bianchi dakarı nasıl bilirsiniz

ERSİN26

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Cannondale
evet bu bısıklette uzun zamandır gozum vardı ama bulunugum sehır de yoktu ve yenı geldı sızce nasıl ıyı bı secımmı olurr??

Scudo

TARIK

Üye
Tepki
7
Merhaba Ersin,
Simdi Bianchi nin sitesine girip baktım. 816 YTL gibi bir fiyatı var. Bence o fiyata daha iyi donanıma sahip bir bisiklet bulabilirsin. Bence biraz daha araştır. Ayrıca yakında Kron marka bisikletlerin geleceği bilgisi var. Duyduguma göre fiyatları yine bu civarda olmasına ragmen donanım olarak daha iyi olacaklar. O yüzden biraz bekle derim ben.
Acıkcası ben bu kadar parayı bu bisiklete vermezdim.

Sevgiler

Tarık

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Ahhh ah, rahmetliyi iyi bilirdik
deeeeermişim.
Arkadaşım, bisiklete ormanda son hızla yokuş aşağı bineceğim atlayıp zıplayacağım demiyorsan Dakar almayı hiç düşünme bile.
Önü ve arkası amortisörlü aliminyum kadroya sahip, muhteşem ağırlığı olan bir bisiklet,
heleki fiyatı 816YTL ise hemen dur.
Bir silkelen ve doğruca Trek marka bisiklet satan bir dukkana gir, Trek 3900 u bir incele. Kdv dahil 390 euro.
Sonra da Giant saticisina git vede Giant yukon marka bisiklete bir bak.
Ankarada delta bisikletin getirmiş olduğu Coratec marka alman malı bisikletleri incele. Bulunduğun şehirde bu bisikletler yok ise;
o zaman Giant bisiklet için ;
(link) adresini incele ve
Trek ve Coratec markalari icin (link) adresini internet üzerinden incele.
ingilizcen iyi ise Trek için (link)
bu adrese de bakabilirsin.
Once bak sonra seninle yine yazışalım :)
Bu arada bisiklete ne şekilde bineceğine karar ver yani dağda mi, şehirde mi bineceksin, uzun yolmu katedeceksin yoksa avare avare bisiklete binmiş olmak için mi almak istiyorsun.
Sana öncelikli tavsiyem; Bisikletin şeklini yada rengini beğendiğin için bisiklet alma.
Ben çok çektim de :)
Sewgiler

ERSİN26

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Cannondale
ya uzun zamandan berı cıft amortısorlu aspıt ıle antrenman yapıyorum kondısyonum baya gelıştı ama artık yeter onun o agırlıgını cekemk ıstemıyorum bu yaz baya bı uzun yol yapıcam antalya ve kapadokya yapmayı planlıyorum yanı ole pek atlama zıplama degılde uzun yol ıcın gereklı tek aradıgım hafıf olması ve dayanıklı (belkı aspıtten sonra dakar kus gıbıde gelmış olabılır tabıkı)ama o fıyata daha hafıfı varmı bılemıyorum da aslında..
saygılar

ERSİN26

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Cannondale
evet dakar almaktan vazgectım b-ve bırkac arkadasın tavsıyesı uzrerıne corratec x vert expert aldım ve cokk mutluyum uçuyomuyum nee:))))) bana dogru yolu gosteren mumı ye mesut a ve turhan abıye ve tarık a cook tesekkur ederımmm

• Beğen
Tepkiler: uduzguner

TARIK

Üye
Tepki
7
Hayırlı ugurlu olsun, artık senide aramızda görecegiz demekki....

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Gercekten akilli bir adim atmissin, cok sevindim, gule gule eskit.
Mademki uzun yol yapacaksin, mutlaka lastiklerine Slime koydur,
bu yaz benim lastigim 3 kere patladi, ama ic lastigimi hic değiştirmedim, sadece patlak olan yeri en alta getirip dışarıdan parmağımla bir süre bastırarak tuttum ve akabinde tekrar pompa ile sisirdim ve hatta butun kışı aynı iç - dış lastikle dagda ormanda geçirdim.
Bu yaz senden hayır duası almış olmak hoşuma gidecek :D
Sewgiler

ERSİN26

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Cannondale
hersey guzeldee bısıkletınızın guvenlıgını nasıl saglıyosunuz o bıldıgımız kılıtlerden kullanmak ıstemıyorum cunku mutlaka kadroyu cızıyolar acaba baska nasıl kılıt turlerı var ve bunlar ne kadar ıyı
(ya onu bıryere bıraktıgımda aklım bısıklette kalıyoooo.....:)))

