Bianchi dağ bisikleti tavsiyesi alabilirmiyim?

Tepki
15
http://www.bianchi.com.tr/yonetim/urunresim/2011/large/24-BIANCHI-SURF-FS.jpg

(link)

bunun fiyatı 324 tl .

-------------------------------------
http://www.bianchi.com.tr/yonetim/urunresim/2011/large/24-BIANCHI-NITRO.jpg

(link)

bunun fiyatı 360 tl

------------------------------------------
http://www.bianchi.com.tr/yonetim/urunresim/2011/large/26-BIANCHI-SCORPION-DISK.jpg
(link)

bunun fiyatı 376 tl

-----------------------------------------------
http://www.bianchi.com.tr/yonetim/urunresim/2011/large/26-BIANCHI-LOCK.jpg

(link)

bunun fiyatı 420 tl
----------------------------------------------------------

bisiklet hobisine-sporuna yeni başlıyıcam. Bunlardan hangisini almalıyım.. Gidip profosyonel veya profosyonel altı birşey almak istemiyorum şuan. Bisikletin kaç vites sorusuna cevap vermekten başka bir bilgim yok bisikletle ilgili. Yani özellikleri pek bilmiyorum. Yaptığım araştırmalar kadronun-gövdenin çelik olması bisikleti ağırlaştırıyormuş ama diğerleride çok pahalı.Başlangıç için bu kadar masraf yapmak istemiyorum. böyle beni 1-1.5 sene idare etse yeter. bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.

Sürüceğim yerler: İlçe-- İlçe yokuş ağırlıklı yani Ova gibi dümdüz değil. Bildiğiniz yokuş aşağıdan yukarı doğru... Genelde asfalta sürücem- Arada bir dağ bayır sürebilirim.

+ Olarak ben bu bisikleti aldığımda ayar yaptırmam gerekiyormu . yoksa tüm ayarları yapılmış olarak geliyormu

teşekkür ediyorum şimdiden

• Beğen
Tepkiler: Paslı Bisiklet
Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Dediklerinin hepsine uygun olarak aliminyum kadrolu tek amortisörlü bisiklet öneririm.Bu bisikletlerde çevireceğin her pedalda bisikletten bıkacağını düşünüyorum.Tabi bunlar öznel yargılar.Tercih senin

• Beğen
Tepkiler: kanaat bektas
Tepki
15
@Ahmet Vehbi Aslantürk

hocam çift amortisör-tek amortisör arasında pek bir fark olurmu?. bulunduğum ilçede yollar bozuk.

Salcano vs. gibi kaliteli bisiklet üreticilerinin bayisi yok bulunduğum ilçede . yani marketlerde satılan 150-200 tl lik bisikletler dışında göreceli olarak kaliteli sayılabilecek tek bayi biianchi marka. Bianchinin aliminyum kadrolu amortisörlü bisiklet modeli varmı önereceğiniz?. en fazla 420 tl ye çıkabilirim şuan :( ..

bisikletin beni zorlaması pek sorun olmaz. Zaten spor amaçlı yapıcam . zorlaması daha iyi olur belki ama siz daha iyi biliyorsunuzdur yine :D

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
amortisör tek-çift baya fark eder :D. Bütçenize göre bianchi bana göre en uygunu bu olur (link) . Yine de araştırma yapmanızda fayda var

• Beğen

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@recep mutluer

Bencede en iyi o olur ama arkadaşın bulunduğu ilçede çok fazla bayi yokmuş

• Beğen
Tepki
15
Teşekkür ediyorum .

SPIDER 401 AL. alıcam büyük ihtimalle sağolun :)

ama benim korkum şu:

1.Şimdi o koltuğun altında amortisör olmayınca popom acımazmı yollarda :D

2. Spider 401 bana küçük gelebilirmi?. Çok uzun değilim ama.

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
boy uzunluğunuzu yazarsanız daha aydınlatıcı olursunuz :)

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Merhabalar.

Bakın siz de diyorsunuz; çelik kadrolu bisiklet ağırdır, yani çabuk yorar.
Üstüne bir de çift amortisörlü bisikletleri koymuşsunuz.
Bir de ağırlık olarak rampalardan bahsetmişsiniz.
Gördüğüm üzere bütçeniz 450-500 TL ye kadar çıkabilir.

