Bianchi Granada Alıyorum Sizce İyi mi?

berzah57

Üye
Tepki
4
(link)

Kadro : Alüminyum 6061 HF / Entegre Maşa Yatak
Maşa : Rock Shox 26 Dart-1 Siyah 100mm
Jant : Vuelta Teker Seti 26"MTB Zerolite Göbek Shimano-RM65 Merkezi Kilit Sistem
Lastik : 26x2.00 54-559 C-1503 Siyah/ Byte Sennes 60TPI
Vites : Shimano Alivio 24 Vites
Fren : Ön - Arka: : Disk "Shimano" BRM 415
Sele : İtalyan - Selle Royal 5049 URC Siyah

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Bak biraz sonra "aman bianchi alınır mı?" "onun yerine ...... al" Diye mesajlar gelir. Ama yinede güzel bisiklet.

bsr387

Üye
Tepki
25
bence gayet güzel bisiklet. bende bir alt model spin kullanıyorum şimdiye kadar şikayetim olmadı

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
bende aynı bisikleti almayı düşünüyorum.ama ayrıntılı bilgi bulamadım acaba kalitelimidir?

cembarlasic

Daimi Üye
Tepki
232
Bisiklet
Cannondale
Al tabi beğendiysen. Herkes kendi kullandığı bisikleti övüyor. Her zaman en iyisi senin olandır. :)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Treklerin kadroları bianchilere göre daha sağlam, ancak bianchilerinde donanmı daha iyi oluyor. Birde trekleri inceleyin derim ben. Ancak Bianchi Ultimate derseniz iş değişir harika bir bisiklettir. Bende de bianchi Ultimate 2007 var

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@M:T:B

neden yani kişileri aydınlatmak suçmu; herkes istediği görüşü yapar o yorum yapan kişiler varya bisikletin püf noktalarını bilen kişilerdir bu yüzden saygı gösterelim lütfen

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@deniz çelik

Benim anlayamadığım konu şu; Hangi bisiklet markası donanımını kendi üretiyor? Bisikletin donanımına bakılır, birde kadrosuna. Bianchi dediğiniz markanın sadece kadrosunu bianchi üretiyor. Trekte de, Scottada, Bianchidede Deore set dizili ise bunların donanım olarak farkları olmasının imkanı yoktur. Çünkü Deoreyi zaten shimanodan alırlar. Geriye kalan parçalar, maşa ve jantlar da aynı markalarda iseler, tek fark kadorlar kalır. Yani bunun mantığı bu kadar basit.

Kadro çok çok sağlam olsun donanım o kadar önemli değil diyen biri, Alivio ayna kol takılı olan, Tektro fren kollu, deore vitesli Trek4500'ü alır. Kadro sağlam olsun yeter, ben donanıma önem veriyorum diyen biri LX setli bir salcano NGF 27 alabilir.

Şu anda halen elimde olan bir salcano Ephessos var, Bainchi Ultimate 2007 var, Trek 4500 var, Giant yol, Drag master yol, Bianchi SLR 200 yol bisikleti var (bunların bir kısmı kuzenimde, bir kısmı yeğenimde).

Yani bu bisikletler hakkında konuşma ve yorum yapma hakkına, bu bisikletlere ömründe binmmemiş birinden daha fazla yorum yapma hakkım var.

Bianchi pahalı diyorsunuz, Trek çok mu ucuz. Trek 4500'ler 1.200 lira civarı, arkadaşın sorduğu Granada 800 lira civarı şimdi gidipte Trek daha iyi demenin bir anlamı varmı arada 400 lira fark var.

Bana sorarsanız bu bisikletlerini sana göre kullanuışlılık sırasına dizermisin;

MTB
1-) Bianchi Ultimate 2007
2-) Trek 4500
3-) Salcano
Yol
1-) Giant TCR
2-) Bianchi SLR 200
3-) Drag master

Ancak alt modellerden bahsedecek olursak, bianchi, Salcano gibi markalara değilde Kron, Sedonalara yaklaşın derim.

• Beğen
Tepkiler: kron_xc4000 esk

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@suzunkopru
zaten bisikletin kadrosu ve donanımı iyi olduktan sonra kimse kötülemez; utimete gibi kalteli bir bisiklet olupta bianchinin hepsi kaliteli olacak anlamına gelmez,zaten biz donanıma bakarız bianchinin çelik kadrolu bisiklet almaktansa alaminyum kadrolu bisiklet aynı fiyata birleştirilmesi daha mantıklı;bizim anlatmak istediğimiz budur,birde bianchi donanımı tam takım kullanmıyorki

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Bu model gayet sağlıklı gözüküyor,fiyat açısından 1000 ytl ye tekabul ediyor.Bianchi bu modelde kaliteyi ön planda tutmuş, geçen senelere oranla.(yakından görmedim).

not:arkadaşlar bilip bilmeden,araştırmadan yorum yapmayalım ve ezbere konuşmayalım.Forum çerçevesinde önemli bilgiler ve geçmiş dönemlere ait yazılar bulunmaktadır.(araştırmacı kimliğimizi kullanırsak neticeye o kadar çabuk ulaşırız.