öneririm.hem trafikte daha rahat olur,hem sinir hastası olmaktan kurtulursunuz.ben trafikteki bu türleri eşek olarak düşünürüm.okul servisi 15 metre arayla ve hiç olmadık yerde zınk diye durup 3 defa öğrenci mi indirdi.normaldir çünkü o bir eşek.hiç eşeğe kızılır mı?belediye otobüsü 5 km boyunca ne sizi geçiyor nede size rahat veriyor,belliki aynı hızda gidiyoruz,niye ışıklara gelince sıkıştırmaya çalışıyor.evet o da bir eşek.haliyle bir eşeğe kızmak mümkün değil.yanlış anlaşılmasın tabi ki kimse eşek değil.bu benim trafikte hem çok daha rahat hareket etmemi hem insanların yanlılarınışlarını umursamamayı ve sinir olmamayı sağlayan bir taktik.keşke onlar da beni bir eşek olarak bile olsa kabul etselerdi.neyse bu halde sorularınızın cevapları da şöyle olur
  1-ben olsam hiç aldırmam
  2-bundan sonra da aldırmam (untmayın o bir eşek)
  3-zaten kızacak bir şey yoktu k, unutun gitsin
  4-bir eşeği kime şikayet edebilirsiniz ki(fiziki bir müdahale yoksa tabi)
  5-siz bütün kuralları doğru bilip uygulasanız da sonuç değişmez.onlara göre trafikte olmaması gereken fuzuli birisiniz çünkü.
   
  Adem Sönmez, S26 ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
 8. Tolga Gürgün

  Tolga Gürgün Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2005
  Mesajlar:
  1.725
  Beğeniler:
  2.385
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Serden Bey ,

  Birini bir gün denk getirip caddenin ortasında otobüsteki tüm yolcuların önünde trafiğide kapatarak eşşeği suya gönderip taa dönünceye kadar yada 2-3 tane odunu önce ıslatıp taa kuruyuncaya kadar verin sopayı şerefsize ...bu olay zaten kulaktan kulağa Eskişehir'de duyulacaktır bisikleti kullandığınız güzergahta sizi haliyle çok rahat ettirecektir . . . Duygusal olarak aklımdan geçen hakedilen şekil budur ..:)

  Mantıklı olan ise el kol hareketi bile yapmadan vücunuza zararlı hormon salgılatıp sinirlenip hücreleri yoketmeden sakin olup sabırla bu tarz hareketleri hiç tepki göstermeden atlatmaya çalışmak ...:in:

  Sevgi ve Muhabbetle ...
  Tolga Gürgün

  Tek Tabanca Bisiklet ile Türkiye Mesafe / Gün Rekoru İçin Tıklayınız
   
 9. recep24ank

  recep24ank Bisikletkolik

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  12 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.169
  Beğeniler:
  2.473
  Şehir:
  Sakarya Adapazarı
  Adı:
  Recep Eşref ÇINAR
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Ben olsam 14 lüyü çıkarır lastiklerini patlatırdım. zaten adam onu görür görmez kaçacak yer arardı.
   
 10. Lütfü İlgün

  Lütfü İlgün Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Ocak 2011
  Mesajlar:
  13
  Beğeniler:
  8
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Tolga beyin dediği gibi hakettikleri muamele o şekilde ama o kadar fazla sayıda var ki bu tür beceriksizlerden döve döve bitmezler. Adam olmaya niyetleri olmadığı için anlatsanız da anlamazlar. Ülkemizde gerçek sürücü sayısı %1~2 falandır sadece, gerisi direksiyonu kavrar o kadar. Yani siz mümkün olduğunca tehlikeden kaçının sinirlenip konsantrasyonunuzu bozmayın ki hata yapma oranınız artmasın. Metale karşı et her zaman kaybeder unutmayın.
   
  oğuz d., S26 ve Tolga Gürgün bunu beğendi.
 11. Mustafa Özgür Aslan

  Mustafa Özgür Aslan Yeni Üye

  Kayıt:
  21 Mart 2011
  Mesajlar:
  48
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Eskişehirli otobüs şoförlerinin sadece bisikletlilere değil, kendilerinden ufak hiçbir araca saygısı yok. Otomobil bile kullansanız, köşeye sıkıştırıp, kaldırıma çıkartır; hiçbir şey yokmuş gibi devam eder bir çoğu. Tecrübeyle sabit.

  Sanırım hayati riskler almayacak şekilde davranıp, gerisini fazla kafaya takmamak gerekiyor.