Size tavsiyem kesinlikle aluminyum kadrolu ve sadece ön amortisörü bulunan yani hardtail kadrolu bir bisiklet seçmeniz.Alacağınız tür ise bence mtb olmalı.
Asfaltta kullanacaksanız yol lastikleri takabilirsiniz.Yine rampalarda çok rahat olacaktır.
Son olarak tavsiye edeceğim bu bütçeye Kron Xc 250 bisikletler olur.
Emin ol bahsettiğin bisikletlerden çok daha iyi ve geliştirmeye açıktır.Ayrıca giriş seviyesi için ideal bir bisiklet denilebilir.

(link)

Daha detaylı bilgi istersen bu konuda forumu araştırabilirsin, gerçekten çok faydalı bilgiler bulabilirsin.

Selamlar :)

• Beğen

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
16" ya da 17,5" olan kadro boyunu tercih etmelisin.
Çelikten ziyade alüminyum bir kadro tercih edersen yerinde olur.
Sedona 701 daha uygun bir seçim. İzmir yazmışsın. Bir hafta sonu İzmir'e giderek alman daha mantıklı ;)

• Beğen

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Bence çok da küçük olmaz.En iyisi bayiye gidip deneyin. Rahat edebilip sürüşünüzü rahatsız edecek durum olmassa o bisiklet size uygun olur

• Beğen

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Bence çok da küçük olmaz. ama isterseniz bir müsait gününüzde bayiye gidip deneyin. Rahat edip sürüşünüzü rahatsız edecek bir şey yoksa sizin için uygun olur :)

• Beğen
Tepki
15
hepinize çok teşekkür ederim ayrı ayrı- bianciden vazgeçtim. bu modelleri kağıda yazdım. yakın bir zamanda izmirde bir bayiiye gidip binip deniyip seçicem. Tekrardan zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim

Tepki
15
ha sormayı unuttum. Şimdi izmire gittim. Bulunduğum ilçeye (tire) ben bu bisikleti nasıl getirebilirim?. Trenle yada otobüsle getirebilirmiyim .Montajlı bir şekilde ? :D

+ olarak internetten verilen siparişlerde parça parçamı geliyor yoksa bütün halindemi getiyorlar?. parça parçaysa ben bunu nasıl birleştirebilirim ?

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
internetten alırsanız pedallar sökülmüş ve gidon kadroya paralel hale getirilmiş olarak elinize geçer; bir de sanırım ön tekeri söküyorlar. kısacası elinizde 5 numara alyen anahtarı ve bir ingiliz anahtarı varsa 15 dakikada halledebilirsiniz montajı.

ek: biz 17 kişilik ford transit'in bagajına iki bisiklet sığdırmıştık ama ön tekerleri sökerek. ön tekeri de sökmeyi aldığınız bayiye sorarak öğrenebilrsiniz.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Hocam kaba etinizin agrısını pek fazla dert etmeyin tek amortisörlü ve en fazla 30 liralık rahat bir jel seleyle onu tolere edebilirsiniz.Zaten celik kadrolu bir bisiklete bir de çift amortisör takılırsa bisiklet sizi taşıyacagına siz onu tasırsınız.Bütcenize en uyan kron xc 250 veya sedona baslangıc serisi 701 oluyor.İnternetten veya vs. yerden alındıgında arkadaslar da bahsetmiş muhtemelen gidon cıkarılabiliyor (takmak icin alyan anahtarı lazım) birde pedallarla sele cıkarılıyor.Su zamanda ön tekerlerde zaten mandallı oldugundan onlar rahatca takılıyor digerleri icin alyan anahtarıyla ingiliz anahtarı lazım. Tavsiyem sadece bianchi var diye ona yönelmemeniz.En son seceneginiz o olsun benzer bir durum bende de var.İnternetten güvenli alısveriş yapabileceginiz yerlere yönelin.

• Beğen

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Çift amortisörmü uzak dur derim seninde dedigin gibi çeliktende uzak dur derim Daha başka bişey demek istemiyorum çift amortisörlü diye yanılma istedim sadece... Yinedesen bilirsin kararı sen Şimdiden hayırlı olsun...

• Beğen