Bianchi Özel Serİ Sauk Bİlgİlerİ

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
bugün 900 ytl bayılıp Bianchi Özel Seri Sauk aldım.boyum 188 olduğu için 51 kadro aldım.herhalde uygundur.özellikle SHIMANO DEORE sistem ve 27 vites olması kararımı etkiledi.Bianchi fabrikaya sordum 13-13,5 kilo arasıymış.aslında fiyatıda çok uygun geldi bana.hatta gaza geldim uzun turlarda da kullanmak için 2 tane 2.00 x1,75 maxxis kevlar belt patlamaya karşı direnikli lastik aldım.tabi bazıları soracak niye tur bisikleti almadın diye? ben hem arazide özgürce kullanabileceğim hem de ince tur lastiği takıp uzun turlara çıkabileceğim bir ürün arıyordum.sizce tercihim nasıl?ürünün özellikleri ise:
Kadro Alüminyum 6061 HF / Entegre Maşa Yatağı
Maşa SUNTOUR 26"SF10 XCM V2 RL 100mm
Jant 26/559X19 BYTE Çiftkat Alüminyum Siyah 32H-
Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Vites Shimano Deore 27 Vites
Fren ÖN - Arka: V-FREN "Shimano" BRM590 Siyah
Sele SELLE ITALIA Q-BIK FLOW Siyah

Scudo

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
iyi yapmışın hayırlısı olsun... ama bianchi üretim tipini çok değiştirdi.. bisikletleri çok ağır üretiyor bu yüzden yol da zorluyor bilmiyorum sende olur mu ama ....

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
sonuçta almışsın şimdi iyi yada kötü yorumlar moralini bozabilir. alınmış alınmıştır hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bol pedallamalar diliyorum :)

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
@müjdat dede

hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız , eldivenin elinden , kaskın başından eksik olmasın bisiklet üzerindeyken.

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
@AHMET SAFA

bisikletin ağırlığı 13,5 kilo.yani beyaz eşyacı veya marketlerde satılan klasik piyasa malı karne hediyesi Bianchilerden değil.corratec x-vert veya muadili yabancı mallarla hemen hemen aynı kilo.anladığım kadarıyla italyan malı"whistle" markasının türkiye distribütörü Bianchi olduğu için onun Bianchi adı altında üretileni.zaten" bianchinin özel seri bisikletleri " hep whistle,atala gibi italyan ürünlerin birebir türkiyede üretilen lisanslı eşdeğerleri. paraya kıyabilseydim Danimarkadan 1000 euro ya 10 kiloluk Danimarka üretimi NHTK marka dağ bisikleti vardı .40 euro da uçak taşıma parası alıyordu Pegasus.dediğim gibi bu birazda bütçe meselesi ama aldığım bisikletin özelliklerine şöyle bir göz atarsan SCOTT,CANNONDALE,CORRATEC gibi markalardan geri kalmıyor bence özellik olarak aynı.tabiki bu seçim meselesi ama ben biraz daha beni bilgilendirici yorum bekliyorum arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Çok guzel bı secım yapmıssınız aynı modelı bende baya bı ıncelemıstım . Gule gule kullanın hayırlı olsun arkadasım

(link)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun birtanede düz aliminyum maşa alırsınız uzun yolculuklarda guzel bır agırlık tasarrufu olur ;) Rigidliği ise cabası :) Ormandada xcm yeter zaten yaaaa :)

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
@sonEr´´

Yoldaki titreşimi hissetirmeyecek kadar yumuşak bir amortisörün aşırı güç kaybına neden olacağını düşünüyorum. En mantıklı çözüm tabiki rigid maşadır.dağ bisikleti için ince tur lastiği aldınızmı turlara uygun olur.arazi içinse üstünde schwalbe lastikle geliyor zaten.çok asfalt meraklısı olsam Tur bisikleti alırdım.

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Bianchi'nin piyasada kötü ve ağır modelleri mevcut ama özel serideki modellerini ben beğeniyorum, buda bir özel seri bianchi ve kadroları Whistle'lerle aynı. komponentler güzel fiyat biraz diğerlerine göre marka payı olarak fazla ama bisiklet kötü değil bence...

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
arkadaşlar konuyu ben açmıştım.bayi ürünü tam 1 ayda teslim etmeyince paramı geri aldım gittim KRON XC 1000 aldım çok da memnun kaldım.BIANCHI ye tek bir sözüm var o da ,parasını peşin yatıran müşteri ancak bu kadar mağdur edilir.

• Beğen
Tepkiler: uğur kocaağa