Bianchi Magnum

Jsonur

Üye
Tepki
5
Selam arkadaslar foruma bikac hafta once uye oldum.Sınavlarım dolayısıyla fazla aktıf olamadım ama artık sınavlarım bıttı avrupa yakası turlarına da katılmayı dusunuyorum.Bu arada forumdan heberdar olmamı sağlayan Bakırkoy Metin Bısıklette tanıstıgımız Hakkı'ya da çok teşekkür ederim :)

(link)
(link)

Scudo

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
ilk yorum bana kısmetmiş hayırlı olsun kazasız belasız günlerde eskitin ama keşke bisikleti almadan önce biraz forumdan yararlansaydınız o paraya bianchiden daha kaliteli bisikletler war

• Beğen
Tepkiler: Jsonur

Jsonur

Üye
Tepki
5
Oncelıkle ılk yorum ıcın Tesekkurler Fırat,Maalesef insan biraz işin içine girmeden ilk duydugu ve meşhur olan markaları en ıyısı sanıyor.forumla tanışmam da bisikleti alıp bı sure kullanmamdan oldu,Inşallah ıkıncı bısıkletım daha guzel olucak artık bunun için çok geç :)

çağdaş

Daimi Üye
Tepki
174
Öncelikle hoşgeldiniz forumumuz bir iyi insan daha kazandı.Bende arkadaşıma katılıyorum keşke almadan önce forumu dolaşsaydınız ama olsun zararın neresinden dönülürse ka^rdır olaya öyle bakmak gerek bu sizin için tecrübe olacaktır eminm zamanla ilerletirsiniz.Kazasız belasız sürüşler keyifli pedallamalar.

• Beğen

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Foruma hoşgeldiniz.Ayrıca Avrupa Yakası turlarımızada bekleriz. :)

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
@Jsonur

Foruma hoşgeldin. Ve şu güzel yorumun için teşekkür ederim.
Bana da içimi dökme şansı tanıdığın için.
"insan işin içine girmeden ilk duyduğu ve meşhur olan markaları en iyisi sanıyor"....
Kafan çok rahat olsun bisikletçi arkadaşım.
Çünkü işin içine girmiş olan insanlar da "ÇOK duyduğu ve meşhur olan markalaları ve her köşede gördüğü markaları" en iyisi sanıyor.
Bir arkadaşla yazışmıştık ve bana sormuştu :" Neden herkes ......
istiyor?" diye...
Ben de ona yanıtımda şunları öne çıkarmıştım.
Sanayileşmeyi henüz tamamlayamayan toplumlarda belirgin olarak "SÜRÜ psikolojisi" daha ön plandadır.
Şu anda bisiklette ciddi olarak Türkiye de satılan markalar a baktığında..
Kadro da 1.5 marka, ön maşa da 2 marka v.s., v.s. var olduğunu düşünebilirsin...
Bu sadece bisiklette böyle değildir.
Bakınız otomotive...Seçim listesi çıkarınız...
Türk tüketicisi KAMPANYA ister....Dış aynaların içten ısıtmalı olup olmadığını bilmek ister...Koltuklar arasında içecek bırakacak hazneler olup olmadığını belki oturduğu koltuğun ısıtılır cinsten olup olmadığını bilmek ister ve çok kişi aynı aracı kullanıyormu acaba diye yanılmamak için toplumsal dayanışma ister v.s.

Orta Avrupalı bir tüketici aracın cW değerine bakar, fren sisteminin tek devrelimi,çift devreli mi olduğuna bakar,fren disklerinin çapına ve içten soğutmalı olup olmadığına ve emisyon değerlerini bilmek ister v.s.,v.s...
İmalatçı firmalar da bu tercihleri çok iyi bildikleri için genelde global bir reklam kampanyası yerine ülkelerin seçimlerine göre bilgi içeren reklam kampanyaları yapmaktadırlar....

Başın rahat olsun...bisikletinin keyfini çıkar...antenlerin açık olsun...her yönden ve her kanaldan bilgi toplamaya devam et...
ileride de şu hatayı yapma:
Arkadaşlar ben bir bisiklet almaya karar verdim..Hangisi olsun ?
diye bir konu ile o güne kadar aklına yatan kadro seçimlerini 1.5 ğa ve maşa seçimlerini 2 ye v.s.,v.s. indirmeye zorlatma kendini.

