Bianchi Thomisus'um

insane

Üye
Tepki
5
Uzun zamandır olduğu yerde yatan bisikletimi sonunda çıkarttım ve yaklaşık 2 aydır mümkün olduğunca sık kullanmaya çalışıyorum. Orjinal haline göre; bozulan altus c10 vites-fren sistemi (shimano revoshift ile değişti şimdilik), lastikleri ve bir hevesle uzun dönem önce bilip bilmeden aldığım dandik amortisörü dışında değişeni yok.

Aşağıdaki de mevzu bahsi geçen emektarım :)

http://img92.imageshack.us/img92/6058/dsc03268452x4806ki.jpg

• Beğen
Tepkiler: irfancan
Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Gayet iyi durumda , dipdiri ayakta, daha başka ne istiyorsun ki.

Senin ihtiyaçlarına cevap veriyorsa , elindeki senin için en iyisidir.

Güle güle kullanmaya devam et. Sana iyi sürüşler dilerim

Kazasız günler, kuvvetli pedallar, hoşçakal.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
evet gercekten guzel gorunuyor sanırım ithal bianchi lerden

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bianchi Thomisus, arka fren sistemini ilk gördüğümde beni hayrete düşüren bisiklet :). Çok orjinal gelmişti, halen de öyledir. Türkiye'de pek bulunmaz, bir arkadaşımın babası da İtalya'dan kendisi getirmişti, tır şoförüydü de kendisi :). Bayılmıştım o zaman, güle güle kullan insane :). İyi bak ona ;)

insane

Üye
Tepki
5
Herkese teşekkürler,
Yalnız birşeyi belirtmek istedim, bisikletin bu kadar iyi görünmesinin sebebi aslında binilmemesi (son 3-4 yılı saymazsak) değil gerçekten iyi bakılmış olmasıdır. Yattığı dönemde bile en değerli birkaç şeyimden biri olmuştur. :D
Aslında bisiklet dünyasına tekrardan daha bilinçli bir şekilde göz gezdirince thomisusun bana çok ağır ve hantal gelmeye başlayacağının farkındayım ama şimdilik bana kesinlikle yetecektir, zaten sadece Ataköy-Florya arası kullanıyorum şu an için.
Bu arada bu bisikletin arka fren sistemi gerçekten bir acayiptir, şöyle ki arka fren bildiğiniz eski tip maşalı sistemin tek değil çift taraflı tel ile çekilip aktive edileni gibi birşeydir, modeli de yanlış hatırlamıyorsam Shimano Exile oluyor....

insane

Üye
Tepki
5
Bayaadır bisikletin yanına dahi uğrayamıyordum, bu akşam tur attıktan sonra baktım, aynen senin söylediğin gibi Halil, modeli Exage'miş...
Hazır yeri gelmişken sorayım, bu frenler çıkartılıp yerine v fren takılabilir mi? Yerleri uyar mı? bir fikriniz var mı?

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Benımde exagelı thomısusum(siyah uzerınde pembeye calan elektrık akım desenli;) ) vardı 3 yıl once 87 model ben ustundekı parcaları degıstırmıstım hatta oversıze adaptorle yenı bi maşa takmıstım v fren taktırmıstım rapidfire kolları bosulmustu degiştirmiştim sonradan onuda...

insane

Üye
Tepki
5
Benim de bir V fren hayalim var aslında ama olabilirliği konusunda daha çok net fikrim yok. Bunu yanında bir de orta kalite bütçeyi fazla zorlamayacak bir amortisör almak niyetindeyim zira kaldırmlardan falan hızla atlarken hepi topu 3-5 santim dalma payı olan dandik amortisörüm yeterli gelmiyor...

insane

Üye
Tepki
5
Amortisörlerle ilgili biraz araştırma yaptım. Sanırım benim bisikletim önceden amortisörsüz olduğundan şimdi bir amortisör takmanın bisikletin ergonomisini bozacak. Gerçi benim için inanılmaz orun olacağını sanmıyorum çünkü yarışa katılıyım süper hafif bisikletim olsun vs gibi dertlerim yok... Ben bu mevcut dandik amortisörümü aldığımda da şaftı benim kadroya uzun gelmiş, extradan diş açtırıp öyle montajını yapmıştık. Şimdi yeni alacağım amortisötle de aynı sorunları yaşama durumum var anladığım kadarı ile... Bu oversize adaptörler ile de galiba bizim bisikletlere yaşanan bu sorun halledilebiliyormuş ...

