Biga - Antalya Kamplı Bisiklet Turu 4. Gün (Ayvalık - Dikili)

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Başlık
116
Tepki
3.104
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Biga - Antalya Kamplı Bisiklet Turu 4. Gün (Ayvalık - Dikili)

Velespitli Seyyah'tan herkese merhaba; 9 Şubat 2019 tarihinde çıktığım ve 1505 km ile 19 günde tamamladığım Biga - Antalya bisiklet turunda yaşamış olduğum maceraları içeren tur videoları serisinin 5. Bölümü Ayvalık - Dikili etabını keyifle izlemeniz dileğiyle. Kahvenizi yada çayınızı hazırlayın ve bu heyecana ortak olun.

---------------------------------------------------- TUR VİDEOSU ----------------------------------------------------

------------------------------------------------- TUR FOTOĞRAFLARI ------------------------------------------------

LRM_EXPORT_22660218209588_20190304_081435286.jpeg

Dün çadırımı Alibey Adasının girişinde sağ tarafta bulunan yarı açık düğün salonunun içine kurmuştum. Bunun nedeni bulunduğum yerin ve gideceğim rota üzerinde şiddetli rüzgar, sağanak yağış gibi olumsuz hava koşulları mevcuttu. Gece saat 2:00 gibi başlayan kötü hava şartları beni gece boyunca saat başı uyandırdı. Kaliteli bir uyku çekmememiştim ve kendimi yorgun hissediyordum. Sabah olduğunda hava durumunda bir değişiklik olmadığını gördüm ve yoluma hız kesmeden devam etmeye karar verdim.

LRM_EXPORT_22705885300560_20190304_081520953.jpeg

Kahvaltı işini çikolatalı ekmek ile geçiştirerek çadır ve malzemelerimi toparladım ve yağmur kıyafetlerimi giydim. Artık yola çıkmaya hazırdım. Bügün kü rotam Sarımsaklı plajı üzerinden Dikili olacak ve Dikili de Dikili Bisiklet Kulübünden Ozan YILMAZ ile buluşacaktım.

LRM_EXPORT_22732918147893_20190304_081547986.jpeg

Düğün salonundan çıktığım ilk andan itibaren şiddetli rüzgar beni yelkenli tekne gibi bir oradan bir buraya savurmaya çalıştı. Şiddetli rüzgar sağanak yağış ile birleşince dayanıklılık sınırlarımı iyiden iyiye zorluyordu.

LRM_EXPORT_22795412172505_20190304_081650480.jpeg

Tüm olumsuz hava koşullarına rağmen çevrenin güzelliği beni etkiliyordu. Şuan bomboş olan yol yaz aylarında muhtemel dop dolu olacak.

LRM_EXPORT_22829661749627_20190304_081724730.jpeg
LRM_EXPORT_22855914938836_20190304_081750983.jpeg

İnternette Sarımsaklı Plajı olarak arama yaptığınız da sahilin en güzel fotoğraflarını görürsünüz. Ama ben size görmediğiniz tarafını göstermek istiyorum. Kışın sarımsaklı plajında durum bu şekilde.

LRM_EXPORT_22906229315327_20190304_081841297.jpeg

Ve zor şartlarda yoluna devam etmeye çalışan ben.

LRM_EXPORT_23044623867618_20190304_082059692.jpeg
Sarımsaklı Plajından çıktıktan sonra yağışın şiddeti iyice artmıştı ve elektronik tüm ekipmanları üzerimden çıkartarak gidon çantasına koydum. Elektronik ekipmanlarımı riske atmak isteyeceğim en son şey olacaktı. Yolda Dikiliye ait en son 20 km levhasını gördükten sonra başka bir bilgin yada yönlendirme levhasını yoktu. Bu da benim sürekli telefondan sürekli rota kontrolü yapmamı gerektiriyordu. Bir süre yoluma bu şekilde devam ettim ve en sonunda tarla yolu yada ara yok diyebileceğimiz bir yol ayrımına geldim. Buradan Dikili'nin içerisine ilerldim. Yol bildiğiniz mayın tarlası idi ve tüm çukurlar su ile doluydu. Buradan geçmek oldukça zordu. Çünkü çukurların derinliğini yada başka bir tehlike var mı bunu göremiyordum. Dikili merkeze ulaştığımda sokaklarda alt yapı olmadığını ve yağışın ardından tüm sokakların göle döndüğünü görünce işimin daha zor olduğunu anladım. Yüklü bisikleti bu gibi yollarda sürmek büyük bir riskin altına girmek gibiydi. Sonuçlarını düşündüm ve alternatif bir yol olmadığından temkinli şekilde göle dönmüş yoldan ilerledim. Beni öğretmen evinde bekleyen Ozan YILMAZ ile buluştum.

LRM_EXPORT_23084712760832_20190304_082139781.jpeg
İlk olarak öğretmen evinde bir odaya yerleştim. Duş ve kıyafetlerin kuruma işlemlerini de yaptıktan sonra kirli eşyalarımı da yanıma alıp Ozan abinin evine geçtik. Ozan abinin ailesiyle tanıştım ve sağ olsunlar beni çok iyi ağırladılar. Güzel bir yemek ardından sıcak çay eşliğinde sohbet ederek dinlenmeye çalıştım. Bir süre sonra Ozan abi ile Dikili Bisiklet Kulübü üyeleri ile sohbet edeceğimiz Öğretmen evinin bir salonuna geçtik. Kulüb üyelerinin bir kısmı salına gelmişti ve kahve eşliğinde güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Sohbet ardından bisikletimi müdür beyin odasına bıraktık ve odayı kilitledik. Artık dinlenmeye çekilme vakti gelmişti ve öğretmen evindeki odama gittim. Burada tüm ekipmanlarımın genel durumunu kontrol ettikten sonra uykuya daldım.

Yarın İzmir tarafına doğru yol alacağım ve bakalım beni daha neler bekleyecek. Tur videosunu izlemeyi ve beğenip, yorum yazmayı da ihmal etmezseniz sevinirim dostlarım.

Biga - Antalya Bisiklet Turunun diğer bölümleri;

1. Gün (Biga - Çanakkale) :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

2. Gün (Çanakkale - Gülpınar) :

3. Gün (Gülpınar - Akçay) :

4. Gün (Akçay - Ayvalık) :

Sosyal Medya Hesaplarımı Takip Etmeyi Unutmayın :)

?YouTube:

?Facebook:
/

?Twitter:

?Instagram:
/

?Strava :

Yukarı Alt