Bianchi Dakar Kullanıcıları Kulübü

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
291
@ApQ

800 YTL nin üzerindeki fiyatına göre bence çok ağır. Ancak dış lastikleri Schwalbe Marathon(KEVLAR OLANI) ile değiştirilirse 600 gramın üzerinde bir hafifleme elde edilir. Masraf 78 YTL olur.

Scudo

İdris Şanlı

Daimi Üye
Tepki
105
selam ben samsun'dan idris bende de dakar var beni de gruba dahil edermisiniz? bi de dakarın resmini koyabilir misiniz ben bulamadım da...

koray386

Üye
Tepki
32
bu bisikletin boyu 19.
ağırlığınıda 14.750kg diye biliyorum
aslında kadrosu biraz büyük sayılır,yani asfaltta rahattır ama arazide biraz hantal kalıyor zaten bisikletin üzerinde de tur bisikleti olduğu yazılı ve sert kullanımlardan uzak durulması tavsiye ediliyor,fiyatı daha önce de belirttiğim gibi donanımına göre oldukça yüksek ben yanılmıyorsam 2005 yılında 816ytl ye almıştım,o zaman öğretmen maaşım 700 küsür milyondu.Tabi şimdiki tecrübem olsa bu kadar ağır ve donanımı düşük bu bisiklete bu parayı vermezdim,bisikletimle yaklaşık bende 3000-3500km yol yaptım akort ayarlarının bozulması dışında bi sorun yaşamadım,birde süspansiyonları gucırdıyordu söktüm baktım paslanmaya başlamışlardı yağladım bi daha sorun yaratmadılar,dakarın koltuk borusu bayağı bir ağırdır,koltuk borusunu değiştirip ön mekanik disk fren sistemini papuçlu fren sistemiyle değiştirirseniz bi miktar hafifler sanırım..............

koray386

Üye
Tepki
32
Arkadaşlar sanırım dakarlarımızın ön maşası kadroya entegre edilmiş.
yani direksiyonu ve furcu yerinden sökseniz bile ön maşa kadrodan ayrılmıyor
içinizde dakarının ön maşasını kadrodan ayırabilen varmı?yada kadroya entegre maşa nasıl sökülür bileniniz varmı?birde bu bisikletin ikinci el temiz olanları kaçtan satılabilir bilgisi olan yazarsa sevinirim

Tepki
3
İsim
Sinan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Halen pedalliyorum Dakarimla. Mutluyuz :)

Yukarı Alt