Bianchi Mega

Tepki
19
Öncelikle kendimi tanıtayım. İsmin Faruk ve Eskişehir'de ikamet ediyorum.Bir süredir forumu okucuyu olarak takip ediyorum.
Bisiklete olan sevdam bu yazın başında başlamış bulunmakta.
4 aydır Salcano Astro serisinin 211MD modelini kullanıyordum ama ne yazıkkı bazı durumlar yüzünden satmak zorunda kaldım.
Tabi şimdi yeni bir bisiklet arayışına girdim ve kararsızlıklarımı gidermek için buradaki tecrübeli arkadaşlardan
yardım istemeye karar verdim.Üst limitim 1600 tl ve bu fiyata bulabildiğim ve aklıma yatan Bianchi Mega var.
(Aslında Salcano Ng 255 SRD alıcaktım ama bulamadım)

Özellikleri aşşağıdaki gibi ;

Kadro Alüminyum 6061 HF / 1.1/8"1/5" Entegre Maşa Yatağı
Maşa ROCK SHOX 11 FS TORA TK CL100mm BEYAZ DİSK KONİK ÇATAL SAPI
Jant SHIMANO WH-MT15 CENTER LOCK DISC
Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Vites SHIMANO DYNA-SYS SLX 30 VİTES
Fren ÖN - ARKA: HİDROLİK DİSK "SHIMANO" AM575 ROTOR KSMRT62, 160mm
Sele SELLE ITALIA XR B- SİYAH / BEYAZ

http://www.starbisiklet.com/foto/buyuk/BIANCHI-MEGA.jpg

Bu bisikleti kullanan arkadaşlar varmı? Varsa memlunlarmı? Memlun kalmadıkları yanı varmı?
Benim aklıma takılan konu Fren sistemi.İnternet üzerinden biraz araştırma yapayım dedim ama hiç bir bilgi bulamadım.

Sizden ricam bu bisiklet bu fiyata değermi? Değmez ise 1600 tl üst limite hangi seçeneklere bakabilirim?

Scudo

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bu bisikletten bir abi kullanıyor burda gayet güzel bir bisiklet slx set var üzerinde jantları da tercih edilen bir jant üstelik shimano lastiklerde balık sırtı var gayet asfaltta akışkan olduğunu söylemişti kullanırken.sorun çıkartmadağını.

• Beğen
Tepkiler: Faruk ACAROGLU

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
aynakolda slx değilmi fren sistemide iyidir kocaelide fiyatı 1965 lira olması lazım öle bir bisiklette adi fren koycaklar değil.bence gayet tatmin edici bir bisiklet aynı fiyattaki bisikletleri karşılaştır kadrosuna nederler bilmiyorum ama sağlamdır bence.parçarıda güzel eski bisikletine göre racing motora biniyor hissi kaplamasın sonra:)

• Beğen
Tepki
19
@koraycan

Aynakol ve fren sistemi sanırım seri dışı üretim bu yüzden nasıl bişeydir çözemedim. Fiyat olarak nakitte 1700e anlaştık 2 haftaya kadarda maaşımı alıcağım inş o zaman fotolarını çeker koyarım foruma :) Tabi eski bisikletime göre buna binince büyük farklılıklar hissederim herhalde. :)

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Salcano ng 255srd modelini istanbulda sirkecide bulabilirsiniz. en son gittiğimde boy boy duruyorlardı :)

düzeltme: (link)

şöyle bi site buldum bi ara sor güvenebilirsen fiyat burada daha uygun..

• Beğen

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Bianchi bir kaç seneden beri çok sağlam bisikletler üretmeye başladılar. Mega'da malzeme olarak kaliteli bisikletlerinden birisi olmuş.

• Beğen
Tepki
19
@Furkan Yaldızkaya

Eskişehir'de ikamet ettiğimden İstanbul'dan alıpta buraya getirmek zahmetli olur ki mega seçeneği daha uygun gelmeye başladı. Vermiş olduğunuz siteyi daha önce duymadım bu yüzden oradan alıcağımı sanmıyorum. Bisikletcim.com dan almayı düşündüm başta yalnız oradan alışveriş yapan bazı arkadaşlarım ciddi sıkıntılar çekmiş. Sonradan ondanda vazgeçtim en iyisi gözümle gördüğümü almak dedim.:in:

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bianchi geçen sene el değiştirdikden sonra üst düzey bisikletlerde oldukça iyi gözüküyor, tek sıkıntı tek boy olması, eğer kadro boyu uygunsa bence alınması gereken bisikletlerden.Örneğin araştırdığım kadarı ile city bike grubundan guipago, Whistle guipago ile birebir aynı kadroyu kullanıyor ve sanıyorum kadro yurtdışından gelip burada birleştiriliyor,kadro dışında sele, gidon,pedal vs. tamamen aynı, sadece vites sistemi daha alt model,birde frenler mekanik disk, onda da kadro maşa uygun olduğu için gerektiğinde "V" frene dönebilir.Küçük iller açısından servis avantajıda cabası.

• Beğen
Tepki
89
@Faruk ACAROGLU

kardeş ben bisikletcim.com dan 741 sedona aldım ptt kargo ile zaten kutusunda geldi içinden faturasına kadar herşey vardı.bitek çam sakızı çoban armağanı hediye bişey komamışlardı ama pazarlık içinde öyle bişey de yoktu tabi haksızlık etmeyim.

• Beğen
Tepki
19
@xman

Kadro boyu sanırsam 18" ve 1,75 boyum var. 17 olsa daha iyi olurmuş ama sıkıntı çekiceğimi sanmam çünkü önceki bisikletimde 18" di.

@ibrahim m yaradilmis

Doğrudur ben belirttiğim gibi gözümle görüp alma kararı verdim.

Tepki
12
Bisiklet
Orbea
Selamlar bu bisikleti diğerlerinden farklı yapan özelliği kardo boğazı koniktir ve tabi maşa şaft borusu da ona göre koniktir.İleride bu maşayı veya kadroyu upgrade etmek isterseniz sorun teşkil edebilir.

Tepki
1
merhaba bianchi mega yı aldıysanız size bikaç sorum olucaktı. mesaj sayım 50 olmadığından özel mesaj da atamıyorum. inşallah görürsünüz bu mesajı :)

Tepki
1
@Faruk ACAROGLU

bi de alıntılı mesaj göndereyim dedim :) ben de mega almayı düşünüyorum kısmetse :)

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
tüm yorumları okumadım ama kadro hafifliği ve fren sistemi açısından Salcano ng 030 SLX modelinin daha iyi olacağını düşünüyorum