Bianchi veya Sedona???

Tepki
0
Selamlar,

Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum. Sizlerden de yardım alarak aşağıdaki bisikletlerden birini almak istiyorum. Özellikler göz önünde bulundurularak fikir vermenizi rica ediyorum.Linklerde göreceğiniz gibi fiyatlar aşağı yukarı aynı civarlarda. Ayrıca bu bisikletlerden birini tercih ederken gerçekten bianchi markasına güvenmemelimiyim?

Bianchi AFX2.0
http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=1&urunid=189

Sedona 741
http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=12

Şimdiden fikir ve ilginiz için teşekkürler...

Scudo

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
ben sedonayı tercih ederdim ekipmanları da daha üstün kadrosunun da daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ethem ŞAHİN

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Salcano
sedona derim :) sağlam bir marka parçaları ile olsun adı ile olsun..

haldun989

Aktif Üye
Tepki
236
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende 3 bisiklet (salcano,bianchi ve sedona) arasında kalmıştım; lakin ilk elediğim Bianchi olmuştu. Sebebi kadrosu; Sedonanın kadrosu gözüme daha kaslı gözüktü, ne kadar afx'in hoş tasarımı olsa da! (salcano da aynı sebepten elendi :D ). Ben tercihimi Sedona'dan yana kullandım. Ama çok büyük farklar olduğuna inanmıyorum; yani kadro da sıkıntı yaşamazsın ve serviste de! Görsel zevkine AFX daha çarpıcı geliyorsa bilemem, lakin önerim Sedona olacaktır.

• Beğen

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
Sedona kadroları çok iddialı, sağlamlığı konusunda da sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama bence AFX de çok hoş görünüyor

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
894
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Haldun Sayı, kendisi ağabeyim olur beraber gittik bisikletini almaya. Benim 2010 Sedona 711 im var ve sonunda onu da bisikletçi yaptım ve 2011 modelini aldık. Afx 2.0 yakından inceleme fırsatım oldu. Bu sene o modeli hollandalı bir tasarımcı dizayn etmiş. Ama kadro her ne kadar göze hoş gelse de, arka boru( sele borusunun girdiği boru olarak biliyorum.) küçük çaplı olarak üretilmiş. Çok fark yaratmaz, belki hiç farkı olmaz ama işin teknik boyutunun yanında biraz psikolojik düşündüğümüzde, insanlar genelde dağ bisikletlerinde daha büyük çaplı tüp dizaynlarına önem veriyor. Bu en azından ben ve ağabeyim için böyle. Gerisi size kalmış bakmanız, test etmeniz ve ona göre karar vermeniz en hayırlısı olacaktır. Sedona 741 kadrosu aynı zamanda, 3 kez dipçikleme yapıldığı için daha rijit ve hafif olacaktır.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.930
Bisiklet
Carraro
Gurcuklamaya gerek yok gardaş :D
sedona al gitsin :)

Yukarı Alt