Bike24

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
4 martta ufak bir sipariş geçtiğim site..
bugün 6 mart ve haftasonuna giriyoruz, şuana kadar hiçbir tepki yok. sadece siparişi verir vermez otomatik bir mail geldi..
internetten araştırdığım kadarıyla "yavaş personeliyle meşhur fakat sorunsuz" alışveriş sitesi. Zaten Almanya'nın en büyük online alışveriş sitesi ve her ürün için fiyat garantisi veriyor fakat sadece almanya içindeki sitelerle ürün karşılaştırılabiliyor.
Bir kullanıcının bekleme rekoru 104 günmüş.. Beklentimi oldukça aşağı çektim bu yüzden. Siparişim nisan ayına yetişirse mutlu olucam şuanda :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
4-5 güne yolluyorlar, 15-20 güne de geliyor.

Ama fiyatları gerçekten uygun, hatta arada ekstra indirimli ürünler de denk geliyor.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Serkan Mıstınoğlu

Ben geçen sene bir ürün almıştım. 8 Kasım'da almışım, 11 Kasım'da yükleme bilgisi gelmiş.

Aldığım bu ürün 10 ay sonra arıza yaptı. İade ettim yenisini gönderdiler.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Merhaba;

Bike24'ten maşa almaya düşünüyorum da gümrükten bisiklet parçası çeken oldu mu?

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Eray I

İki hafta önce bike24.com dan aldığım spd pedal ve ayakkabıyı ikitellide bulunan ukim'den teslim aldım. Ulaşım ve hafta içi gitme mecburiyeti dışında bir zorluğu yok.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Sadettin Z.

Siz neden UKIM'e gidip alıyorsunuz. Adrese getiriyorlar.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@muratcolakoglu

Aslında olması gereken yazdığınız şekilde adrese getirip varsa ücreti teslim esnasında tahsil etmek. Lakin UKIM adlı kurumun süper zeki çalışanları adresime bir telgraf gönderip ürünü bizzat almam gerektiğini, yerin adresini ve 20 gün içinde almazsam iade edileceğini belirtmişlerdi.
Telgrafı getirene kadar ürünü getirseniz olmaz mı demek istedim ama nafile. Telefonlar sürekli meşgul, olur da çalarsa açan yok. Tıpış tıpış Pendik'ten kalkıp İkitelli'ye gittim. Allahtan metro ile birbuçuk saatte vardım da köprü trafiği çekmekten kurtuldum.

• Beğen
Tepkiler: wildboytam35

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@muratcolakoglu

İndirimi yakalayıp 75€ altı tutarda aldığım için herhangi bir gümrük vergisi çıkmadı, lakin gümrüğe sunma bedeli adı altında 4 TL tahsil ettiler.
Siz sormadan ben söyleyeyim, kargo dahil 200 TL'ye denk gelen bir rakama aldım. Pedal T480, Ayakkabı CT40 model. Click'R serisi.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Bike24'ten 2 gün önce sipariş vermiştim baktım parayı bu gün çekmiş... Bu sitede işler böylemi yürüyor yoksa bana özel bişeymi olmuş ayrıca kargoya vermeleri kaç gün sürüyor ?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Sadettin Z.

Gümrük vergisi olmayan ürünü adrese teslim etmemelerinin sebebini anlamaya çalışıyorum. Hala anlamadım.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
@muratcolakoglu neden aldın? Satıcı mısın? Gibi sorular için sanırım, bir de 4TL bedel var

Metindurak

Üye
Tepki
37
İsim
Metin
Bisiklet
Diğer
merhabalar foruma yeni üye oldum bike24 ten surly cross check kadro almak istiyorum... şuana kadar yurtdışından sadece aliexpress ten 10 15 dolarlık ürün siparişlerim oldu...forumu baya bir karıştırdım ama şu soruma cevap bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim...
1- bikecomponent yada bike 24 ten 450 euroluk bir kadro aldığımda ürün dhl ile almanyadan yola çıkıp türkiyede Ptt devralıyor %18 kdv gümrük vs hesaplamasını ptt halledip gümrük bedelini kapıda yada yada ptt şubesinden ödeyerek alabiliyorum doğrumudur ?

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Merhaba;
Ben de bu siteden maşa aldım ancak maşanın orjinal rockshox kutusunun içi talaş gibi ama toz halinde bir madde vardı ve maşanın her tarafına bulaşmıştı.
Normal mi bu?

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Merhaba Metin,
Ben de Bikecomponents'dan surly cross check aldım. DHL(Alman devlet kargosu olam) ile gönderiliyor. Kargo ücreti olarak benden ekstra Ücret talep etmediler. Ptt adrese kadar getiriyor ve gümrük vergisini ödeyip teslim alıyorsun. Çok iyi kadro, ben çok memnunum!!!

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
@Kubilay Yılmaz

Yukarıda yazdığım konu ile ilgili yardım edebilecek var mı? Bike24'e de ilettim fotoğraf istediler ve normal olmadığını söylediler.

Metindurak

Üye
Tepki
37
İsim
Metin
Bisiklet
Diğer
@Veliuyar

teşekkürler bende bugün yarın siparişi geçeceğim :)