Tüm yazdıklarım tamamen kişisel görüşüm olup %100 yanlış olabilir.:)

sonofdede

Üye
Tepki
23
marka ve donanım hakkında bi yorum yapmıcam arastırdıkca oturur kafana ama soyle soylemeliyimki kadro boyu biraz kısa gibi geldi resimden umarım rahatsız olmassın ii surusler... :D

• Beğen

sonofdede

Üye
Tepki
23
bu arda selcuk arkadasımız bi cok konuda haklı bence ama su kadro konusunda yanılıo bu sitede bi cok farklı kadro marka ve modelleri bulunmakta tabi son zamanlarda merida tutulmakta saten meridayıda herkes almıo sadece sitede 5-6 kiside war ve gercekten guzel bisikletler ilgi cekmeside normal...

• Beğen

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Güle güle kullanın..İnşallah daha iyilerine sahip olursunuz..
İyi forumlar..Kazasız pedallamalar..

• Beğen

Jsonur

Üye
Tepki
5
Arkadaslar hepinize teker teker tesekkur ederım(hatta sıtenın bence harıka bı olayı olan"mesaja tesekkur etme"butonuyla da ettım.

Herseyden once ılgılenıp mesaj yazmıssınız.cok arkadasca bı ortam,

Marka Konusunda da Selcuk' a katılıyorum kesınlıkle.Malesef bu bir çıkar meselesi ve insan bazı açılardan bı urunu almak istediği zaman sabırsız oluyorçbır an once alıyım heyecanı olunca ınsan cok fazla araştırmıyor.Mesela benım aklımda Bianchi iyi bi marka olarak kalmışdırek sıtesıne gırdım ertesı gunu de aldım.amd şu ankı aklım olsa tabii ki anlazdım.Yıne de onemlı olan ders almak.Gorus ve tavsiyeleriniz iöin ayrıca teşekkür ederim.

Hepimize kazasız belasız sürüşler.keyıflı pedallamalar :)

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
@sonofdede

dedeoğlu merhaba,
vallahi meridia yı kastetmedim:)
hem mesajımdaki son cümle halen geçerliliğini koruyor:)
izmir e selamlar...

• Beğen
Tepkiler: Caner Bozkurt

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
kardesım bısıklettını sevıyorsan önemlı degıl hayırlı olsun yanlız bısıklet sankı 24 cant gıbı geldı baslangıc ıcın normal bızlerde ılk bısıkltımızı hatırlarsak demır bısan kadrasu vardı kazasız bol pedallar foruma hos geldın kardesım

Jsonur

Üye
Tepki
5
@baymekanik

Hoşbulduk Baymekanik.Şimdilik bisikletimden memnunum.Benı haylı haylı goturuyor.ıkı cant eksık gornuşsun 26 cant :) ama şimdiden gözümü meridaya dikmiş bulunmaktayım arkadaşlar haklı merşdayla ilgili bence :)

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
hoş geldin bende senin gibi acemilige geldi bianchi ii marka deyip aldım ama neyse bu sene bianchilerler idadre edelim..

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
hayırlı olsun, ben bisiklet seçimin konusunda söylenenleri tekrarlamak istemiyorum, sadece keyfini çıkartmaya bak :D

Jsonur

Üye
Tepki
5
Evet arkadaşlar artık olan oldu.Seçimde bi hata yaptık ama tecrube de zaten boyle kazanılıyor.bundan sonra yapmayız artık bı hate.Bır musibet bin nasihattan kıymetlı demişler :)

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
İlk alınan bisiklette hata yapılması gayet normal. İlk aldığı bisikletle hiç sorunsuz yıllarca giden kaç kişi var acaba?

Ama şu araştırmadan, hemen alma konusunda benim şöyle bir önlemim var:

Sürekli araştırıyorsun. Araştırmak için eline para geçmesini beklemiyorsun. Aklında sürekli birşeyler oluyor, ve para olduğu an, satın alma vakti geldiği an aklındakileri iyice ortaya çıkartıp seçimini yapıyorsun. Mesela benim masaüstümden parça parça toplanmış bir sd761 excel tablosu hiç eksik olmaz. :)

• Beğen

Jsonur

Üye
Tepki
5
@mevzun

Tamemen katılıyorum.Sadece bisiklet de değil insanın belli bir daldaki işk acemi alışverişi her zaman mutlu etmiyor.