Bianchi vintage katlanır bisiklet

Scudo

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Sanırım Türkiye'de üretilen bir model ama renk herşeyi değiştiriyor :)

Bu arada beyaz yanaklı lastiklerde çok yakışmış :)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Bu modele ben de bayıldım! Tam konu açsam mı diyordum açılmış zaten :harika:
Retro tasarımı, rengi, lastikler çok hoş ama bagaj çok kaba duruyor. Nerede Dahon'un ince, güzel bagaj tasarımı.
Pek f/p ürünü gibi değil sanki? Kadroya bütünleşik olan park ayağı görevi gören kısım düşündürdü beni. Kaldırımdan inmeye kalksak takılır, sürtünür gibime geliyor.
Ağırlığını yazmamışlar. Keşke ürün Dahon Speed Uno gibi vitessiz ve coaster brake (Türkçesi ne oluyor bu pedal frenin?) olsaydı fiyatı da daha düşük olurdu, hiç düşünmeden alırdım. Tam sahilde gezmelik bisiklet :)

• Beğen
Tepkiler: Türko

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Burcuu merhaba , o kadronun altında kalan çıkıntı kaldırımlarda sıkıntı olmuyor , ama olması gerekenden yüksek bir kaldırımdan sürerek inerseniz demiri yere vurursunuz. Kullanımla alakalı , düz yokda kasislerde vs hiç engelmdeğil merak etmeyiniz.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Tabii düz yolda sorun çıkartmaz ama kaldırımdan inerken kötü. Gerçi zaten katlanırlarla yüksek kaldırımlardan inmemek gerekiyor belki.

• Beğen
Tepkiler: Folding Man

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Burcuu bennhiç problem yaşamadım kaldırımdan inerken dahil fakat çok yüksek kaldırımdan inmek zaten göbek , jant tellerine de zararlı

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Sordum bisikletin ağırlığı 13.5 kg imiş :eek:

Folding Man

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
Ygt
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Burcuu Çok ağır , çelik kadro gibi. Aluminyum kalitesi düşük oldugu için ağırlık çok.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Bence de çok ağır. Turnikeden filan havaya kaldırıp geçiremem. Ama tasarım güzel olmuş yine de.

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
@Burcuu
Turnikeden gecirmeyin acilir kapidan gecirip geri donup oyle kart basin

Bizde tern d8 vardi arka aktarici degistirilebilr degildi cok buyuk sikinti yasadik sattik
Yasasin bianchi ve servis aglari buyuk ihtimal bunu aliriz

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
@A.Tahsin Haklısınız o açılır kapılar bisikletliler için. Bisikletle hiç metroya binmedim :koptum:
Parça ve servis sıkıntısı olmaması hoş tabii ama Dahon veya Tern ile bir tutulamaz Bianchi sanırım.
Almışken orta karar güzel sağlam bir şey almak istiyorum, çok kararsızım. Gönül Brompton istiyor tabii ama neredee.

• Beğen
Tepkiler: A.Tahsin

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Tern kullandik
Dahon arkasimizda var
Bizde hepsi yaris olarak 2 bianchi ve 1 trek var
Trek de olmasina ragmen hem servis hem renk hem en ufak problemde iade degisim hediye vs ozelliklerinden dolayi bianchi diyorum.

Tern link d8 fotkgraflarda harika gozukuyor ama 1 aylik bisikletin uzerindeki boyadan zincir lekesi cikartmak iskence oluyor.
Oysaki 7 yillik hor kullanilmis bianchi de ne cizik ne kir ne pas ne leke hicbir sey yok iste bunlar hep kalite

Alin bianchi pisman olmazsiniz

• Beğen
Tepkiler: BugAdam

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Yeniden yeni bir Katlanır bakınıyorum bu ara kendime. Bu model çok hoşuma gitmişti, taaki 13.5kg ağırlığı görünceye kadar. 3 kat yukarı taşınmaz bu makina.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@A.Tahsin teşekkür ederim fakat ağırlık normal falan değil hiç kusura bakmayın. Daha önce Hopetown, Dahon VD8 ve Giant Exw1 kullanmış biri olarak benim için çok ağır. Aksesuar da ekleyeceğim. 15 16 kiloya çıkacak. Otobüse biniyorum vapura biniyorum. Bu yaştan (49) sonra çok ağır.

ciddi ciddi bu modeli düsünmeye basladım. oturup ihtiyaclarımı beklentilerimi gözden geçirince yakın duruyor. en fazla haftanın iki günü bisiklet kullanacağım ve bütçe kısıtlı açıkça söylemek gerekirse. daha pahallı bir modelde alabilirim fakat ödeme yükü artmıs olacak.
Aklıma takılan bir kaç soru var deneyimli arkadaslar cevaplayabilirse sevinirim.
ilerleyen zamanlar lastikleri değistirmek,
daha fren sistemi ve daha yüksek bir vites sistemi takılabilir mi bu modele.
Tesekkür ederim.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@Üye Adı Bence haftada iki gün sürecekseniz ve performans yapma derdiniz yoksa bisikletin üstündeki donanımlar yeterlidir üstündeki donanımların değişmemesi için de bir neden göremiyorum ama sonradan değiştirmek daha pahalıya patlayabilir.mesela bu bisiklette bir öneri olabilir.
(link)

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@hidromek
vakit ayırdığınız için tesekkür ederim. gezinti amaçlı kullanacağım bütün bisikletlerimi kullandığım gibi. carraroda çok hosuma gidiyor ama ihtiyacım dısındaki vites sayısı bana fazla geliyor 6 7 8 vitesli bir ürün bana yetecektir. Bakarsınız sizin dediğiniz gibi donanımlar yeterli gelebilir bana. gerek bile kalmaya değistirmeye.