Bianchi bisiklet önerileriniz

anilionn

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar

Bisikletten anlayanların yardımını bekliyorum.Bianchi markalı ve vereceğim resimdeki gibi görünüşlü, en iyi model için yardım bekliyorum.Parası önemli değil resimdeki gibi görünüşü ve en iyi model olması yeterli.16 yaşında olduğumdan gezme tozmada kullanacağım.Bu bisikletin özellikler ve görüntü çok holuma gitti.

http://www.bianchi.com.tr/yonetim/urunresim/adrenaline.jpg

Adrenaline almayı düşünüyorum daha iyileri varsa önerileriniz bekliyorum.

Scudo

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Orta süspansiyon ağırlık dezavantajından başka bişey değil. Daha iyisini diğer markaları araştırıp görebilirsin, V-fren Borla bence daha iyidir bundan.
Tüm markaları araştır modelini seç, sonra fiyatını seç.

• Beğen
Tepkiler: anilionn

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bu bisikletler çok ağır oluyorlar. Bunlardan alan her arkadaş satmak istedi, satamadı da elinde kaldı. Orta amortisörü olmayan, alüminyum bir bisiklet bu bisikletten çok daha iyidir. Bir de Bianchi alma, bu yıl %30-%40 zam yaptılar, belki salcano olabilir, bu sene fiyatları uygun. Türk malı olmayan ürünlerde Corratec'de çok beğendiğim bir markaydı. Bence siz SAlcanoların Alüminyum olan ve orta amortisörü olmayanlarına bakın.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@suzunkopru

Arkadaş çok güzel açıklamış durumu. Ben de Salcano'lara bak, çift amortisörlü bisikletlerden uzak dur, derim. Disk fren ve orta kısımdaki amortisör, bisiklet sporuna yeni başlayan arkadaşların hoşuna gidiyor. Ama biraz araştırma yaparsanız kimsenin böyle bisikletleri tavsiye etmediğini görürsünüz...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
İçindeki heyecanı anlayabiliyorum fakat bu bisikletlerin bilgi sahibi olduğun zaman hiçbir işe yaramayacağını öğreneceksin.Bu yüzden sakın ola ki bunun gibi bir bisiklet alma.Seni rahat ettirecek olan bisiklet alüminyum kadrolu,sadece önde amortisörlü yada amortisörsüz bir bisiklet olacaktır.En iyi model demişsin fakat öyle birşeye hiçbir zaman ulaşamıyorsun.Bu yüzden sana mantıklı bir öneri yapayım.
(link)

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Sakın bianchi'nin cazibesine kapılıp gidip alma o bisikleti. bisiklet seçerken dikkat etmen gereken en önemli noktalardan biri ağırlık konusudur. Bunun gibi bir bisikletin ağırlığı en az 16-17 kilo ve bu gerçekten çok büyük bir rakam. Arkadaşlarında dediği gibi çift amortisör olayından vazgeçip düzgün bir ön amortisörlü bisiklet alman senin için çok daha faydalı olcaktır. Önerilen bisikletlerde gayet güzel bisikletler Salcano'ya kesinlikle bir gözat...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@dgt97

şu orta amortisör ve disc fren konusuna biraz açıklık getirelim. ilk önce önerilmeyen disc frenler ucuz mekanik disc frenlerdir.yani sırf görüntü ve albeni yaraktmak için kullanılan hem ağır hemde ağılığı kadar performanssızdır. onun yerine avidin ürettiği bb5 ve bb7 mekanik kaliperler uygun fiyatlı hidrolik disci aratamayacak bir performanstadırlar.yukarıdaki bisiklettede bahsettiğimiz ucuz mekanik frenler kullanılmış.

orta amortisör konusuna gelince yine aynı şekilde kaliteli orta amortisörler vardır ve kalitesiz orta amortisörler vardır.ve bir bianchi klasiği olarak bunun üzerindeki orta amortisörde dandik;) tüm DH/FRci bisikletçiler hem disc fren hemde orta amortisör kullanır fakat onların kullandığı orta amortisör ve disc frenlerin fiyatı en az bu bisikletin fiyatı kadardır ;)

bu yazdıklarımdan çıkarılacak sonuç bu bisikletten uzak dur ve bütçene göre orta amortisörsüz ve v frenli bisikletlere yönel. kullanım amacını söylersen marka model olarak daha iyi yardımcı olabiliriz ;)

ama kısaca model olarak önerilerim eğer bütcen yüksek değilse salcano alu yada astro modeline bak eğer biraz daha bütcen varsa sedona 711 modeline bak ;)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Tabii ki her göbek amortisörlü bisiklet kötü değildir. gurkankas konuyu çok iyi özetlemiş. MEsela aşağıdaki resimde Bianchinin kadrosu kullanılarak oluşturlmuş orta seviye bir Ful Süspansiyon bir bisikletin resmini ekledim. Bu bisikletin Amortisörü Havalı ve dilersen kilitlenebiliyor, ama sadece amortisöre 400 lira civarı bir ücret ödemiştim.

http://www.resimkalesi.com/./data/media/56/01112008194.gif

http://www.resimkalesi.com/./data/media/56/01112008197.gif

http://www.resimkalesi.com/./data/media/56/01112008203.gif

• Beğen

anilionn

Üye
Tepki
0
Evet arkadaşlar dediğiniz bisikletleri incelemeye aldım,ben bisikleti uzun yollar için değil dışarda gezmek ve performansından ziyade konforlu olması ilk planımdır.Ekmek almaya veya akşama doğru 1-2 tur atmak amaçlı bisiklet düşünüyorum.Arkadaşlar SHIMANO ALTUS - TOURNEY TX SERIES nasıl bir vites sistemi yani direksiyonda nasıl bir ayarlaması var merak ettim.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Yerli istiyorsan salcanolara da bak derim, Bianchi bu yıl çok yüksek zamlar yaptı.

• Beğen

tunermurat

Daimi Üye
Tepki
61
bir bianchi kullanıcısı olarak hiç bianchi 'yi tavsiye etmem ben full süspansiyon alma derim tabii kullanacagın yere baglı

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@tunermurat
Olay budur, teşekkürler kardeşim.