Bianchi Road 070 Toplama

Bisanist

Üye
Tepki
98
İsim
Anıl
Bisiklet
Bianchi
Abilerim kardeşlerim merhabalar. Yaşım 18 üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Okula toplu taşıma ile gitmeyi sevmediğim için bisikletimle gidiyorum. Evden okula uzaklık 10 km. Bisiklet vazgeçilmezimdir. Her hafta PAB turlarına katılıyorum, oldukça bilinçli bir sürücüyüm. Hızlı sürmeyi severim, şehir içinde araç sürenlerden çok daha dikkatliyimdir.

Bisikletim 1999 model Bianchi Road 070 şehir bisikleti. Soruma gelecek olursak, bisikletimi daha kullanışlı bir hale getirmek için bütçeyi çok fazla aşmadan neler yapabilirim ? Mesela bisikletime kilitlenebilir disk fren uyumlu ön maşa takabilir miyim ? Bisikletim normalde 26 jant ama deneme amaçlı 28 jant takamıştım, sürekli asfalt yolda kullandığım için ince lastik taksam iyi olur mu ? Ve bisikletimin tarzını nasıl yapmalıyım ? ( renk değişikliği, parça ekleme çıkarma vb. )

Orjinal boyası paslandığı için komple zımpara atıp Beyaz renge boyadım. Manevi değeri olduğu için hurdaya ayırmayı düşünmüyorum. Ben biraz titizim orjinal dinamosunu takarak ön ve arka aydınlatmayı bile aktif hale getirdim :cool: Fikirlerinizi bekliyorum.

https://i.hizliresim.com/rEXp6M.jpg
https://i.hizliresim.com/ZYjpZZ.jpg
https://i.hizliresim.com/0yWgB9.jpg

Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez Murat abi bildiğim ve kullandığım kadarıyla mavi olan ve üzerinde bianchi yazan bisiklet aslında bisan.

http://blog.bisikletcim.com/wp-content/uploads/Bisan-Roadstar-Klasik-26-Jant-Bisiklet.jpg
bu renginden bizim köydeki evde bi adet mevcut :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@sspl
Aciklama icin tesekkürler Emre ama o bisiklet bianchi olarak satiliyor türkiye de.

@Anıl Demir
Denile bilir ama ben yine de markasi ne ise konununda o marka hakkinda acilmasi taraftariyim.

(link)

BIANCHI-ROAD070.jpg

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@Anıl Demir

Sn Anıl Demir bisikletiniz "Bianchi Hizmet Bisikleti"
Güzel günlerde kullanın.
Esen kalın.

Bisanist

Üye
Tepki
98
İsim
Anıl
Bisiklet
Bianchi
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, başlığı düzelttim.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez Tamamen yeni bir bilgi oldu benim için. Bizim köyde her hanede vardır neredeyse bundan bi adet; kırmızısızı, mavisi ya da siyahı ama bianchisini görmemiştim daha önce. Sticker sanıp yazmıştım yorumu kusura bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Tepki
4
İsim
Mehmet
Hala meraklısı olduğundan, her marka çıkarıyor bu hizmet bisikletlerini. Yıllarca Bisan ürettiğinden "Çift kadrolu Bisan" diye de meşhurdur. Balıkesir'de bir ara satılık vardı, adam motor takmış bu bisiklete. Vites takanlar var. Güle güle kullanın, sağlam bisiklettir.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@m_demir_114 Meraklısından ziyade köy/kasaba gibi yerlerde hala aktif olarak kullanılıyor/tercih ediliyor. Bunun en büyük nedeni ise cidden hiç bakım yapmadan uzun yıllar kullanabilmeniz ve fiyatının gerçekten ucuz olması.(450 lira gibi bir fiyata almıştık biz 3 yıl önce)
* Vites ayarı kaçtı derdi yok, vites yok.
* Fren teli koptu derdi yok, frende tel yok.
* kadro kırıldı/yamuldu derdi yok, (stabilize yolda 50 kiloluk çuval taşındığına şahit oldum) bisiklet çelik.

Bununla 5 yıl içinde yaşanabilecek 2 sorun var; fren pabucunun bitmesi ya da lastik patlaması :) Şimdi satılan yeni nesillerde dinamo yok, önceki nesilde dinamo ve aydınlatma da vardı.

Ayrıca şöyle bir not daha var; bunu kullanan amcalarımız bizim bisikletleri de beğenmez. Çünkü gerçekten süspansiyonu olmamasına rağmen konforlu bir bisiklettir.

Kırmızı olan bizimki :)

e81b9d3a-00d8-4471-83cc-1a965dfaa238.jpg

Furkan Alp

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Furkan Alp
Bisiklet
Carraro
Jant göbekleri ve orta göbeği temizleyip greslerseniz akıcılık açısından değişim olabilir. Yokuş aşağı jant akmadığı için pedal çevirerek indiğim yokuşları artık frene dokunmadan inemiyorum.

Tepki
46
İsim
Adil Numan Ç.
Bisiklet
Bianchi
Çift amortisorlu mtb kullanicisi olarak boyle bir bisikleti surdugumde ben bugune kadar bisiklet surmemisim demistim. Gercekten cok konforlu ve akici.