Bike-components.de'den lastik alma diyen?

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Daha önce hiç bike-components.de sitesinden alışveriş etmemiştim. İstediğim lastiği bu siteden almayı düşünüyorum. Daha önce lastik alan ve memnun kalmayan var mı aramızda? Sitede fiyatlar ucuz, acaba diyorum eski bayat lastikleri çakma gibi huyu var mı bu sitenin?

Scudo

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@ratm Ben de merlincycles.com dan lastik siparişi verdim ama daha elime geçmedi.. Geçince bi yorum yaparım...

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Aslinda fiyatlar ucuz degil, normal. Turkiye de yasayinca insanin algisi da degisiyor maslesef.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@ismail.yüksel
@ratm

Ben de inceledim fiyatları, bana da pek ucuz gelmedi...

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
TR'de tek lastik fiyatına oradan iki lastik alabiliyorsunuz nasıl ucuz gelmiyor anlamadım..

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@ratm bike-components almanyanın en köklü firmalarından biri kesinlikle sorunlu eski lastik falan göndermez.
(link)

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Alacağınız lastik fiyatını ve nakliye bedelini (link) ile de karşılaştırın.Aynı ürün farklı sitelerde daha uygun fiyata bulunabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

ilkerdogan

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
Ben dün lastik siparişi verdim bugün yola çıktı. Fiyatlar normal, Türkiye'de pahalı. Bayat lastik algısı yaratmasın normal fiyattan veriyorlar yani :)

• Beğen
Tepkiler: Transonic

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
bir çoğu ile karşılaştırdım fiyatları. bike24 ve bike-discount da da fiyatlar iyi ve bike-components ile çok yakın, ama bike-discount da ürün stokda gözükmüyor, 6 hafta süre vermişler gönderilmesi için.
@baykuş97 bunu söylemek istemezdim ama daha önce merlincycles dan aldığım schwalbe lastik bayat çıkmıştı, kullanılmayacak durumda değildi ama bariz çatlamalar olmuştu. O yüzden zaten şimdi tırsarak alıyorum :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Almanyada öyle senin dedigin gibi lastik satilamsi sitenin kapanmasina yol acar. O yüzeden kesinlikle öyle cakma lastik satamazlar ve yasaktir. Ki gelelim bike-components.de'ye, o site almanyada %80 bisiklet magzalarinin alis veris yaptigi yer ve bu yüzden kesinlikle ismin zedeleyecek herhangi bir ürün satmaz cünkü öyle bir seye ihtiyaci yok.

Sana sadece sunu söyleye bilirim, gönül rahatligi ile lastiklerini al ve güle güle kullan. Almanyanin en güvenilir ve en taninmis sitelrinden birisidir .bike-components.de.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
bike-components değil de bike-discount.de den conti 4000sII lastik aldım, hamurunda bir sorun yoktu, bence şüpheniz olmasın

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
yorumlar için herkese teşekkür, madem öyle diyorsunuz alacaz madem. Sonuçta uzaktan internet sitelerinin içeriğini bilemediğimiz için ancak daha önce alışveriş edenlerin yorumlarıyla bir şeylere karar verebiliyoruz. Bu noktada @Murat Cömez Almanya'da işin içinde olduğu için yorumlarıyla daha da faydalı oluyor.
@Angel , ben de Conti 4000S II ile Grand Prix 4-Season arasında çok gittim geldim, karar vermekte zorlandım ama son kararım GP 4-Season oldu. bakalım hayırlısı.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Ben bike components ten aldım 2 defa hiçbir sorun çıkmadı lastikte .

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İki adet conti lastik ve üç adet çonti iç lastik sorunsuz bir şekilde bir hafta içinde elimde oldu.
Tavsiye ediyorum bu siteyi.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar.
Bende ilk defa yurtdışı bir siteden ürün almayı planlıyorum ve bu sitede sorun olmayacağını bir çok arkadaşımız yazmış.Özellikle (link) arkadaşımız almanya'da olduğu için ve bu siteye güvenilir dediği için aşağıdaki ürünleri almak istiyorum.
İlk defa alacağımdan bana yol gösterebilirmisiniz.Mesela aşağıdaki ürünlerin bana maliyeti nedir? Birde normal visa kartımızlamı almamızmı gerekir yoksa paypal a üye olup ordanmı alayım..
Teşekkürler.

