Bianchi Sauk yardım-Acera modifiyeli

Tepki
13
Bisiklet
Cannondale
Selamlar arkadaşlar,
Bir arkadaşımdan aldığım 3 aylık Salcano NG 650 disk bisikletim var. Değiştirmek istiyorum ve bu sebeple bir bisikletçi ile görüştüm. Sıfır Bianchi Sauk var ellerinde. Vites sisteminde sorun olduğundan Deore 27 vites yerine Acera 24 vites takılı durumda. Orjinal Sauk 936 TL iken bu 850 TL. Benim bisikleti alıp 550 TL farkla takas öneriyorlar. Yani bisikleti 300TL ye almış oluyorlar ki iyi fiyat. Başka yerden deoreli Sauk alsam 700 fark istiyorlar.

Sizlere sorum şu olacak: Deore 27 vites yerine alt modeli olan Acera 24 vites tercih etmeli miyim? 150 TL fark oluyor arada.

İkinci bir sorum da şu: Sıfır kırmızı Bianchi Troy ile takasta da 800 TL fark istiyorlar. Bisikletin sıfırı 1236 TL. Kırmızısı satılmadığından uzun süredir ellerindeymiş ve bu fiyata bırakıyorlar. Deore 27 vites ve hidrolik disk fren farkı var Acera modifiyeli Sauk ile arasında. 250 TL de fark tabi :)

İkisinin de kadroları 6061 hyroformed alüminyum, gidondan kitlemeli maşa var vs.
Hafta sonları 50-100 km' lik turlara katılan ve şehir içinde bisiklet kullanan biriyim. Şehir bisikleti yerine dağ bisikletini tercih ediyorum, asfaltta daha fazla yorulsam bile :)
Çok kararsız kaldım, fikrinizi almak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Scudo

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
27 Vites öneririm.. Eğer alma imkanın varsa Troy'u ya da Deoreli Sauk'u al..

• Beğen
Tepkiler: Barış Şenoğul

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet için gayet iyi fiyat vermisler isteersen sonradan deore slx felan takabilirsin zamanla parçaları :) iyi forumlar

Tepki
13
Bisiklet
Cannondale
Teşekkürler arkadaşlar.
Peki Sauk yerine Whistle 1163V, 1162D, veya Sedona 711 D hangisini önerirsiniz?
Whistle' lar 8900 alüminyum gövde, gayet önemli bir fark diye duymuştum. Triple butted alüminyum ile 8900 alüminyum arasında çok fark var mıdır?
Veya bunların dışında en düşük triple butted Al gövde ve V fren olmak üzere ne önerirsiniz? Bütçe belli, 600-800 TL arası.

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
O kadar para vermişken imkanın varsa 150 daha ver deoreli olanı al.Ben 242 srd aldım.Ama aklımda keşke 272 srd mi alsaydım fikri kalmıştır.Ayrıca vites geçişleri daha yumuşak olcaktır.

• Beğen

Çağatay TURHAN

Daimi Üye
Tepki
9
Bisiklet
Merida
benim anlamadığımdeoreli sıfırı 936 iken acera takıp 850 mi yapıyorlar aradaki 86 tl lik fark gercekten komik zira acera ile deore arasında inanılmaz fark var yani sunu söyleyeyim deore kullanan birisi keşke xtr olsa diye çok düşünmez ama acera olan kimse her fırsatta bunu nasıl deore yapalım der yani sana tavsiyem deoredan alt kompenant almaman hem parçaları her zaman para eder

• Beğen

Çağatay TURHAN

Daimi Üye
Tepki
9
Bisiklet
Merida
benim anlamadığım deoreli sıfırı 936 iken acera takıp 850 mi yapıyorlar aradaki 86 tl lik fark gercekten komik zira acera ile deore arasında inanılmaz fark var yani sunu söyleyeyim deore kullanan birisi keşke xtr olsa diye çok düşünmez ama acera olan kimse her fırsatta bunu nasıl deore yapalım der yani sana tavsiyem deoredan alt kompenant almaman hem parçaları her zaman para eder

• Beğen
Tepki
13
Bisiklet
Cannondale
@Çağatay TURHAN
Teşekkür ederim, benim de takıldığım yerler bunlar işte. İkisini de kullanmadım hiç, bu yüzden yorumlarınız karar vermemi kolaylaştırıyor. Bir yandan da bu işin sonu yok, acera veya deore ilk başta farketmez diyorum ama dediğinize göre değecek bir fark var sanırım.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
farketmez değil hocam. acera ile deore arasında çok fark var :)

• Beğen