Bianchi leopard yenileme

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba.Elime bir tane atıl vaziyette bianchi leopard geldi.bu bisikleti minumum parça değişerek toplayacagım ve minimum masrafla ayaga kaldıracagım.Şimdilik bisiklet yürümüyor ama vitesleri çalışır durumda yürüyen aksamında sıkıntı yok.Lastikler çöp zaten bende yedekte var lastık.Teker göbeklerinde az boşluklar var ve furc takımında da sıra hepsine gelicek. Bugun ilk iş gidonu barend leri elcikleri vites kollarını çıkardım gidonun üstünde hafif pas vardı pas sökücü+tel fırça ile temizledim gidon(açı olarak) ters takılmıştı döndürdüm şimdilik bu kadar. barendleri sökmek çok zor oldu çünkü çok sıkılmış paslanmış ve darbe almış gidonun uç kısımları hasarlı ama çok değil. plastik elciklerle hiç uğraşmadım. gidonun paslarını gidermek çok kolay oldu. bugunun işi son olarak gidonu olması gereken açısına getirdim ve gidon boğazını olması gereken üst sınırın altına çektim. bu akşam vites kollarının içini söküp yeni telleri takıp bakımını yapacagım. önümüzdeki günlerde bütün telleri kabloları lastikleri elcikleri değişmiş olacak. Şimdiden okuduğunuz için teşekkürler

Scudo

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Güzel bişey çıkacak gibi :) takipteyim.

• Beğen
Tepkiler: Emre Özhan

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Elcikler vitesler ve kollar takili teker göbekleri yaglandi boşlukları alındı furc takimi sıkıldı lastik içlastikler degisti. Bugun kablolari takamadim artik yarina. Kablolar takıldı deneme sürüşüne çıkıldı lastiklere hava basınca arka jant yırtıldı yakın zamanda değiştireceğim bisikletin geri kalanında sorun yok. Daha hiç temizlemedim

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Ben Castello Pilot'umu hurdaya verdiğime üzüldüm şuan. :(

• Beğen

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arka jant degisti frenler ince ayar yapildi,simdilik camurluklar takildi,sele degisti. Simdilik bu kadar ileride aynakola seleborusuna boya atacagim.

• Beğen
Tepkiler: hasanwhite26

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ilker Coşkun evet sağ ön sol arka bende 2 bisikletimde de öyle.Zamanında ilk bisikletim öyle oldugu için öyle alıştım.Sonraları hangi bisikleti topladıysam kendime göre öyle topladım.Teknik olarak ta bence artısı var;ön fren her zaman daha iyi ayarlanması gerekir.Sağ elim daha hassas oldugu için ve ön freni acil durumlarda olsun normal duruş olsun daha iyi ayarlayabiliyor oluşum ve sağ elimde bişey oldugu zaman solu sıkıp takla ihtimalinin olmayışı.kısaca teknik olarak ta çok getirisi oldu.

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Scooter lardada oyledir frenler ilk motorumda frenden dolayi dusmusumdur

• Beğen