bianchi hakkında yardım(yoksa geotech mi)

cogito74

Üye
Tepki
17
iki günlük bisiklet heveslisiyim iki gunde forumda ne okunabilirse okudum. boynerde gecen gun bir bianchi adrenalin gördüm. rengi felan cok hosuma gitti ama bisikleet oyle rengi ile alınmayacagini bildigimden her zaman yaptigim gibi forumlara daldım bu konuda ve her zamanki gibi kafam karisti.bir zaman sonra bu karisiklik düzeliyor.iste bu konuda yardim lutfen. bi arkadas bianchinin 2008 leri fiat performans kalite olarak iyi demisler.begendigim ön arka amortisörlü bi model aslinda sahilde kullanacagim. ama ben sadece spor olsun diye binecegim oyle hiz yapayim uzun yollar tepeyim degil. yani arabamla bir yere gider bisikletimle tur atarim hevesindeyim. treking yapiyorum arada bir belki arazide yaparim diye dusundum neyse nihayetinde sizce geotech neon mu yoksa bianchi adrenalin mi. geotech ikinci el forumdan buldum 350 ylt sadece bi aylik bi bisiklet ikisinide alabilirim aslinda geotechi kardesime alirim. neyse bianchi 490 ytl tavsiye edilirmi.görüntüde önemli hosuma gitti bi kere digerlereini o kadar icime sinerek kullanamayabilirim.

Scudo

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
"ama ben sadece spor olsun diye binecegim oyle hiz yapayim uzun yollar tepeyim degil" başlangıçta herkes böyle yola çıkar. Ama işin aslı sonra anlaşılır. hafiflik + aerodinamik = konfor, sürüş keyfi. sizin söyleğiniz bianchi modeli ise dediğime ters orantılı. görüntü olarak sizi tatmin edebilir ( ilginç cant dizaynı, arka amortisör falan ) ama uzun vadede pişmalık nedeni olur. siz spor yapmassınız bisiklete spor yaptırırsınız (ağırlık)

cogito74

Üye
Tepki
17
hmm belkide haklisiniz sadece ön amortisorlumu almaliyim o halde ama yinede.eşime felanda alacagim bianchileri tavsiye edermisiniz.birde surmak zor gelirse vites atarim olmazmi 21 tane vitesi var bunun::))) sanırım komik bişey oldu bu son dedigim:)

poibra

Üye
Tepki
19
490ytl gibi bir paraya geotech modellerini tavsiye ederim bende. Kadro güzelliği elbette önemli ama hafif ve profesyonel bisikletler arasından güzel kadroyu seçiniz. Yoksa kadronuzu seyretmek için bol bol vaktiniz olur. (Ağırlık yüzünden çok fazla mola verirsiniz) :)

poibra

Üye
Tepki
19
Çift amortisörlü bisikletler genellikte çok engebeli dağ koşullarında kullanılan , downhill (tepe inişi) bisikletlerinde olur. Ne yazıkki alışveriş merkezlerinde göz boyama adına genellikle bu tip bisikletler satılır.

Sadece Ön amortisörlü bir bisiklet öneririm. Bu bisikletlerle isterseniz atlayıp zıplarsınız, isterseniz sakince gezersiniz size istediğiniz konforu fazlasıyla verecektir.Ama hafif olmasına mutlaka dikkat edin. Profesyoneller 10gram için milyarlar döküyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: cogito74

cogito74

Üye
Tepki
17
hmm tum forum gibi sedonacimi olacaz.yani yada geotech neyse bazan diyorum hic arastirma forum felan hic okuma gordun mu al gec sonra omu bumu demezsin diyorum ama neyse.yinede tesekkurler. ......
Yoksa kadronuzu seyretmek için bol bol vaktiniz olur. (Ağırlık yüzünden çok fazla mola verirsiniz) ok iyi:)))

cogito74

Üye
Tepki
17
lutfen birileri daha fikir beyan edebilirmi tamam ön arka amortisorden vazgectim .400-500 arası ne alinabilir?

tikkany

Üye
Tepki
5
Benim tavsiyem Sedona modellerinden birini tercih etmen, ben dün 711 V aldım eşimede Borla Lady ikimizde çok memnunuz...

hema123

Üye
Tepki
17
400-500 arası öneriler
-sedona borla
-kron xc 500
-geotech sahara

şunu 500-600 arası yap sana aşağıdakileri önereyim
-sedona 711v
-kron xc 1000
-geotech ascent alivio
-corratech x-vert taal

bu bisiklerden hangisini alırsan al memnun kalırsın. ilerisi için donanım yükseltme imkanları var. sıkılıp satmak istersen hemen müşterisi çıkar. nerede binersen bin zevk alırsın. çabucak bisikletten soğumazsın. yıllarca kullansan bile arıza-ayarsızlık vs ile fazla uğraşmazsın. daha ne olsun.
saygılarımla.