Bianchi Shape hakkındaki görüşleriniz?

Tepki
15
Merhaba arkadaşlar, foruma üye olduğumdan beri bisiklet konusundaki görüşlerim çok değişti. Ve sonunda 28" düz maşa bir hybrid almaya karar verdim. Şu an kullandığım 14 yıllık Bisan artık yaşlandı ve ağır hissetiriyor. Hızlı ve rahat yokuş çıkmak, yüksek hızlara rahat ulaşmak istediğim için 28" istiyorum. Forumda bazı arkadaşların " 28"lerin yeterince çevik ( yani manevra sırasında daha hantal ) olmadığına" dair mesajlarını daha önce görmüştüm. Gerçekten doğru mudur?

Bianchi Shape uzun zamandır dikkatimi çekiyordu ve gördüğüme göre fiyatı 700TL seviyesine gerilemiş. Donanımına göre (Acera) fena sayılmaz bence. Bisikleti yakından inceledim ve kadrosu da oldukça hoş. Başka alternatifler düşündüm ki en kuvvetlisi Trek FX 7.2 idi fakat fiyatı 1000TL civarı ki benim için fazla. Aynı şekilde Scott SUB'da listemden silindi. Sizden ricam Shape ya da max. 800 TL civarı alternatifler hakkındaki görüşlerinizi belirtmeniz. Gerçekten çok faydalı olacak.

Teşekkürler...

Scudo

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Güzel bir bisiklete benziyor.Ancak Bianchi vites sisteminde çoğu zaman sadece arka arttırıcıyı yazdığı model yani Acera kullanıyor kalan kısmını mevlam kayıra oluyor.Doğru bir tercih yapmışsınız aslında ama niyetiniz rahat yokuş çıkmaksa ince asfalt lastiği takılmış 26 jant bir MTB de işinizi görür şehiriçinde...Bahsettiğiniz bütçelere de güzel bir MTB alabilirsiniz.
Bence sildiğiniz seçenekleri seçiminize de dahil etmekte fayda var.Bahsettiğiniz modeller tam aradığınız özelliklere sahip aslında.

Tepki
15
Hımmm. Yani fiyat farkına değerse tabii ki bir bakmaya değer. Uzun zamandır incelediğim bisikletler. MTB konusuna gelince kadro geometrisi de önemli diye biliyorum. O yüzden 28" istiyorum.

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Kullanım amacınız ne olacak ve nasıl bir zeminde kullanacaksınız?
Diğer markalarda en azından ne alacağınızı biliyorsunuz.O açıdan dedim.

Tepki
15
Daha çok asfaltta kullanacam. Toprak yollara nerdeyse girmeyecem. Ayrıca uzun mesafeli turlara da çıkacağım. Bugün Trek 7.2 FX, 7.3 FX Kron Tourer ve Shape i inceledim Sirkeci'de. Shape de aynen dediğiniz durum var, arka artırıcı Acera ön artırıcı SIS. Her ne kadar SIS bile beni tatmin edebilecek olsa bile garip geldi. Trek'in kadrosu çok iyi fakat dediğim gibi fiyatı uçuk. Kron Tourer ise zengin akseseuarlı ve 800 TL civarı bu bisiklete ısındım ama Suntour maşasından emin değilim amortisöre sıcak bakmıyorum. Seçenekler, azaltayım diye gittim bi seçenek daha ekleyip geldim listeme :)

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Forumda sana bir kaç link vereyim incele sonra karar verebilirsin herhalde.
Ama bence Türkiye koşullarında şehiriçinde binilecek tür hibrit olan modeller.

(link)

(link)

(link)

Tepki
15
Çok sağolun. Linkler çok yardımcı oldu. Hele hele "Bisiklet Türleri ve Markaları" çook. Kararımı şu şekilde netleştirebildim en azından: Şehir içinde hızı konfore yeğlerim o yüzden tekrar gözden geçireceğim modeller şunlar ( tabii ki bütçeyi biraz daha arttırarak ): Trek FX 7.2, Scott SUB ya da daha ucuz Bianchi Shape hepside düz maşalı. Evet fiyat ile üst seviye donanım karşı karşıya. 1 hafta içinde kararımı verecem. Çok sağolun şimdiden Tanju Zafer. Gerçekten iyi bir kıyasa başladım. İnşallah birbirinden güzel 3 bisikletin benim için en uygunuyla biter bu süreç :)

dantelk

Üye
Tepki
28
Selam;

(link) adresini inceleyin.

Sedona 311 alabilirsiniz (ben almıştım). amortisörsüz, 28", acera. ben 3 ay önce 550'ye aldım. tek sorun, şu anda uygun kadro kalmamış olabilir, 2010 modelleri beklemeniz gerkebilir. Bildiğim kadarı ile İstanbul'daki son 2009 model 17.5" bende :) Sedona Trek'le boy ölçüşecek bir marka değil, ama fiyatı da gerçekten uygun kaçıyor. Tourier bence Kron'un fayda/maliyet açısından kötü bir modeli. Açıkçası Kron yerine Trek almayı tercih ederim.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
scott P6 da düz maşalı ve 28 jant ben 1.5 senedir kullanıyorum scott sub tan daha ucuz ve oturuş pozisyonu bira daha dik yani daha rahat. gidon, sele borusu gibi bir iki değişiklikle 12 kg ın altına iniyor

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
@Salih Bisan Pacific 1996

Yardımcı olabildimse ne mutlu.Ben bir city bike kullanıcısı olarak şehiriçinde tavsiye etmiyorum.Amacınız sahilde gezintiyse o zaman iş değişir.Tavsiye ederim.
Bunları iyice incelediğin belli oluyor benim bu şansım olmamıştı.En doğru kararı vereceğin şimdiden belli zaten.Hayırlısı olsun.Acele etme...Alacağın bisikleti güle güle kullan şimdiden...

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
@jef

P6 nın üzerindeki komponentlerden memnun musunuz yıksa bir değişiklik yaptınız mı?

Tepki
15
@dantelk

Evet gayet güzel bir alternatif onu da düşündüm inceledim Bakırköy'de aksessuarlı olanını. fakat kadrosu nedense hoşuma gitmedi. Fazla MTB'imsi geldi. Kompotentleri iyi olsa da (acera) sanırım düşünmeyeceğim. :)

dantelk

Üye
Tepki
28
@Salih Bisan Pacific 1996

Selam;

Haklısınız, kadro biraz kaba kalıyor. Ki zaten Trek'in "zerafeti" ile kıyaslanamaz zaten bizim 311. :) Lütfen müstakbel bisikletiniz ile ilgili gelişmeleri bildirin; bu sınıf bisikletler konusunda forumlarda çok az bilgiye rastlıyoruz. İzlenimleriniz çok kıymetli...

Kerem.!

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Tanju Zafer

Komponentlerle ilgili hiç bir eksiklik hissetmedim ama sonuçta insan zaman içinde bir şeyler değiştirmek istiyor ve daha kaliteli parçalar taktıkçada daha fazla keyif alıyor. özellikle jant seti ve vites belirgin fark yaratıyor. Ben 1. senenin sonunda gidon boynu ve furş seti dışında her şeyi değiştirdim. Gidon bu modelin en zayıf halkası .
Bu arada sprtster p6 nın furş takımı değiştirilebiliyor mu ? bir model öneren olursa memnun olurum.

Tepki
15
Arkadaşlar hafta içi bisiklet avına çıkıyorum bir daha. Ankara'da Trek FX serisini görebileciğim bi mağaza bilen var mı acaba? Sanırım Erdoğanlar'da mevcut değil ( Gerçi orada da SUB var hehe ).

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Sana tavsiyem Kron bisikletlerede bakman yönünde...Kaybın olmaz.Beğeneceğin bir bisiklettir.İyi araştırma yapmalı ona göre karar verip almalı:)

Tepki
15
@Cihan Aydan

Tavsiyeniz için teşekkürler. Kron Tourer var isteklerime en yakın. Fakat amortisörlü istemiyorum. Aynı şekilde KRON CT 1000'de var ama yine maşası amortisörlü.

Aklıma parlak olduğunu düşündüğüm bir fikir geldi. Görüşleriniz bu noktada önemli. İnceledim, Scott Sporster P6 ve P5 arasında maşa ve vites sisteminden başka hayati farklılıklar yok. Kadrolar, furş yatakalrı, gidon boğazları aynı. 24 vites istiyorum ki P& 21 vitesli. Diyorum ki P5 alıp P6'daki çelik maşayı koysam olur mu? Renk olarak da uyuyor P5 kadrosuna. Ne dersiniz?

Eğer böyle bir şey mümkünse uygun bir fiyata ( SUB'dan ve FX'ten ) istediğim bisikleti alabilecem sanıyorum.