  Benim kafamın takıldığı başka bir nokta var. İstanbul'da trafiğe çıktığımda, 5 km'lik yolda en az 10 taksi korna çalıyor arkadan. Boş yol, ben emniyet şerit çizgisi üzerindeyim, trafiği aksatmamla ilgili bir durum yok. Amaçlarını anlayamadım hala. "Dikkat et, ben geliyorum" demek istiyor sanırım, şeklinde iyimser düşündüm, ama çok dikkat dağıtıyorlar. Bir şey oldu/olacak korkusuyla yavaşlamak zorunda kalıyorum her defasında. Bu kornaların bir anlamı olmalı. Bilen varsa söylesin :)
   
  S26 bunu beğendi.
 12. Burak ÖZBEK

  Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  315
  Beğeniler:
  224
  Şehir:
  MERSİN
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  Arkadaşlar birini dövsen diğerleri mi değişecek, o dayak yeyince bütün şöförler bizi anlamaya ve saygı göstermeye mi başlayacak..

  Ben kavga dövüşle bir şeylerin çözüleceğine pek inanmıyorum.. Ayrıca herkes bişey demiş, yok dövmeli yok sıkmalı.. Diyelim ki öyle bir şey yaptın adama saldırdın. Adam da dolu çıktı tuttu salladı bir kaç tane, yada o da koptu sıktı bacağına... Ne olacak herşeyi çözcek mi? Bu sporculuğa sığmaz, olmaz...
   
  S26 bunu beğendi.
 13. bislet

  bislet Kıdemli Üye

  Kayıt:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  260
  Beğeniler:
  126
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  Yol geniş ve boş iken,az açılıp rahat rahat sollayabilecek iken neredeyse bisiklete değecekmiş gibi yanımdan geçen araçlara öyle çok rastlıyorumki.Bu ülkede bisiklet araçtan sayılmıyor,kimse bisikleti araba sollar gibi sollamıyor.
   
  S26 bunu beğendi.
 14. H.ibrahim Erdemir

  H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Nisan 2011
  Mesajlar:
  282
  Beğeniler:
  119
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Dün akşam bisikletimi test etmek için yola çıktım, oda ne herkes üstüme üstüme geliyor araçlar beni çiğneyecek gibi. Arkamdan gelenlerde korna çalıyor. Bu ben geliyorum demek galiba, yada dikkatli ol arkanda araba var gibi bir anlam olmalı. Amaçları sıkıştırmak değilde uyarmaktı galiba, hepsi geniş geniş geçtiler yanımdan. İyi günlerine denk geldim galiba. Görünürlüğü arttırmam lazım bir şekilde.
   
  S26 bunu beğendi.
 15. Oğuz Taş

  Oğuz Taş Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Haziran 2010
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  221
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Dahon
  Seviye:
  Cevaplar :)

  1) Ben olsam hiç umursamazdım(tabi o an ki ruh halime bağlı).
  2) Dövmek ne işe yarar, ki onların bir çete gibi olduğunu unutmayın ava çıkarken av olmayın :) Konuşma gibi bir imkanınız varsa konuşun. Yoksa hiç uğraşmayın.
  3) Buna birşey diyemeyeceğim.
  4) Şikayetiniz sadece o şoföre gününü göstereceğim tarzındaysa bir şekilde ceza yiyebilir. Ama yok sadece daha dikkatli olması için yapıyorum diyorsanız sonuç beklemeyin daha kötü olur. Bu sefer şikayetten kin kaparak bisikletçilere iyice ters gider. Konuşabiliyorsanız ancak konuşarak halledebilirsiniz. Birde şoförün kişiliğini veya niyetini bilemeyeceğim ama onunda bütün gün direksiyon başında olduğunu ve kaç insanla uğraşmak zorunda olduğunu unutmayın, o an çok stresli olabilir veya tam sizden önce kıl bir yolcu binmiş sinirlerini bozmuş olabilir. Açıkçası ben bisiklet sürerken birşeye sinirlendiğimde gayriihtiyari çok saçma hareketler yapabiliyorum. Bu yüzden şikayetten çok konuşma taraftarıyım. Para cezası uygulaması sadece onu değil ailesini de etkileyebilir.
  5) Böyle bir kural olduğunu sanmıyorum. Ama ben kendi adıma trafik kurallarının hepsine uyduğumu söyleyemeyeceğim. Motorlu taşıtlar için evet önemli kurallar ama bisikletliler için tamamen kullanışlı değil. Örneğin çok bildiğim bir yer ise ve müsait bir yer ise kırmızı ışıkta geçerim bazen. Çünkü yeşil yandığında arabalar sanki drag yarışına katılmışlar gibi gaza yükleniyorlar.

  Söyleyebileceğim bunlar. Sağlıcakla kalın...
   
  S26 bunu beğendi.
 16. Uğur Gerger

  Uğur Gerger Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  87
  Beğeniler:
  35
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bence en iyisi sallamayın, istediği kadar kornaya bassın.

  Sanki trafikte bir araçmış gibi davranın. O zaman çok işe yarıyor.
   
