Beylikdüzün'den Kartepe Zirveye

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba

Teşkilat Bisiklet Grubu olarak en son İstismara Dur De! sloganıyla yaptığımız (link) bu turdan sonra bu sefer Kartepe Zirveye gidiyoruz. Rotamız Beylikdüzü-K.Çekmece Tren ile Gebze - Dilovası - Kartepe Zirve - Karamürsel - Topçular Feribot - Gebze - K.Çekmece ve Beylükdüzü.

Edindiğimiz bilgilere göre tırmanış 16,6 km toplamdan ve 1600 mt irtifa...

Bilecik - Söğüt arası 20 km lik yolun 15 km si soğuk asfaltlı tırmanıştan sonra burası ne kadar zor olabilir ki düşüncesindeyiz. Tırmanış ayrı bir hazzı olduğu da bildiğimiz için Zirve manzarasında güzel olacağı ümidindeyiz.

Turumu 15 Haziran Cumartesi günü Sabah 06.00 Treniyle başlayacak. Bakalım bizi neler bekliyor bu sefer...

(link)

1560266817121.png

Scudo

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kolay gelsin bir hayli zorlu bir rota hoş tren işi biraz kurtarıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Mur@t_Ok

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@C.Koc
Evet tren bulunmaz nimet

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Akınlasınn
Eyvallah teşekkür ederiz

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mur@t_Ok giderken gebzeden çıkmanız hem trafikten hemde angaryadan kurtarır sizi... tren 8 de gebzede olur ve orda hareketiniz buçuk gibi başlar, maşukiyeden çıkacaksanız gebzeden maşukiye 65 km kadar mesafede, ortalama bir 27 km/h tempoda 2 buçuk saat gibi sürer dinlenme vs 10 buçuk 11 gibi maşukiyede olursunuz..sonra 16 km lik o mesafenin 10 km kısmı abartısız en düşüğünden yüzde 8 lik eğime sahip hatta yer yer 15 leri göreceksiniz(ki) kondisyona bağlı tahminimce 2 ile 3 saatte tırmanırsınız ama bu artı eksi yarım saatte saatte olabilir, tamamen o günkü hal, tempo, kondisyon ve psikolojinize bağlı..zirveye son 3 4 km kala dümdüz bir yol var, yani aslında o 1700 M irtifaya 12 km de varacaksınız Saat 2 yada 3 gibi zirvede olursunuz ve dinlenme fotoğraf yeme içme muhabbet vs derken inişle beraber aşağıda ancak 5 i görürsünüz.. Ordan o yorgunluk ile 2 ile 3 saat arası topçular iskeledesiniz+yarım saat Feribot ondan sonrada 2 km hafif bir tırmanış ile istasyondasınız, yani iyi yorulacaksınız akşam eve girmeniz 23 gibi olur. ALLAH kaza bela vermesin, tekerinize taş değmesin, belki bende eşlik ederim bellimi olur.. Tabiki sizi rahatsız etmeyeceksem ??

Unutmadan inişlerde çok ama çok dikkat edin, virajlar keskin ve yollar(tadilat yapılmadı ise) kar sularının deforme ettiği çukurlar ile dolu (öyleki bu çukurlar, 2015 te beni yoğun bakımda 1 ay yatırtan bir kaza yaşattı), Ayrıca rüzgarlık olmazsa olmazınız olsun,su konusunda sıkıntı yok, ve son olarak hafta sonu dolayısı ile yollar sağlam kalabalık oluyor bilginize..

Edit: şimdi farkettim siz suadiyeden tırmanacaksınız, orası emin değilim ama maşukiyeye oranla daha kısa mesafede olduğundan dik bir eğime sahip olabilir , maşukiye 12 yada 13 kmden sonra dümdüz

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kartepe deyince aklima hep Kudret abim geliyor yav

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bilalfidanboy
Bilal için teşekkür ederiz ama okurken birden acaba mi dedim ?
Ama yine de tirmanistan vazgeçmeyeceğim.
Kaldı ki sogut yolunda. Daha kötü olacağını düşünmüyorum. Evet inişte dikkatli olmak gerek herkes bu şekilde yazmış sağda solda.
Diğer yandan evet çıkışımız suadiyeden olacak dolayısıyla Maşukiye kalabildiğini gormeyecegiz ve artı olarak cumartesi bir çok insanında çalıştığını düşünürsek o saatlerde kalabalığın çok çok olmayacağını düşünüyorum. Bakalım göreceğiz artık.

Saat olarak ise o kadar çok gece kalirmiyiz bilmiyorum yol durumu,kondisyon, psikolojik durum hepsini gösterecek giderken

Diğer yandan katılmak istersen tabi buyur neden rahatsız olalım ki yol hepimizin

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaten rotanız Kartepe harici gidiş geliş dümdüz tabiki dönerken dilovasından dönmeyecek olma ihtimalini es geçerseniz.. Toplamda 170 km kadar mesafe var, hiç mola vermez avg 22 ile 25 arası yapsanız 7 8 saat net sürecek buda en iyi ihtimal Feribot vs derken gebze istasyon civarı olmanız öğlen 5 i bulur, ben niye 23 dedim, dönerken akşam 8 den önce trene bisiklet kesinlikle almıyorlar malum öğle 4 ten sonrada, yani kendinizi yormadan akşam 8 de trene atarsanız küçükçekmeceye 2 saat ordan sürüyor..

Kusura bakmayın biraz detaycıyım ve uzun yazdım...

• Beğen
Tepkiler: Mur@t_Ok

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bilalfidanboy
Estağfurullah ne kusuru tam aksini bilgi paylaşıldıkça güzeldir. Evet dönüşü Karamürsel uzerinden topculara doğru yapacağız yani Kartepe yarıcı öyle ahım şahım tırmanış yok. Bu da bize artı avantaj sağlar. Ama tabi tren saati önemli akşam 20.00 dan önce almaması kötü iyi bir planlama yapmak gerek saat olarak

Saatlerede baktım şimdi dediğin gibi 20.00 dan önce trene binemeyecegiz bu da yine dediğin gibi 23.00 da evde olma ihtimalimiz yüksek.

Banliyö Trenleri ve Marmaray trenlerinde;
-Pazar ve milli bayram günleri hariç diğer günlerde yolcu yoğun saatler (zirve saatler) olan 07.00-09.00 ila 16.00-20.00 saatleri dışında bisikletler trenlerde, yolcu beraberinde küçük el bagajı kabul edilerek, taşıma için ayrıca bir ücret alınmadan taşınacaktır.

Son düzenleme: