Bianchi setra 2009

Tepki
3
İsim
ferhat
Bisiklet
Bianchi
Değerli Pedaldaş üstaadlarım;

Setra model bisikletim benimle uzun süredir arkadaşlık etmekte, şu an bursada öğrenci olarak ikamet etmekteyim ve şehir turlarına bu bisikletimle katılmak istiyorum ; bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum*herkonuda* =?

2014-09-01 17.42.56.jpg 2014-09-02 16.33.43.jpg 2014-09-02 16.34.40.jpg

Scudo
Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Ferhat bey, öncelikle foruma hoş geldiniz...

Şehir turları için(daha doğrusu şehir içince kullanmak için) mantıklı bir bisiklet değil. Çift amortisörlü bisikletler, yani profesyonel olmayan olmayanlar(sizinki gibi) sizi tek amortisörlü ya da amortisörsüz bisikletlere göre daha çok yorar. Pedala uyguladığınız gücün önemli bir kısmı amortisörlerce emilerek bu kuvvetin tamamı yola iletilmez. Çok güç harcayıp az yol kat edersiniz yani...

Ne önerirsin derseniz, bunu satıp amortisörsüz bir kadro alıp parçaları ona aktarabilirsiniz, veya
bu bisiklete slick lastikler takarak biraz daha idare edebilirsiniz,
yalnızca şehir içinde kullanıyorsanız şehir-tur veya yol bisikleti alabilirsiniz.

İyi forumlar

Tepki
3
İsim
ferhat
Bisiklet
Bianchi
İlginiz için teşekkür ediyorum - bisikletin yol tutuşu ve manevraları, sürüş hakimiyeti gerçek çok harika - ama değindiğiniz noktada çok haklısınız, bisiklet değiştirme fikrim var ama şu an dovizler uçuk seviyedeyken kıpırdamak istemiyorum , sizin amortisösüz kadro tavsiyeside çok güsel mantıklı, birde orta kısım amortisörünü tamamen sıksam öylece sürsem bi fayda sağlarmı ?

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim, orta amortisörü sıkabildiğiniz kadar sıkın ki daha az yaylansın. Ne kadar sert olursa gücünüzü o kadar az emer. Dolayısıyla yola o kadar fazla güç aktarmış olursunuz.

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ferhat.demirel bu bisiklet sizi turlarda çok yorar ama güzel, bisiklet sürmek için illa çok kaliteli veya orta amartisörsüz olmasına gerek yok :harika:

• Beğen
Tepkiler: ferhat.demirel
Tepki
3
İsim
ferhat
Bisiklet
Bianchi
@Çağlar Çağlayan

evet birde böyle yapayım , Konu bisiklet olunca bi yerlerde illa bi çare bulunur :)

@Ghost İstanbulda kullandığım zamanlara Sadece 40 km lik bi yolda gidip gelmiştim dedğiniz üzere yoruyor :) ama bunun adı Hobidende ötede bişey olunca yorgunluk vııı..zz geliyor :)

emirketeci

Üye
Tepki
6
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
Dostum sana şöyle farklı bir öneri sunayım. Yaz aylarında BUDO'nun Mudanya'dan Büyükada'ya seferleri başlar. Hangi tarihlerde başlayacağını bilmiyorum ama. Bir kaç bisikletli bulup Büyükada'ya gitmek eğlenceli bir tecrübe olabilir. 1 hafta önce gişedeki yetkiliye bisiklete ek ücret alınıp alınmadığını sorduğumda alınmadığını söylemişti. Fakat bu Bursa-İstanbul seferi için geçerli Büyükada seferi için de aynısı yüksek olasılıkla geçerlidir fakat bir sormak icap eder. Mudanyaya kadar bir şekilde bisikleti götürebilirseniz (nasıl olacağını inan hiç bilmiyorum) oradan Büyükada'ya geçip güzel bir gün geçirip geri dönebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ferhat.demirel
Tepki
3
İsim
ferhat
Bisiklet
Bianchi
@emirketeci tavsiyen için teşekkür ederim - bunu değerlendireceğim inş :) yanıma bikaç bisikletli arkdaşla daha da eğlenceli hale gelecektir sanırı :)

Ahmet.S

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
Bu bisikletten bende de var mavi-grisi cok guven veren bi kullanimi var