Bana biraz açıklama yapabilicek birileri var mı bu konuda?

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Abi merhaba. Ben geçenlerde seni gördüm galiba. Yani tabi thomisus'tan bir iki tane daha gördüm Florya'da. Sen olmayabilirsin. Ben Florya Sosyal Tesislerden asagi inince Yesilköy'e dogru giden sahilde görmüstüm... Acaba oralarda mi biniyorsun? Ben de antrenman dönüslerinde bazen ugruyorum. Kirmizi-siyah Zeon'lu, Manitou Skareb masali, mavi BIKESKIN yazili formali biri görürsen o benim :)

Bu arada bisikletin de efsanelerden, ama yeni bir kadro alip, çok daha rahat edecegini düsünüyorum. Mesela bugün Sirkeci'de yeni SEDONA'lari inceledim, gerçekten güzel aletler... Özellikle kirmizi kadrolu full Deore'li model çok hostu. 900 dolar fiyati vardi...

insane

Üye
Tepki
5
Sercan selam,
Bizim genel rotamız ataköy-sahil yolundan yeşilyurt- sahilden yeşilköy-yeşilköy sahil yolunun sonuna kadar (yeni yapılan bisiklet yolu, hani bu lunapark gibi birşey yapıldı sahile falan, dahil). Bazen de yolun sonundan yukarı çıkıp küçükçekmece yolunda biraz ilerleyip geri dönüyoruz. En az iki en çok 3 kişi oluyoruz ve yüzde doksan akşam çıkıyoruz. Benim bisiklet belli zaten (özellikle sele borusundaki ve mataradaki reflektörden tanıyabilirsin), arkadaşlaımdan birinde roadbike diğerinde de çift amortisörlü dandik bir mtb var :) Görürsen mutlaka bir selam ver ;)

Yeni kadro alsam mı diye bende düşündüm ama açıkçası o kadar para verebilicek durumum yok, bisiklet olduğu kadar hayatımda motosikletim de var ve açıkçası hangibirine para yetiştireceğimi bilemiyorum :) O yüzden şimdilik mevcut "efsane" üzerinde çalışmalara devam ediyorum...

Bu arada yukarıda sorduğum sorulara dair bir fikri olan yok mu????

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
şimdi o adaptörle şöyle bir şey yapabilirsin..Normal senin alın borundan geçen şaft borusunun ucuna o parça monte edilerek aversize bi boğaz takarsın ve böylece yani bir amortisör alınca en azından diş açtırma problemiyle felan uğraşmamış olursun...Kankam Erkal da yazmış ondada vardı bi tane bu aletten cidden efsaedir yani çok sağlam deli alettir rahatlıkla v-fren takabilirsin hiç sorun yaşamassın....

• Beğen
Tepkiler: insane

insane

Üye
Tepki
5

Çok teşekkür ederim bu durumda bir oversize adaptör ile istediğim çatalı takıp keyfime bakıyorum :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ama şöyle bir şey var senin kadronun alın borusu oversize olmadığı için kendi alın boruna göre bir maşa alman gerekir buna dikkat et...

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bende herdakka yesilkoy sahilindeyim basından sonuna kadar bitane kron xc2000 bisikletim var gorurseniz selam verin :D

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott

evet halil arkadaşımın dediği gibi enteresan bir arka fren sistemi var görünüşte biraz güvensiz gibi ama denediğiniz zaman dehşete düşürüyor bence bianchini en güzel modeli zamanında yanlış hatırlamıyorsam komple alivio fren vites sistemi ve arka fren exage olması lazım yanılmıyorsam

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
ve ne mutluki bana 1 2 gün kullandım işim gerği biraz ağırama o zamanın teknolojisi

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
birde aklıma gelmişken bu modelde amörtisör yoktu zonk diye durduruyor frenler birazada tehlikeli oluyor tabi