Bike24

hunter84

Üye
Tepki
89
İsim
Özgür
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bugun bike24 ilk alısverısımı yaptım kargo dahil 76 Euro bakalım ne zaman gelicek

Scudo

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
bende zondaları aldım bike24 ten 20 euro sadece kargo ödedim ekstra olarak bu ayın 7 sinde verdim siparişi 9 unda kargoya teslim ettiler bakalım ne zaman gelicek

ogzkrst

Üye
Tepki
1
İsim
Kürşat O.
Bisiklet
b'Twin
@Erdal Yılmaz alışverişiniz 4,60 tl bedelle mi geçti gümrükten ben de bu ara alışveriş yapmayı düşünüyorum da varsa böyle bir durum ihtimali süpermiş

hunter84

Üye
Tepki
89
İsim
Özgür
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
@emrah sökmenberk nedir son durum benim bu sekilde
Saulheim, GermanyThe shipment has been processed in the parcel center of origin

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Kargo ücretleri komple bisiklet alımında çok yüksek oluyor insanın canını sıkıyor 60€ 125$ sitesine göre değişiyor saçma sapan kargo fiyatları

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
sitesine göre değişiyor 145$ olan var onu geçtim 900₺ kadar çıkanını gördüm bu kadar uçuk kargo fiyatları normal değil bence lanet olsun hepisine pis aç gözlüler

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
11 Eylül tarihinde verdim ben di siparişi. 13 Eylül tarihinde yurtdışına sevkedildi olarak görünüyordu. DHL ile gönderildiği için kısa sürede en azından Türkiye'ye giriş yapacağını umuyordum ama 9 Eylül tarihinden bu yana hala bekleyen var. Bu durumda net birşey söylemem zor... Çalışma mantıkları veya sistemleri aynı mı bilmiyorum ama Amerika'dan ups ile talep ettiğim kargolar 3 iş günü içinde adresime teslim ediliyor. DHL'den böyle birşey bekliyordum ama yanılmış olabilirim. Ups gümrükte kendi gümrük ofisini kullanıyor. Memur yine PTT ye ait ama kendilerine ait özel bir bölümden geçiyor ve 1 gün içinde gümrükten çıkıveriyor ürünler. Dağıtım da kendi kanallarıyla olduğu için ertesi gün de teslim ediliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@soulless

Ben jant aldığım süreçte bu konuyu epeyce sorup araştırdım. Paketler Dhl Express ile gönderilmediği için, gelmesi beklenilen süreden daha uzun sürüyor. Dilerseniz bu bilgiyi, Dhl Türkiye'den teyit edebilirsiniz.

Zaten fark edildiyse eğer, daha önce arkadaşlarımızda belirtmiş. Ürünleri Türkiye'de Dhl'in kendisi değil, Ptt teslim ediyor. Türkiye'de ki havalimanı gümrüğüne kadar, Dhl'in farklı bir birimine ait uçak kullanılıyor sadece.

Gönderilerin hareketine dikkat edin mesela, sadece 3-4 gün Almanya içerisinde oradan oraya hareket görüp, en son Frankfurt Dhl sevk merkezine ulaşıyorlar. Yurt dışına sevk edildikten sonra ise, yaklaşık 7-10 gün içerisinde ürün gelmiş oluyor.

Misal benim aldığım jantlar 14 Ağustos tarihinde Dhl'e verildi, 17 Ağustos'da ise ancak Frankfurt'a gelebildi. Bana ulaşması ise 28 Ağustos'u buldu. Kısacası en az bir 15-20 gün beklemek gerekiyor.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal Yılmaz

Bilgi için teşekkür ederim. Belirttiğim gibi süreç konusunda çok bilgim yok, en azından DHL firmasıyla ilgili... Eğer tüm süreci PTT takip ediyorsa sizin de belirttiğiniz gibi tesliminin 15-20 günü bulması çok doğal. Umarım siparişini büyük bir heyecanla beklediğim jantlara taşıma, gümrük ve teslim aşamasında zarar vermezler...

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hunter84 Kargo çıkış tarihim 13.09 ve henüz Türkiye'ye ulaşmadı. Ürün Almanya'dan yola çıkmış olarak görünüyor. Sizin yola çıkış tarihi de 12.09'du sanırım. 11 Ağustos tarihinde yola çıkan Merlin'den aldığım dış lastikler ise bugün Türkiye'ye ulaşmış. 1-2 güne kadar elimde olacaklarını tahmin ediyorum.

hunter84

Üye
Tepki
89
İsim
Özgür
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
benim 12 sinde kargoya verdiler 16 sında yenı sevk oldu Almanya dan ay sonu gibi gelir benımkı bence

• Beğen
Tepkiler: soulless

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hunter84 Benim ürün 11 sevk 13 Almanya'dan ayrılma olarak görünüyor. Bu iki sitenin sistemini bilmiyorum ama Avrupa ülkesinden gelen bir ürünün ay sonuna kalması çok mantıklı değil. Mesela Merlin'den 11 Eylül'de yola çıkan ürün bugün gelmiş bile...

• Beğen
Tepkiler: hunter84

hunter84

Üye
Tepki
89
İsim
Özgür
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
@soulless heyecanla bekliyoruz umarım en kısa zamanda gelir Merlin de uygun fiyatlı urunler var kargo bedava belirli tutardan sonra galiba ordanda sıparıs verıcem bıseyler