Bianchi XC Snake hakkında..

tanerm

Üye
Tepki
3
2-3 seneden beri kullandığım bir bianchi snake İm var türlü sorunlarına rağmen seviyorum fakat kadrosu anormal derecede küçük gibime geliyor bu modeldeki kadro boyu normal mi? yoksa ben yanlış boyuttaki bir bisiklete mi biniyorum ha bi de mütevazi bi amortisör (para ve teknoloji olarak )arıyorum 2. el ... ilgilenenlere mailim: imnosomnia@yahoo.com

Scudo

doğuş

Üye
Tepki
41
her bisikletin kadro boyu vardır.. small 15,5 medium 17,5 large 19,5 xlarge 21,5 ve hatta xxlarge 23 inc kadro bile var..

yani senin kadro boyun ne kadar bilemiyorum ama (link) sitesine girerek kendine uygun kadro boyunu hesaplayabilirsin..

ayrıca 2. el amortisör için (link) bakabilirsin, yalnız üyelik gerektiriyor...

bol pedallı günler!

izer

Üye
Tepki
0
Türkiye de üretilen bisikletler kişiya göre özel yapılmadığından (her modelin yalnız bir boyu üretiliyor) bahsedilen bisiklet 14" kadroya karşılık gelmektedir (çok küçük).

doğuş

Üye
Tepki
41
bundan haberim yoktu.. 14 inc gercekten cok ufak..

EmreY

Üye
Tepki
0
Doğuş 13 hatta daha küçük boylarda da olabiliyorlar.. Ayrıca küçük - orta - büyük diye saymışsın ya ve karşılarına da inch olarak koymussun olculeri.. Orada da her markani her boyunda farkli olculer olabiliyor tabii.. Mesela 14-15" kadrolar diyelim 1.60 hatta 1.65'e kadar pekcok bayan iyi uygun bir boyut bence.. Kotu birsey degil yani..

Emre YILDIRIM | mtbtr.com

doğuş

Üye
Tepki
41
evet aslında kötü değil yani ama mesela 1.80 adam içinde çok ufak kaçar 13-14 inc kadrolar..

en iyisi biraz paraya kıyıp iyi bir bisiklet almak :)

tanerm

Üye
Tepki
3
biliyordum bi terslik olduğunu 2 sene önce hiçbir şey bilmeden öylesine almıştım.. boyum 1.82 ve bu bisiklet altımda oyuncak gibi duruyo evde bitane daha bianchi var (grizzly) down hill bisikleti ama :rolleyes: sanırım bi süre onu kullanıp ileride istediğim gibi bisiklet alacağım yardımınız için çok teşekkürler.. :)

doğuş

Üye
Tepki
41
1.82 boy için 18" uygun diye biliyorum.. o bisiklet gerçekten ufak sizin için :(

gurer

Üye
Tepki
0
Evet snake modelini babam da bana bilmeden almıştı boyum 1.78 ve bisiklet pedallarını çevirirken seleyi ne kadar yükseltirsem yükselteyim dizlerim tam olarak düz halegelmiyor ve kırık kalıyordu nedenini diğer modelleri gördükten sonra anladim ve para bulduğum anda bianchi rcx 222 aldım. Gerçekten mükemmel bir bisiklet her yönüyle çok memnunum şiddetle tavsiye ederim.