Bianchi SLR1050 - Campagnolo Xenon vites/fren kolu sorunu

Konu, 'Bianchi' kısmında Fatih T. tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih T.

  Fatih T. Deli Hinar

  Kayıt:
  6 Haziran 2013
  Mesajlar:
  131
  Beğeniler:
  145
  Şehir:
  Amasya
  Seviye:
  Herkese hayırlı günler abilerim, kardeşlerim. Benim sorunum Başlıkta belirttiğim marka ve model bisikletimin Vites/Fren kolunda(SOL) problem var. Problem şu ki ; Ön aktarıcıyı kontrol eden kol, zinciri büyük dişliye(50) aldığım zaman çok hafif tutuyor. Yani bazen bir çukura girdiğimde bile küçük dişliye(34) geçiyor veya elim sadece temas ettiğimi hissedecek kadar dahi değiştiriciye dokunsa yine küçük dişliye(34) geçiyor.
  Gelelim benim tahminlerime ; İç mekanizma biraz gevşek gibi. Yani kullanılan zaman içerisinde gevşeme yapmış veya deforme olmuş bir vida varmış izlenimi aldım incelemelerimde. Düşündüğüm bir diğer ihtimal de zaman içerisinde mekanizmanın içerisinde oluşan toz, yağ, çamur, vs.. sebebiyle oluşan tortu dişliye tutunarak mekanizmanın sağlam tutunmasına engel oluyor. Veya makine cortladı :)

  İkinci bir danışacağım konu ise ; Eğer kullanılamaz durumda ve 2. elini bulamazsam Cmpagnolo Xenon 2x10 grup setini Tiagra 2x10 vites/fren kolu idare eder mi?

  Tecrübesi olan arkadaşlarımdan abilerimden yardım isterim. Yardım eden, etmeyen, etmek isteyen herkese saygılarımı sunarım. :alkis:
   
 2. Ömer KARAN

  Ömer KARAN Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1.743
  Beğeniler:
  1.805
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  Ömer KARAN
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Direk olayı vites kollarına bulmadan önce vites ayarlarına ve ön aktarıcının sınır ayarlarına bakmanızı tavsiye ederim.
   
  Süleyman GÜNGÖR bunu beğendi.
 3. #3
  Fatih T.

  Fatih T. Deli Hinar

  Kayıt:
  6 Haziran 2013
  Mesajlar:
  131
  Beğeniler:
  145
  Şehir:
  Amasya
  Seviye:
  Teşekkürler Ömer. Malum herkesin şikayetçi olduğu gibi bisikletçilik yapanlar sanki zorla yaptırılıyomuş edalarında olduğu için kendi işimizi kendimiz yapmayı öğrendik. Uzun lafın kısası; Ben dediğin işlemde ters yol izledim. Vites/fren kolunu a'dan z'ye söktüm paramparça ettim. Ve anladım ki ön aktarıcının üst sınırından dolayı olduğu teşhisini koydum. Kolu topladım, montajını yaptım, Ön vites üst sınırını ayarladım ve tıkır tıkır çalışıyo. Mesajını keşke daha önceden görmüş olsaydım. Yine de tekrardan teşekkür ederim. :alkis:
   
 4. A.Tahsin

  A.Tahsin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Kasım 2012
  Mesajlar:
  239
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  dostum bisiklet kaç kg ? ve memnun musun
   
 5. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  896
  Yanılmıyorsam karbon kadrolu bir model.
   

İlginizi Çekebilir

8bar-adidas-cycling-skinsuit-0102-Bearbeitet_s.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2016-4-22_9-48-45.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...
cycling-nutrition-energy-bars.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...