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Ersin yeni bisikletin çok güzel, güle güle kullan..
Nerden aldığını merak ettim ama..
Selamlar, bol pedallı günler..
Gürsel AKAY

ERSİN26

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Cannondale
esk de akın bisikletten aldım Gürsel abi..ılgıne teşekkur ederımmm abi bırde unutmadan tam da uzmanını bulmuşkenn :D bisikletlerde kullanılabılecek kılıt sıstemlerı hakıında bır kac bilgilendırme yapabılırmısın noraml bıldıgımız kılıtlerden başka kadroya zarar vermeyecek ve guvenlı olucak bır kılıt cesıdı varmı??

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam.
Tek lafım olacak: Kilitlere fazla güvenme..Hepsi bir şekilde açılır,kırılır..Ama kilide göre bu kırılma süresi değişir o kadar..
Günlük kullanım için sağlamca bir kilit işini görür. Bir yerde otururken ve de bisikletin gözünün önündeyken, birinin bisikletine atlayıp kaçmasını önler.
Ama gece bisiklet için en iyi yer evinin içidir..

Dışarıda bırakmak zorundaysan geceleri, çok kalın 1-2 kilitle bağlamak iyi olur.Bizde öyle kilitler var. Fiyatları da 20-25 YTL..En sağlamları U kilitlerdir.. Bunlardan bulabilirsen al.

Selamlar..
Gürsel

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
ersin bu arada aklıma gelmişken
sakın ha çarşıda bisikletini ağaçlara, park çitlerine, elektrik direklerine falan kilitleme. belediye zabıtları kilitleri kesip bisikletleri topluyorlar.teslim esnasında çok sorun olmuyor ama belki de kamyona atıp götürüyorlardır ;)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende bu yaz kron'nun jara modeli ile zeon modeli arasında kaldım.bi yardım....

ERSİN26

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Cannondale

evet bu bır arkadasımın basına gelmış ve bayada bır bısıkletı toplayıp goturmusler :D ben gozumun onunden ayırmıyorum evde bıle odamın baş kosesınde duyo malum hırsız mırsız gırer belkı dıye yakın olalımm :D :D :D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
yeni bir olumsuz gelişme...

beraber faaliyet yaptığım dostum barbaros işe biskletle geldiği bir gün büronun olduğu apartmanın girişine trabzanlara bisikletini kiltlemiştir.bisikletinin yanına geldiğinde kilidi açılmaya çalışılmış, zorlanmış ancak başarısız olununca kesici aletle her iki lastiği yarılmış selesi de kesici aletle zedelenmiştir.

Bu olay da Eskişehir'de olmuştur...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bir keresinde arkadaş bisikletini apartmana kilitliyor ve yarım saat sonra geliyor.bisikletin kilidi açarken kilite bişiler oluyor ve ahantarı kırıyor arkadaşım.iki kişi yarım saat bile sürmeden kilidi çok sessizce kırdılar.nasıl mı?söylüyorum.gerekli olan malzemeler.(iki tane sağlam pense ve yanınızda bir kişinin daha olması) iş kolay penselerle çeviriyorsunuz ve kilit 15 dklik bir çevirmeden sonra kırılı veriyor.ama güç gerektiren bir iş.ama kilitin çelikleri ince idi.ama ince imce çelik çeliktir.

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
ben yeşilden aldığım şifreli kilit ve ankara maltepe pazarından aldığım anahtarlı kilidi beraber kullanıyorum, çok da fazla kendi halinde bırakmamaya çalışıyorum bisikletimi..
çoğu zaman da gürsel abinin dediği gibi biri binip kaçmasın diye gözümün önündeyken tek kilit takıyorum..

Ugur_33

Üye
Tepki
0
Bianchi dakar hız ve performans olarak fena değil benim eski bisikletim yani çalınan bisikletim ares fs idi arkadaşımla sahilde ufak bi yarış düzenledik onun ki dakar bu arada az bir mesafe ile o kazandı yarışı

tito

Aktif Üye
Tepki
47

uğur, merhaba...

sanırım sen de mesajın yayımlanma tarihine dikkat etmemişsin. :)
(bu tip dalgınlıklara, forumda arada bir rastlandığı için, 'sen de' diye yazdım.)

Ugur_33

Üye
Tepki
0
Yok abi ettimde belki hala ilgilenen var diyedir diye mesaj ekledim ama uyardığın için saol