Bianchi Toledo veya Salcano Igman arasında seçim

gky_ant

Üye
Tepki
19
selam
hafta sonu bisiklet almayı düşünüyorum
Bu iki modelden kullananlar varsa görüşlerini almak isterim

Bianci Toledo 661 TL
(link)

Kadro Alüminyum 6061 / Entegre Maşa Yatağı
Maşa SUNTOUR 26"SF10XCM PM 100mm
Jant Tekerlek Takımı TRECIME 26"MTB 4X8 Özel Örüm
Lastik 26X1.95 53-559 Siyah
Vites Shimano Acera 24 Vites
Fren ÖN-Arka:MEKANİK Disk TEKTRO-NOVELA Rotor 160mm
Sele SELLE ROYAL 5054URT ENERGY

Salcano Igman 662 TL
(link)

● 26” MTB
● Shimano SLRS43/TX51 21 Vites
● Shimano BL-M486 Hidrolik Disk Fren Seti ve Shimano Aynakol
● Double Butted 6061 Aluminyum Kadro
● SUNTOUR XCT V2 MLO Kilitlemeli Amortisörlü Maşa
● Zoom Ahead TDS-D345 3D Forged Alüminyum Boğaz
● SALCANO X-PRO2 2x12 Özel Örüm Tekerlek Seti
● MICHELIN COUNTRY MUD Lastik
● Kadro Ölçüleri 16”, 18”
● Ağırlık 13.2 KG

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Salcona İgman derim.Hidrolik disk fren var bu artısıdır...İyi bir seçim olur...Bianchide 24 vites bide bu fark var...Yalnız daha dikkatli inceleyince Michealin lastiklerle öne çıkıyor ...Son kararım Salcona:):):)

• Beğen
Tepkiler: ferhat albayrak
Tepki
6
Bisiklet
Sedona
gky_ant kardeşim iyi ki yazmışsın bu mesajı:). Sayende salcano igman ile tanışmış oldum. Hidrolik disk bisiklet almayı düşünüyordum. Hidrolik olunca 1000 lirayı gözden çımam gerektiğini düşünüyordum hep. Bunun fiyatı gayet uygun görünüyor. Teşekkür ederim. Seni bilmem ama ben tercihimi yaptım galiba:)

• Beğen

burak329

Üye
Tepki
33
Salcano igman bir tek hidrolik disk koymuşlar gerisi fos isterseniz inceleyin salcanodan disk düşünüyorsanız daha üst modellerine baksanız iyi olur bence.
Bianchi toledoda da mekanik disk varmış.

İkisini de alma bence;)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
bencede ikisinide almamak doğru olur.neden derseniz tek artı yanı salcanonun frenleri.kullanılan frenler ucuz bir fren,ve seri dışı.kadro ağır bir kadro.whistleleri inceleyin.çok daha iyi modelleri mevcut.zamanında bende 150 milyon az verdim maşaya,gidip hidrolik almadım.150 milyon fark olduğu için,şimdi maşa boşluk yaptı.yeni alıcam.keşke biraz daha iyi alsaydım dedim.

• Beğen

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@Ümit ERDOĞAN

Tık diye durması imkansız. Sadece tık diye sistem kilitlenir. Bu sayede v frenlerde olan kaçma hidrolikte daha az seviyeler düşer. ;) ;)

Tepki
0
bana toledo hediye geldi bır ay oldu pek arazı de kullanmayı dusunmuyorsan nero al derım pek hız yapmıcam dersen toledo gayet rahat we kulanışlı bır eksı kıtlenır maşa değil toledo yokuş cıkarken yoruyor seni we kadro olarak da ağır hafıfı bır bısıklet seç derım sana tawsıyem

Tepki
23
İgman aldım çok memnunum 30gün sonra servise gel dediler :)frenler ilk başta tık die durmuyor.ama alıştıkça tık diye duruyor.ben dün önüme çocuk çıktığında aşırı asılmıştım arka ve önfrene(az sıktım önü)hemen durdu.o hali ile.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@Ümit ERDOĞAN

Bugün sabah 8.30'da işten çıktım Göztepe'ye Yeşil Bisiklete gidiyordum. Merdivenköy taraflarında iyice kaptırdım. Yolun sağından gidiyorum 30 km/saat civarında. benim sol tarafımda yaklasık 1,5-2 mt. önümde ticari taksi gidiyordu. Adam sağdaki araya dönmesin mi birden? adamın döndüğünü farkeder etmez asıldım frenlere, ön arka aynı anda ve delice. V fren olsa takla atardım orada eminim. Ama ne fayda kendimi arabanın bagaj kapağının sağ üstünde buldum. Allah'tan arabanın tam arkasından girmedim. önce teker filan arabaya vurup hızımı biraz daha kesti. İlk dikkatimi çeken arabanın sağ arkasındaki 5-10 cm aralığındaki 3-4 tane çizik oldu. İçimden oh ne güzel olmuş dedim. neyse adam durdu sağ ön kapının oraya gittim dedim ne yapıyorsun. Valla hiç farketmedim seni dedi farketsem girmezdim filan dedi arabayı biraz kenara aldı. Birşey filan varmı dedi. bende kolumda biraz ağrı var dedim. biraz durduk orada. sonra kolumdaki acı geçti. Birşey yok dedim. Adam plakayı göstererek birşey olursa dedi. Aslında ben onu demeden almıştım o plakayı neyse. Adam giderken durağın adını filan aldım plakayı saati filan not aldım. yoluma devam ettim. Disklerin ayarları filan bozulmuş Allah razı olsun Hakan abi elden geçirdi.

Aklıma gelmedi aslında ilk aklıma gelseydi zaten furş yatağını değiştirmeye gidiyordum Yeşil bisiklete onuda uyuzluguna en iyisinden kilitlerdim adama. Ama biryerimde ağrı olsun hemen adamı bulacağım.

Neyse Allah'tan sadece sağ bacak bileğinde hafif kızarıklıkla atlattım. Bununla gelip geçer inşallah.

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Arkadaşlar ben de tole almayi düşünüyorum ancak bi sorum olacak.
Siz şimdi burda hidrolik disk freni bayağı ovmussunuz Yok su kadar mesafede durdum kaza atlattim falan. Gecmis olsun da diyelim.
Peki bu soyledikleriniz mekanik disk fren icinde gecerli mi?

Simdiden Tesekkürler