  S26 bunu beğendi.
 17. Yiğit ŞAHİN

  Yiğit ŞAHİN Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2011
  Mesajlar:
  83
  Beğeniler:
  72
  Şehir:
  Karşıyaka/İzmir
  Seviye:
  bugüne kadar otobüs şoförleriyle tartışmaya girmedim ama duraktan çıkarken hiç aynaya bakmıyorlar.otobüsü sollarken aynasına bakıyorum özellikle göz göze geliriz beni bekler diye fakat bugüne kadar hiç rastlamadım.iyiki ağır bir şekilde kalkıyorlar böylece önlerine rahatlıkla geçebiliyorum.
   
  S26 bunu beğendi.
 18. A.Kadir Ünal

  A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  417
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Farkettiysenız eskişehirdeki bütün otobüslerın herbiyeri vuruk kırık.Çok dikkatsizler tamam onlarıda anlıyoruz sabahdan akşama kadar direksiyon sallıyorlar fakat bu durum kuralları ihlal etme anlamına gelmez.
   
  S26 bunu beğendi.
 19. engin güner

  engin güner Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Aralık 2010
  Mesajlar:
  584
  Beğeniler:
  637
  Şehir:
  kartal
  Seviye:
  Bisikletle yola çıktığımızda video çekebilen görüntü alabilen bir telefon olmalı kesinlikle.Kendimden örnek vereyim bazen istanbul da varoş mahallelerini turluyorum.Sayısız kural ihlali oluyor.Çok değil bir buçuk saat önce sultanbeyli petrol yolu caddesinde ışıklarda durdum.Arkamda filo arabası cayır cayır korna çalıyor umursamadım.Yeşil ışık yandı kalkış için sağı işaret ettim .Araç benimle sağda durdu.Ben sözlü tartışma olacak sandım.Adam inip memur bey dedi kusura bakmayın acelem vardı demez mi bana :D şaşkınlığımı atamadım.Aracın plakasını aldım ceza yazılıp yazılmayacağını da sordu söz edemedim tabi.KAfamda mavi kask üstümde mavi elbise ile ne kadar polise benziyorumuşum hiç bilmiyordum.Ve ışıkta durduğum da bu bende tik mi ne solumda ki araca bakıp omuzumdan bele doğru emniyet kemeri işareti yapıyorum.Ben saygılıyım ve genellikle banada saygı gösterilir ve sürekli bir hatanın fotoğrafını alırım zaman kaybettirse de
  saygılarımla
   
  Hüseyin YETİM, Uğur Gerger ve S26 bunu beğendi.
 20. #20
  S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Ayrı ayrı yazmak isterdim hepinize. İlgi ve desteğiniz için teşekkürler. Splitter arızalanmış. Sorunu bulana kadar akşam oldu yeni girebildim internete.

  Sakin olmayı ve o korna çalmıyormuş gibi davranmayı normalde yapardım, daha önce de çok yaptım. Sakin kafayla düşününce dedim ki, adam da tüm gün trafik stresini çekiyor, ben de o ara normalin üstünde sinirli-stresliydim. Herzamanki gibi olmadı bu sefer. Sakinliği bazen kontrol altında tutamıyorum. Bunu yapamayınca da hatalı konuma düşüyorum. Orda kavga etsek olay hiç gereği yokken karakolda bitecekti.

  Şikayet ve ceza olayına gelecek olursak... "Otobüslerin bağlı olduğu yer şikayetlerle ilgilenmiyor, kafa sallayıp geçiyor" gibisinden şeyler okumuştum/dinlemiştim. Ayrıca yaptırım da uygulamıyorlarmış. Ama belediye uyguluyor (tabi kafasına eserse). Bu yüzden direkt olarak belediyeden 2 farklı yere şikayet ettim. Biraz da seçim arefesi, etkisi olabilir diyerek damarlarına basarak şikayet etmeye çalıştım. Ceza ise anormal yüksek değilmiş aslında. Ha dokunur mu? Kişisine göre dokunur.

  Ya aslında bazı arkadaşlar bahsetmiş. Bu bisikletle ilgili bir sorun değil sadece. Kendinden küçük tüm araçları bırakın; müşterisinden, yolda giden alakasız yaya vatandaşa bile söylenme ve sıkıştırma moduna giriyor otobüs şöförleri. Bence bu aşağılık kompleksidir. Bunun belirlenmesi için bir test varsa, onun uygulanarak şöförlerin öyle işe alınması gerekiyor bence.

  Bu arada alenen bir kural ihlali yoktu. Ben karayolları kanununun girmeme izin verdiği yolu kullanıyorum, adam da "bu yol benim, sen giremezsin" havasında gidiyor. Aslında haberlere çıkmıştı geçen senelerde: trafik polisi döner kavşak kurallarını bilmiyordu. Şimdi durum böyleyken otobüs şöförüne "ben de senle beraber giderim, kaynak: karayolları kanunu" diye anlatmak biraz zor gibi.

  Bir de eklemek istediğim; normalde kavga bile bize yakışmaz derken; silahla falan hiç işim olmaz.
   

İlginizi Çekebilir

1260442400631-53b3fvc497a2-1468594337430-170idxc1zvy8a-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
pic4-depo5percent-data-zoom-section.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...