Bike-Components

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Selam herkese.Ben bir çift Schwable Marathon Plus Smart Guard ya da Green Guard alacağım ve yabancı sitelerden fiyat alıyorum tek tek.Ancak (link) sitesine geldiğimde beynim sulandı.Sitenin bir kısmı İngilizce bir kısmı Almanca olunca işin içinden çıkamadım.Bilen varsa bana anlatıp,linkleri gönderebilir mi ? Teşekkür ederim.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Almanyanin en güvenilir ve cogu bisiklet dükkanlarina parca satan sitelerden biridir. Siz bana hangi lastigi istediginizi yazin ve link atin. Ben size tercüme ederim.:)
Bu site aslinda sadece almanca olarak sunulmustur, belki türkiyeye ingilizce görünüyor olabilir.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Çok teşekkür ederim.Peki fiyatlar garip değil mi ? CRC'de 28 € olan Smart Guard'lar bu sitede 19.95 €.2014 model Marathon Plus'lar ise 25€. Ayrıca sitede Green Guard yok sanırım.

lermis

Üye
Tepki
62
(link)
Sayfanın en altında dil tercihinden "English" i seçtikten sonra sipariş safhaları ingilizce geçiliyor sadece ürün açıklamalarında bir karmaşa var.
Bende bu siteden "(link)" almıştım. Smart guard ya da Green guard lastiğin patlamaya karşı teknolojilerinin adları sanırım direk bir model adı değiller.
(link)

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Uğur Kırelli
Dedigin iki lastikten link verebilirmisin bir de lastigin büyüklügü ne olacak. Linklerdi görebilirsem daha net bir cevap verebilirim.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
@lermis
Galiba dediğiniz gibi tek bir ad altında toplamışlar.Peki sizin ürünler ne kadar sürede gelmişti hatırlıyor musunuz ?

@Murat Cömez
Çok karmaşık bir yere parmak bastın hocam :) Bu konuda kafam karışık hala.Bisikletim (link) Sitede 28" diyor ancak üzerinde 42x622 - 700x40C yazılı Rubena Sepia ile geldi. (link) bir başlık açmıştım ama hala bildiğimden emin değilim 28" mi alacağım 700c mi alacağım konusunda.

@Murat Cömez

Bu yeni model (Schwalbe'ın sitesinden kontrol ettim) : (link)

Bu da 2013 model : (link)

Fiyatın altından büyüklüğünü seçebilirsiniz.

lermis

Üye
Tepki
62
Benim lastikler 12 günde geldik. Katlanmadıkları için 8 şeklinde burup, kutulayıp göndermişlerdi.
Siteden alışveriş yaparken %19 indirim oluyor Türkiye seçilince, gümrük limitine girmezse sipariş tutarınız hesaplı bir şekilde alıyorsunuz. Geçerse -sanırım şu anda 75 EUR kargo hariç- %18 burda gümrük eklenir. Hesaplı bir site bende Brooks b17 stardart seleyi ordan daha ucuz hiç bir herde görmedim mesela.

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Uğur Kırelli
kafan karismasin.. 622 lastigin ic capi ve 700 ise dis capi. 42 ise genisligi yani 42x622 = 28"x1.65

@Uğur Kırelli
Simdi bu linklerde tam olarak ögrenmek istedigin ney? Lastigin büyüklügünü fiyatin altindan secebilecegimi biliyorum ama sen hala hangi büyüklügü istedigini yazmadin.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Peki telli bir lastiği o derece kutulanması lastiğin yapısını bozmaz mı ? Diğer sitelerde mi aynı şekilde gönderiyor yoksa ?

@Murat Cömez

Benim öğrenmek istediğim ilk olarak fiyatında bir yanlışlık olup olmadığıydı.Diğer konu ise acaba tur için 1.75 kalınlık fazla mı olur onu merak ediyorum.Genelde asfalt bazen de asfaltsız köy yollarına falan girerim diye düşünüyorum.

Ayrıca 2014 ile 2013 model arasında 30 tl oynuyor.2014 almaya değer mi yoksa o paranın üstüne biraz daha koyup gidon çantası mı almalıyım ? Kafamda deli sorular.

lermis

Üye
Tepki
62
Resimleri var aldığım zamandan onlar durumu daha iyi anlatır :)

https://i.hizliresim.com/oQQ5Y9.jpg
https://i.hizliresim.com/zRRZ27.jpg
https://i.hizliresim.com/oQQ52X.jpg

• Beğen
Tepkiler: Metehan D.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Çokta kötü paketlememişler,güzel.He birde kargo ücreti ne kadar onu bulamıyorum.

lermis

Üye
Tepki
62
14.95 EUR kargosu var lastik alırsan.
İçinde jant ya da frame alırsan 35 EUR oluyor.
Kutunun ebatına göre artıyor yani.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Fiyatı düşük olanın kargosu yüksek oluyor,kargosu düşük olanın fiyatı yüksek anlaşıldı.Ama yine de en ucuzu bu site gibi duruyor.Ortalama 180 ile 200 arasında değişirken fiyatlar bu sitede 2013 modeli 162 TL'ye geliyor.

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Uğur Kırelli
Fiyatda yanlislik kesinlikle yok. (Fiyat sadec 1 lastik icin gecerlidir)
Tur icin hangi lastik uyumlu olur bilmiyorum, benim hic uzun turlarla ilgim olmadi. Bilgi verip de yanlis bir sey söylemek istemem ama bu konuda bilgili arkadaslar kesin bilgi verirler.
Model farkina gelince 2014 yenilenmis olarak 2013 modele karsi darbelere ve patlamaya daha dayanikli yaziyor. Bence 2013 model cok saglam ve dayanikli bir lastik oldugundan fazla para vererek 2014 almazdim.
Kargo fiyatlari DHL ile böyle...
Lastikler büyük ihtimal kücük paket sinifina giriyor.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Çok teşekkür ederim bilgiler için.Anlaşılan gidon çantası falan derken 200'lük olacağım :confused: İliğim kemiğim kurudu hala eksiği bitmedi :)

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@lermis

Hocam kusuruma bakmayın ama ben herhangi bir indirim ile karşılaşmıyorum sizde bu olanak nasıl çıktı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Siteye üye girişi yaptığınızda fiyatlar belirli oranda düşüyor.

Son derece kaliteli bir site, sattığı ürünler de oldukça kaliteli. Ciddi bir miktarda alışveriş yaptım oradan tamamı 2 haftada geldi.
Üstelik büyük paket olduğundan ptt den eve araç ile hızlı bir şekilde teslim ediliyor. 3-4 lira bir gümrük ücreti oluyor sadece (75euro altı için).

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@lermis

@Özgür KK

Hocam konuyla alakasız ama lastik alırken birde spd ekliyim ucuzundan de

(link)

bunu aldığım takdirde bu

(link)

kullanabilir miyim ekstra daha birşey almam gerekir mi

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Evet kullanirsin, zaten o aykkabilar SPD pedall icin.