(link)
28,95 euro

(link)

79,95 euro

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
"Neyse dilim döndüğünce (hem de kopyala yapıştır yapmadan http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/icon_smile_tongue.gif );
- Ödemeler için kredi kartı ve paypal seçeneği mevcut.
- Ne yazık ki MerlinCycles'da ücretsiz kargo opsiyonu yok. Hatta kargo ücretlendirmesi oldukça değişken durumda. Ağustosun sonlarına doğru SPD pedal ve ayakkabı (toplam 2 ürün) aldım buradan ve bunun için 11-12 Avro gibi bir kargo ücreti ödedim. Geçen salı günü yaptığım 1 korna + aynı model 2 yağmurluk (toplam 3 ürün) için bu sefer 5-6 Avro gibi bir masrafım oldu. Dediğim gibi, kargo ücretlendirmesi değişken ve ne kadar ödeyeceğinizi de en basit olarak gözünüze kestirdiğiniz ürünleri sepete ekleyip daha sonrada sepetinizi incelemeniz. Tutar satırının oralarda bir yerde kargo bedelinizi görebiliyorsunuz.
- Siparişinizi verdikten en geç 24 saat sonra size, mail vasıtasıyla kargo takip numaranızı bildiriyorlar. Siparişi verdikten 7 ile 10 gün içerisinde de paketiniz kapınıza kadar geliyor.
- Ürünler, İngiliz posta teşkilatı olan Royal Mail aracılığıyla kimlik kontrolü ve imza sonrası teslim edilecek şekilde gönderiliyor. Yani paketinizin gümrükte ya da teslimat esnasında başka yere teslim edilmesi veya kaybolması gibi sizi mağdur edici riskler ortadan kalkıyor tamamen (zaten kargonun ücretli olmasının sebebi de bu). (Bir parantez daha, Royal mail'ın olayı tabi ki bizim gümrüğe kadar. Paketiniz ülkeye giriş yaptıktan sonra PTT tarafından işlemler yürütülüyor ve PTT elemanları size teslimatı yapıyor).
- Oldu da bir aksilik oldu ve paketiniz elinize ulaşmadı... Hemen MerlinCycles'ın iletişim bilgilerine koşturup, alışverişinize ait olan işlem/sipariş numarasını ve olayı anlatıyorsunuz. Buna bağlı olarak da ücret iadesi ya da yeni ürün gönderimi gibi kolaylıklar sağlıyorlar (imza karşılığı teslimat olayının esprisi de burada ortaya çıkıyor, alcıların bir tür dolandırıcılık numarası çevirmemesi açısından).

Dipnot: Adres ve iletişim bilgileriniz için Türkçe karakter kullanmayın. İngilizlerin kullandığı yazılımlar genel olarak bizim harflerimizi pek desteklemediği i(link), kopyala yapıştır yaptıkları zaman haliyle bir sapıtma oluyor. Bu durumda da kargo tesliminde pürüz yaşamanız olası. "

(not: alıntıdır)

• Beğen
Tepkiler: volkan Öz

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Türkiye'de bir schwalbe marathon plus alacağım parayla: bike componentsden 1 schwalbe marathon plus, 3 adet schwalbe rapid rob, iki adet scwalbe iç lastik, iki adet patlak önleyici şerit aldım. Üstüne de elli lira para kaldı. Zorunlu olmadıkça bu tür malzemeleri yurtdışından almaya çalışın. Milleti sömürmenin başlarına neler getireceğini anlasın kendilerini tekel sanan çakma mağazalar. Adamlar işini layıkıyla yapıyorlar kardeşim gönlün rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsin.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
continental dış lastiklerim bugün geldi.. sadece 60kuruş damga vergisi için ödedim o kadar :)

https://i.hizliresim.com/OZ7AVQ.jpg

• Beğen
Tepkiler: ratm