Bianchi Adrenaline Alıcam sizce nasıl bir bisiklet

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
arkadaşlar bianchi adrenaline alıcam acaba nasıl bir bisiklet kullanan var mı hız yapabilir miyim ağırlığı ne kadar vs. :D bilgi verirseniz sevinirim...

Scudo

Tknrn

Üye
Tepki
14
selam arkadaşım bence bu bisiklete vereceğin parayla bunda bin kat daha iyi bisiklet alabilirsin.

BİANCHİ ADRENALİNE:

Kadro : Ön: Alüminyum 7005, Arka: Hi-ten Amortisörlü

Jant : Airline Byte Teker Seti 26"MTB 4x9 Özel Örüm

Vites : Shimano Altus - Tourney TX Series - 21 Vites Ön Disk Fren

FİYAT:359 ytl (424 ytl kdv dahil)

KRON XC 500:

KULLANICI TIPI : MTB

KADRO : KRON XC 500 7005 Double Butted Aluminium

ÖN AMORTİSÖR : ZOOM

ARKA AKTARICI : Shimano TX 30

ÖN AKTARICI : Shimano C050

VİTES KOLLARI : Shimano Altus

RUBLE : SHIMANO

ZİNCİR : KMC Z-51

AYNAKOL : SHIMANO TX 70

ORTA GÖBEK : SHIMANO

FREN ÖN / ARKA : SHIMANO BRM-421

FREN KOLLARI : SHIMANO Altus

ARKA GÖBEK : SHIMANO RM-30

ÖN GÖBEK : SHIMANO RM-40

PEDALLAR : VP

GİDON : ZOOM Special Light series

BOYUN : ZOOM Special Light series

FURÇ TAKIMI : VP Cane Creek

SELE : SETLAZ

SELE BORUSU : ZOOM Special Light series

SELE KELEPÇESİ : ZOOM Special Light series

JANT : RIGIDA

JANT TELLERİ : CN Spokes

LASTİK : IRC

JANT EBATI : 26"

VİTES SAYISI : 24

MATERYAL : 7005 Çift İnceltilmiş Aluminyum Gövde

AĞIRLIK : 13,5kg

SIZE : 13,5" , 16" , 17,5" , 19" , 21"

FİYAT: KDV Dahil 403 YTL (bisikletcim.com)

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

kacak

Aktif Üye
Tepki
43
ben 3 sene bianchi vento fs kullandım.çift amortisörlü ve ucuz bir bisiklet ve kadrosu tahmin edemiceğin kadar ağır....

ben biraz hırpaladığımda anladım dayanmıcağını o yüzden sadece bindim.

yani ne parçaları yeterince iyi, nede kadrosu.

aldıktan 1 hafta sonra arka rubleyi değiştirdim..ön fren takılmaya başladı,ön göbek sallandı işte bir bianchiyi hırpalayınca böyle oluyor.

bence binachi alınmamalı alınsada en üst seviye bisikletleri alın ama onlar yerine daha iyi bisikletler var kron,merida,sedona vb....

birde şunu söyliğim ben bianchi den inip bir drag bike a binince sanki hayatın değişiyor..

yani bir bianchi ile drag,kron,sedona arasında o kadar çok fark varki tahmin edemezsin...

umarım kendine ve bütçene uyan en iyi bisikleti alırsın

• Beğen

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
3-5 tane model verebilirmisinz en fazla 500 olsun lütfen bisiklet konusunda tam bilgili değilim yardımcı olursanız sevinirim...

Tknrn

Üye
Tepki
14
Vallahi ben tam bilmiyorum ama senin için küçük bir araştırma yaparım ha birde kesinlikle çift amortisörlü bisiklet alma.

• Beğen

Tknrn

Üye
Tepki
14
Sedona Borla,Kron Xc 500,Kron Xc 1000 olabilir ama benden daha profesyonel olan demirbaşlardan yardım almadan karar verme .

• Beğen

kacak

Aktif Üye
Tepki
43
Kron-XC 500 : 400 ytl

Kron-XC 1000:555 ytl

Sedona SD-711 Disk :540 ytl

Sedona SD-711 : 485 ytl

Amoeba Hussar :580 ytl

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Cift amortisorlu bisikletlerin kotu yanlarini forumda daha once cok konustuk, arastirirsan bulabilirsin, biraz gayret ;).

Onun disinda bu liste oldukca guzel, alternatif olarak (link) adresinden "Geotech" ve "Corratec"lere de bakabilirsin. Sen gözüne güzel gelenleri sec, aralarindan hangisi olacagi konusun biz yine yardimci oluruz.

@kacak

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Forumumuzda Bianchi markasına karşı aşırı bir tepki var. Arkadaşlar hangi marka olursa olsun, bisikletin bir çok parçalarını kendileri üretmiyorlar. Mesela shimano parçalardan (fren vites takımı, göbekler v.b.) oluşan bir bisikletin geriye ne parçası kalıyorki zaten.

Böylece markadan çok, kadro özelliği ve parça listesi gözönünde bulundurulmalıdır. Bianchinin üst kategorilerdeki bisikletlerini kullanıyorum, çok memnunum. Alt kategorilerdekileri ise kullanmadığım için birçokları gibi bilmeden marka düşmanlığı yapmak istemiyorum.

Bigisayarlar hakkında da böyle inanışlar mevcut, arçelik kötü, exper iyi v.s. Halbuki bu firmalarda birçok parçaları kendileri üretmiyorlar, sistem konfigürasyonuna bakarsınız, aynısını toplarsınız, hangisi işineize gelirse onu alırsınız.

Bisiklet içinde aynı şey geçerli, kador, maşa, fren vites sistemi v.b. parçları toplarsınız, fiyat olarak hangisi uygun gelirse o markayı alırsınız.

Yoksa Shimano Deoreyi Bianchi, salcano veya kron üretmiyor. Birçok bisikletteki farklılık kadro, birinde bir parça iyi ise, diğerinde diğer parça iyi olabiliyor.

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@suzunkopru

Marka problemi sadece ürün üzerindeki parçalardan kaynaklanmıyor. Teknik destek ve fiyat/performans oranıda büyük etken.

Ayrıca Scott Scale 80 i 1.250 YTL'ye almak varken neden Bianchi Ultimate'e 1.280 YTL veriyim.

Daha önce Bianchi kullanıcılarının çok fazla şikayeti olmuştu ve firmadan gelen yazıları forumda vermişlerdi. Hal böyle olunca insanlarda markaya karşı bir güvensizlik oluşuyor.

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
@>>ErDeM<<

Toplama dediğim kadro ayrı jant ayrı lastik ayrı vs. ::) bisikleti hafifletmeye çalışacağım