Bicycles Stack Exchange

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

 1. Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.088
  Beğeniler:
  8.205
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Merhaba,

  Bir süredir Bicycles Stack Exchange sitesini takip ediyorum. Soru/cevap üzerine kurulmuş bir paylaşım platformu. Tartışma platformu değil.

  Bu sitede puan kazanarak söz sahibi oluyorsunuz. Henüz uygun cevap bulunamamış bir soruya yanıt vererek işe başlayabilirsiniz. Eğer yanıtınıza herhangi biri oy verirse puan kazanıyorsunuz ve bu puan kilitli kapıları açıyor. Puanlarınız arttıkça siz de başkalarına oy verebiliyorsunuz.

  Soruyu soran kişi cevaplar arasından kendi sorununu en iyi çözen yanıtı kabul ettiğinde, bu yanıtın sahibi puan kazanıyor.

  Sistem öyle kurulmuş ki, puanlarınız belli bir seviyeye ulaştığında, bölümün moderatörüyle işbirliği yaparak onun görevlerini üstlenebilir ve ona destek olabilirsiniz.

  Beğenmediğiniz oyları kaldırabilirsiniz ancak bu sizin puanınızı azaltıyor. Hatta bir başkasının cevabına düzeltme ekleyebilirsiniz.

  Siteyi inceledim; forumlara hiç benzemiyor. En çok oy alan yanıtlar üst sıraya çıkıyor. Tartışmaya açık bir yapısı yok. Zaten fikir isteyen sorular soramıyorsunuz. Sorunuz bir problem üzerine olmalı.

  Bu sitenin bizim açımızdan dezavantajı İngilizce olması ve bizim kültürümüze-şartlarımıza uygun olmaması.

  Bisikletforum'da soru/cevaplar için bu sitenin işleyiş yapısı örnek alınabilir ve forumun yanısıra böyle bir site hazırlanabilir.

  Bicycles Stack Exchange

  Aşağıdaki bağlantıda sitenin amacı ve tartışma forumlarından farkı açıklanıyor.

  Tour - Bicycles Stack Exchange
   
 2. mehmet ulaş

  mehmet ulaş Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.171
  Beğeniler:
  622
  Şehir:
  İstanbul Çengelköy
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Burada soru sor cevaplansın belki öyle birşey yapılabilir eğlenceli olur.
   
 3. Atacan

  Atacan evden işe, işten eve

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  10 Ekim 2014
  Mesajlar:
  457
  Beğeniler:
  604
  Şehir:
  Karşıyaka-İzmir
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  stackexchange güzel bir site, bisiklet bölümü olduğunu bilmiyordum. soruların genelde doğru veya doğruya çok yakın cevaplarını bulabilmek için çok faydalı. Kültür konusu da tabii hangisi daha iyi, MTB mi yol mu tarzı sorulara cevap bulunamaz ama bisikletin kendisi (sonuçta universal) ile alakalı sorulara çok daha temiz cevaplar gelebilir.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
Website_Drafting_Image_20m_2048x2048.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
20150722_101715.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...